Latvija un Lietuva gūst pieredzi no Polijas un Vācijas sadarbības drošības jomā

 Citi rīki

 
04/07/2019

Pateicoties ERAF finansējumam, Latvijas un Lietuvas pašvaldību pārstāvji viesojās policijas un ugunsdzēsības un glābšanas dienestos Polijā, lai iepazītos ar pieredzi, kas gūta, šiem dienestiem sadarbojoties ar kolēģiem Vācijā.

ERAF finansējums palīdz Latvijai un Lietuvai uzlabot vietējo drošības dienestu efektivitāti un pieejamību pārrobežu reģionos.

Piemēram, vadošais partneris — Zemgales plānošanas reģions — Latvijas pārstāvjiem no Aknīstes, Tērvetes un Vecumnieku pašvaldībām kā arī Lietuvas pārstāvjiem no Biržiem un Rokišķiem organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz Poliju.

Šo abu Baltijas kaimiņvalstu amatpersonas apmeklēja Polijas Valsts policijas Rietumpomožes vojevodistes nodaļu, lai izprastu drošības nodrošināšanas struktūru, tiesisko regulējumu un galvenās pieejas reģionā.

Polijas amatpersonas stāstīja arī par savu sadarbību ar vācu kolēģiem otrpus robežai.

Vizītes turpinājumā delegācija apmeklēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu Ščecinā, kur tika informēti par ES struktūrfondu atbalstītiem projektiem, kas saistīti ar darbinieku apmācību un aprīkojuma modernizēšanu.

ES finansējums ir izmantots arī, lai uzlabotu dienestu darbu un sadarbību lielu ugunsgrēku, plūdu un dabas piesārņojuma novēršanas situācijās. Tostarp, ja palīdzība tiek lūgta, tā tiek sniegta arī kaimiņvalsts Vācijas teritorijā.

Saistītās saites:

Avotraksts https://latlit.eu/ 19.06.2019.

Fotoattēls: © iStock/dissx

Ziņas

Saistītās tēmas

Territorial cohesion