Jauni vilcieni modernizē Rīgas piepilsētas dzelzceļu

Plānots, ka līdz ar jaunu elektrovilces un dīzeļvilces vienību iegādi šis projekts strauji attīstīs Rīgas dzelzceļu un būtiski uzlabos dzelzceļa satiksmi valstī.

 Citi rīki

 

Drošāka, ātrāka un ekonomiskāka dzelzceļa iespējas ir tikai daži stimuli, lai cilvēki vairāk atteiktos no savām automašīnām un izmantotu vilcienus, tādējādi samazinot kaitējumu videi un transportlīdzekļu darbības izmaksas.

Strauja virzība uz priekšu

Par šo projektu atbildīgā institūcija ir “AS Pasažieru vilciens”, Latvijas valstij piederošs dzelzceļa pasažieru pārvadājumu uzņēmums. Tas atbildēs par 34 elektrovilcienu sastāvu un 7 dīzeļvilcienu sastāvu iegādi, lai nomainītu pašreizējo ritošo sastāvu, kas tuvojas savas lietderīgās izmantošanas laika beigām. Uzņēmums apkalpo vidēji 65 000 pasažieru dienā, kas ir vairāk nekā 99 % no kopējā dzelzceļa pasažieru pārvadājumu daudzuma, un darbojas elektrificēta dzelzceļa tīklā, kura kopējais garums ir 257,4 km. Projekta ietvaros tiks radīts daudz darbavietu, 50 tiešās darbavietas ar vidējo pastāvēšanas ilgumu 20 gadi, kā arī 20 netiešās darbavietas ar pastāvēšanas ilgumu 3 gadi.

Valsts dzelzceļa pamats

Jaunie vilcieni kalpos par pamatu turpmākai saskaņotai pasažieru transporta sistēmai Latvijā. Elektrovilces vienības tiks izmantotas elektrotransporta maršrutos ap Rīgu, bet dīzeļvilces vienības uzlabos satiksmi starp Rīgu un Latvijas reģioniem. Plānos ietilpst izmantot iekārtas dzelzceļa koridora “Rail Baltica” Latvijas daļā. Šis jaunais ritošais sastāvs ir paredzēts, lai uzlabotu sabiedriskā transporta sistēmas kvalitāti, pieejamību, izmaksu efektivitāti un vides ilgtspējību Latvijā un jo īpaši Rīgas piepilsētas teritorijā.

Jo vairāk vilcienu pasažieru, jo labāk videi

Viens no projekta galvenajiem mērķiem ir ievērojami palielināt pieprasījumu pēc pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu. Tiek plānots, ka pasažieru skaits pieaugs no 26,8 miljoniem 2008. gadā līdz 34,2 miljoniem 2016. gadā, kad jaunās iekārtas tiks pilnībā izmantotas. Tā rezultātā notiks būtiskas pārmaiņas transporta veidu izmantošanas ziņā (pāreja no automašīnām uz dzelzceļa transportu).

Automašīnu īpašniekiem ieguvumi no projekta ir zemākas transportlīdzekļa darbības izmaksas, ietaupīts laiks un mazāk negadījumu, savukārt videi tas nozīmē mazāk transportlīdzekļu radīta piesārņojuma, līdz ar to uzlabojot arī iedzīvotāju dzīves līmeni.

Uzmetuma datums

24/03/2011