Garāks nolaišanās ceļš starpkontinentālajiem lidojumiem

Starptautiskā lidosta „Rīga” ievērojami attīstījusies daudzu gadu garumā, un no 1994. līdz 2004. gadam pasažieru skaits gandrīz trīskāršojies. Jaunā nolaišanās ceļa pagarināšana, kas pabeigta 2008. gada nogalē, līdz ar citiem nopietniem veikumiem risina galvenās problēmas saistībā ar infrastruktūru, lidostā atklājot pirmos starpkontinentālos lidojumus ar lielākajām komerciālajām lidmašīnām.

 Citi rīki

 

„Mūsu jaunais piezemēšanās lauks patiesībā ir jauns sākums Starptautiskajai lidostai „Rīga”.”
Krišjānis Peters, SJSC Starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājs

Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta ietvaros Baltijas lielākā lidosta pagarinājusi nolaišanās ceļu par 650 metriem. Tagad tā var piedāvāt lidojumus uz Ņujorku un Dubaiju, tādējādi konkurējot ar citām reģionālajām lidostām, piemēram, Arlandas lidostu Stokholmā un Vantā lidostu Helsinkos, kuras arī piedāvā starpkontinentālos lidojumus.

Nolaišanās ceļa pagarināšana

Starptautiskā lidosta „Rīga” šīs desmitgades sākumā atklāja, ka infrastruktūra ir nepietiekama, lai tiktu galā ar strauji augošo pasažieru skaitu, kas 2004. gadā pirmo reizi sasniedza vienu miljonu. Turpmākais apsvērums bija, ka nepieciešams paplašināt lidojumu galamērķu izvēli ārpus Eiropas.

Nolaišanās ceļa pagarināšanas un atjaunināšanas, kā arī tā apgaismes sistēmas uzlabošanas projektu Eiropas Komisija pieņēma 2005. gada decembrī. Saskaņā ar līdzfinansējuma līgumu, kas tika noslēgts ar Latviju, vairāk nekā trīs ceturtdaļas no kopējām izmaksām, 23,5 miljoniem eiro, finansēja Eiropas Kohēzijas fonds.

Darbs sākās 2007. gada maijā, un tajā bija iesaistīti pieci uzņēmumi. Trīs no tiem bija Latvijas būvniecības uzņēmumi, kas uzvarēja konkursā par nolaišanās ceļa pagarināšanas un manevrēšanas ceļu būvniecību, apgaismes sistēmas rekonstrukciju un ūdens kanalizācijas sistēmas būvniecību. Darbs tika veikts sarežģītos apstākļos, bet tas neietekmēja lidostas normālo darbību. Darbs tika veiksmīgi pabeigts 2008. gada oktobrī.

Atkārtots lidostas uzplaukums

Starptautiskās lidostas „Rīga” nolaišanās ceļš, kas tagad sasniedz 3200 metrus, ir garākais Baltijas reģionā. Lidmašīnu manevrēšanas ceļu garums tika palielināts līdz 950 metriem. Rezultātā lidosta var apkalpot tālos lidojumus un lielas lidmašīnas, piemēram, Airbus A340 un Boeing 777.

Infrastruktūras uzlabojumi veicinājuši to, ka lidosta 2008. gadā spējusi sniegt savus pakalpojumus 3,69 miljoniem pasažieru, kas ir aptuveni par 17 % vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tagad tās pasažieri var doties tiešos lidojumos uz 70 vietām.

Apgaismes sistēmas rekonstrukcija ļāvusi lidmašīnām piezemēties un pacelties īpaši sliktos laika apstākļos, tādējādi uzlabojot lidojumu drošību un atbilstību starptautiskajiem standartiem. Lidosta ir atrisinājusi arī ar ilgstošu notekūdeņu uzkrāšanos uz virsmas un kanalizāciju saistītās problēmas, rekonstruējot un pārbūvējot ūdens kanalizācijas sistēmu.

Uzmetuma datums

15/06/2010