Baltijas tūrisms ir iekustējies

„Ezeru zeme” – Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pierobežas teritorija – piedāvā dabas parku, aizsargājamo dabas rezervātu, krāšņu dabasskatu un ūdens resursu bagātības. Lai sekmētu lauku un aktīvo tūrismu, it īpaši velobraukšanu, Eiropa ir piešķīrusi finansējumu projektam „Velotūrisma attīstīšana”, kā rezultātā tika izveidots 51 krāšņs velomaršruts, 3 skatu torņi un gandrīz 100 atpūtas vietas dabā.

 Citi rīki

 

„GPS apmācības un dalība mācību komandējumā bija lieliska pieredze. Mēs varējām izveidot kontaktus, un tas bija vienkāršākais veids, kā iegūt labākās prakses paraugus tūrisma attīstībai.”
Orehovs, Glubokoje rajona Tūrisma nodaļas vadītājs, Baltkrievija

Projekta galvenie mērķi: tūristu skaita palielināšana un velobraukšanas aktivitāšu popularizēšana.  Kā reklāmas kampaņa tika sarīkoti trīs starptautiski velomaratoni, piesaistot reģionam jaunus tūristus un dabas mīļotājus. Velobraukšanas infrastruktūra uzlabota arī, pateicoties GPS tehnoloģijām un tūrisma darbinieku apmācībām.

Aktivitātes visām vecuma grupām

Trīs iesaistītajās valstīs labiekārtoti 46 velotūrisma maršruti. Kopumā ir 573 maršruta norādes ar daudziem informācijas stendiem; tajos ir ne tikai maršruta attēlojums, bet arī apraksti par floru, faunu vai citu reģiona objektu. Krēsli, soliņi, atkritumu tvertnes, velostatīvi un šūpoles ir tikai dažas lietas, kas ceļojumu pa reģionu dara patīkamu visām vecuma grupām. Projekta mērķgrupa ietver vietējos un ārvalstu tūristus, tūrisma uzņēmējdarbību „Ezeru zemes” reģionā, kā arī vietējos iedzīvotājus (zemes īpašniekus, skolēnus, studentus u.c.).

Ļaut izteikties velotūrismam

Nozīmīga loma bija projekta reklamēšanai: tika sarīkoti 16 semināri, lai pārbaudītu labiekārtojamās atpūtas vietas, tūristu uzņemšanas iespējas, izveidotu maršrutus un izmantotu GPS tehnoloģijas. 2006. gadā Rēzeknē (Latvija) un Glubokojā (Baltkrievija) un 2007. gadā Ignalinā (Lietuva) notika lieli velomaratoni. Reklāmas bukleti un maršrutu ceļveži tika iespiesti 5 valodās (LV, LT, RU, EN, DE), kartes tika ievietotas Balticvelo tīmekļa vietnē www.balticlakes.com lejupielādēšanai. Projekts piedalījās arī izstādēs, piemēram, Balttour 2007 (Latvija), Vivatour 2007 (Lietuva) un ITB 2008 (Vācija).

Tehnoloģijas rāda ceļu

Projektā tika izmantotas GPS tehnoloģiju sniegtās iespējas: tika iegādātas interaktīvas kartes un GPS ierīces Latvijas un Lietuvas tūrisma informācijas centriem, kas palīdzēja mērīt un plānot maršrutus. Tūrisma darbiniekiem tika nodrošinātas teorētiskas un praktiskas piecu dienu apmācības par GPS un interaktīvajam kartēm. Vietējiem tūrisma speciālistiem bija iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Holandi, kurš ilga 4 dienas.

Uzmetuma datums

15/02/2010