Narzędzia edukacyjne dla młodzieży

Inne narzędzia

 

W ciągu ostatnich kilku lat Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej opracowała wiele różnych zabawnych produktów edukacyjnych dla młodzieży (w wieku od ok. 8 do 13 lat) oraz dla nauczycieli. Komiks, dokument interaktywny, gra planszowa polegająca na wprowadzaniu usprawnień w regionie, przewodnik turystyczny po UE...

DOKUMENT INTERAKTYWNY „PARTNERZY”

DOKUMENT INTERAKTYWNY „PARTNERZY”Dokument interaktywny „Partnerzy” to gra polegająca na prowadzeniu dochodzenia. Gracz ma do dyspozycji pełen wachlarz narzędzi multimedialnych, dzięki którym może przenieść się do sześciu regionów Unii Europejskiej. Dochodzenie przedstawia działania podejmowane w ramach polityki regionalnej mające na celu wspieranie rozwoju regionów i wzmacnianie powiązań pomiędzy regionami a obywatelami Unii Europejskiej. Interaktywny dokument opiera się na fabule komiksu „Partnerzy” i umożliwia użytkownikom poznanie wielu ciekawych informacji przez wspaniałą zabawę.

Sześć historii, które zawierają wskazówki do rozwiązania europejskiej zagadki!

UNI — GRA O REGIONACH

UNI UNI! to prosta i skuteczna gra fabularna, w którą można grać w szkole. Jej celem jest podkreślenie znaczenia działań Unii Europejskiej wspierających zachowanie spójności wszystkich regionów Unii Europejskiej.

W grę UNI! mogą grać grupy składające się z co najmniej dwóch graczy w wieku od 10 lat. Zadaniem każdej grupy jest wsparcie rozwoju narysowanego losowo regionu poprzez pokonywanie kolejnych wyzwań w formie zabawy w pantomimę, gier rysunkowych i zgadywanek. Za każde pomyślnie ukończone wyzwanie gracze otrzymują gwiazdki.
Wygrywa grupa, która zdobędzie najwięcej gwiazdek.

Wyzwania, z którymi muszą mierzyć się dzieci, podzielone są na sześć następujących kategorii tematycznych: środowisko, energia, wynalazki, edukacja i społeczeństwo, turystyka i kultura oraz transport.

Pełne instrukcje, które można pobrać w postaci plików PDF i notatek dla nauczyciela ze strony internetowej gry, pozwalają nauczycielom na prowadzenie gry w ramach jednej lub kilku lekcji.

Film wideo przedstawiający grę zrealizowany we współpracy ze szkołą podstawową w pobliżu Namur:

Gra jest obecnie dostępna wyłącznie w języku francuskim. Od lata 2016 r. będzie również dostępna w wersji niemieckiej i angielskiej.

Nakład tej publikacji został wyczerpany.

Aby zwrócić się o ponowne wydanie tej publikacji, proszę wysłać wiadomość na adres: regio-publication@ec.europa.eu

UKŁADANKA DLA EUROPY

UKŁADANKA DLA EUROPY Ta drewniana układanka wykonana w wielkości człowieka to istne dzieło sztuki. W grze zazwyczaj uczestniczą grupy, których zadaniem jest pokonanie kilku etapów. W pierwszej kolejności gracze muszą ułożyć mapę Europy, korzystając z elementów o niezwykłych kształtach. Kolejny etap wymaga pewnej wiedzy geopolitycznej. Uczestnicy muszą rozpoznać flagę danego państwa oraz jego nazwę i nazwę jego stolicy w oryginalnym języku. Następnie gracze muszą oznaczyć na mapie strefę euro. Ostatni etap polega na przyporządkowaniu etykiet z nazwami do odpowiednich mórz otaczających Europę.

Każde przedstawicielstwo i biuro Komisji Europejskiej (http://ec.europa.eu/represent_pl.htm) posiada jeden egzemplarz tej gry. Jest ona często wykorzystywana podczas prezentacji dla młodych uczniów.KOMIKS „PARTNERZY”

KOMIKS „PARTNERZY”Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej opublikowała tłumaczenia na języki UE swojego komiksu dla młodych czytelników pod tytułem „Partnerzy”, w którym znajduje się sześć historii przedstawiających politykę regionalną i miejską. Album ten obejmuje następujące tematy: badania i innowacje, rozwój obszarów miejskich, środowisko, wsparcie MŚP, włączenie społeczne, TIK, współpraca między regionami, transport, solidarność między regionami w sytuacjach klęsk żywiołowych itp.

Inspiracją dla stworzenia tych obrazków z życia oraz historii mężczyzn i kobiet były rzeczywiste projekty finansowane przez UE pokazujące wkład Unii Europejskiej w zmniejszanie różnic w standardzie życia oraz wspieranie rozwoju regionów.

Komiks jest dostępny w następujących językach: EN, BG, CS, DA, DE, ET, EL, ES, FI, FR, HR, HU, IT, LT, LV, NL, PL, PT, RO, SK, SL, SV. Można go zamówić za pośrednictwem strony internetowej księgarni EU Bookshop.

Pełną cyfrową wersję komiksu można pobrać ze strony.

Komiks „Partnerzy” zawiera karty informacyjne. Przedstawiają one:

  • mapę regionów UE według stopnia rozwoju,
  • krótki przegląd tematów poruszanych w komiksie,
  • cykl życia projektu finansowanego ze środków UE,
  • krótki przegląd pięciu europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych,
  • schemat podsumowujący role instytucji Europejskich i zależności pomiędzy nimi.

PRZEWODNIK PO UE — TRAVEL BOOK

PRZEWODNIK PO UE — TRAVEL BOOKNarzędzie Travel Book to osobisty przewodnik po Europie zapewniający wiele rozrywki. Narzędzie jest dostępne w wielu językach i obejmuje mapę Europy. Dzięki niemu można poszerzyć wiedzę na temat roli regionów w Unii Europejskiej.

Może służyć jako osobisty dziennik, w którym można dokumentować swoje wspomnienia z podróży i codziennego życia przy użyciu zabawnych naklejek edukacyjnych.

Pozwala również poznać jeden z aspektów różnorodności w Unii Europejskiej: książeczka zawiera treść we wszystkich 24 językach UE, a wszystkie nazwy podane są w języku oryginalnym.

Dołącz do społeczności Travel Book: www.thetravelbook.eu

Nakład tej publikacji został wyczerpany.

Aby zwrócić się o ponowne wydanie tej publikacji, proszę wysłać wiadomość na adres: regio-publication@ec.europa.eu

GRA KARCIANA „IN VARIETA CONCORDIA”

GRA KARCIANA „IN VARIETA CONCORDIA” Prosta i ciekawa gra dla osób w każdym wieku. Jej wyjątkowość polega na tym, że w jednym pudełku zawarte są trzy różne gry: typowa gra karciana, gra rodzinna oraz układanka oparta na dewizie „in varieta concordia”.

Publikację można zamówić na tej stronie: Urząd Publikacji Unii Europejskiej