Panorama 46 - UE wita Chorwację

Inne narzędzia

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Croatian Italian Latvian Lithuanian Hungarian Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period : 2007-2013
Date : 28/06/2013

W Internecie jest już dostępne letnie wydanie magazynu Panorama na rok 2013 w wersji angielskiej, francuskiej i niemieckiej. W tym wydaniu dominuje sześciostronicowy materiał o przystąpieniu Chorwacji do Unii Europejskiej, który zawiera analizę procesu przystąpienia, podstawowe informacje na temat głównych gałęzi przemysłu w Chorwacji oraz wywiad z chorwackim Wicepremierem i ministrem ds. rozwoju regionalnego i funduszy UE Brankiem Grčić.

W tym wydaniu poruszona została również potrzeba opracowania wspólnej procedury kontroli (dla Komisji Europejskiej i władz państw członkowskich) w celu monitorowania odpowiedniego wykorzystania środków funduszy polityki spójności. W magazynie pojawia się także podsumowanie niedawno opublikowanego sprawozdania strategicznego na temat polityki spójności, zapowiedź planowanych na październik DNI OTWARTYCH oraz artykuł zawierający analizę przepisów regulujących zasady udzielania pomocy przez państwo.

Publications