Latvijas ceļu savienojumu uzlabošana

Šajā projektā ietilpst TEN-T ceļu atjaunošana 32,7 km garumā un vietējo ceļu savienojumu izbūve 17,3 km garumā. Konkrētais ceļa posms atrodas Latvijas austrumos, maršrutā E22 Ludza–Terehova, kur valsts nozīmes autoceļš stiepjas līdz Krievijas robežai.

 Citi rīki

 

Tā kā pašreizējais ceļa stāvoklis nav apmierinošs, projekta gaitā izbūvēs starptautiskiem standartiem atbilstīgu autoceļu ar labākām manevrēšanas iespējām, plašāku brauktuvi un uzlabotu drošību. Lēš, ka lielāks ātrums un vienmērīgāka satiksmes plūsma ļaus samazināt ceļā pavadīto laiku, ietaupot 70 756 000 eiro.

Stratēģiska savienojuma nostiprināšana

Projektētais ceļa posms ietilpst maršrutā Ventspils–Rīga–Rēzekne–Terehova, kas ir tranzīta ceļš starp Latvijas ostām Liepājā, Ventspilī un Rīgā un Krievijas ostām. Ceļa posms maršrutā E22 Ludza–Terehova atrodas Latvijas austrumos (Latgalē), kur valsts nozīmes autoceļš A12 (E22) stiepjas līdz Krievijas robežai. Šajā maršrutā vērojama visintensīvākā tranzīta kravu plūsma valstī — to izmanto aptuveni 25 % smago kravas automobiļu, kas veic pārvadājumus starp Latvijas ostām un Krieviju, un aptuveni 75 % smago kravas automobiļu, kas veic pārvadājumus starp Lietuvu, Poliju un Krieviju.

Tomēr pašreizējais ceļa stāvoklis un brauktuves platība nav piemēroti šādai satiksmei. Divas dzelzceļa pārbrauktuves ir risks satiksmes drošībai un izraisa kavējumus, kā arī neskaitāmo ceļu krustojumu dēļ var rasties sastrēgumi, ceļa sašaurinājumi un satiksmes negadījumi, turklāt vairākas vietas oficiāli atzītas par melnajiem punktiem, kur notiek negadījumi. Sarežģījumus rada arī kravas transportlīdzekļu rindas uz Latvijas–Krievijas robežas, kas bieži vien stiepjas desmitiem kilometru garumā.

Efektīvs tīkls satiksmes dalībniekiem

Risinājums ir jauna ceļa izbūve, kas saskaņā ar projektu atbildīs starptautiskiem standartiem par ģeometrisko izkārtojumu un ceļa segumu. Tajā ietilpst valsts nozīmes autoceļa A12 (Ploski–Terehova) salabošana un atjaunošana, kā arī vietējo ceļu posmu uzlabošana starp Ludzu un Ploskiem.

Atjaunošanas darbos ietilpst sagatavošana, zemes uzbēruma veidošana, ceļa seguma ieklāšana un ceļu satiksmes regulēšanas iekārtu un luksoforu uzstādīšana sešos krustojumos. Tāpat uzbūvēs divus jaunus un atjaunos trīs tiltus, kā arī uzbūvēs četrus jaunus tuneļus. 17,3 km garumā izbūvēs vietējos ceļu savienojumus ar grants segumu, slēgs vairākus krustojumus un izbūvēs vienu jaunu krustojumu. Maksimālais braukšanas ātrums pa jauno ceļu būs 90 km/h.

Satiksmes dalībnieku, īpaši tālbraucēju šoferu un smago kravas automobiļu šoferu, ieguvums būs paaugstināta satiksmes drošība ceļu krustojumos un savienojumos, vienmērīgāka un ātrāka satiksmes plūsma, zemākas transportlīdzekļa ekspluatācijas izmaksas un mazāki ceļu uzturēšanas izdevumi. No Ludzas līdz Terehovai un otrādi varēs nokļūt par 10 minūtēm ātrāk. Projekts ne tikai novirzīs tranzīta plūsmu no pilsētu zonām, bet arī uzlabos vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti, samazinot gaisa piesārņojumu.

Uzmetuma datums

28/09/2011