Iedzīvotāju tuvināšana Eiropas Savienībai: Komisija uzsāk pirmo kampaņu "Europe in My Region"

 Citi rīki

 
29/04/2016

Eiropas Komisija šodien uzsāk pirmo kampaņu "Europe in My Region", lai rosinātu iedzīvotājus atklāt un uzzināt vairāk par ES finansētiem projektiem visā Eiropā.

Kampaņa "Europe in My Region", kuru ar Komisijas pārstāvniecību un vadošo iestāžu atbalstu organizē Komisijas Reģionālās politikas un pilsētpolitikas ģenerāldirektorāts, 23 ES valstīs norisināsies no 29. aprīļa līdz 11. jūnijam un ietvers vairāk nekā 1200 pasākumus. Sagaidāms, ka tos apmeklēs tūkstošiem iedzīvotāju.

Kampaņa "Europe in My Region" ietver četras dažādas iniciatīvas: ES projektu "atvērto durvju dienas", apslēptās mantas meklēšanu, fotoattēlu konkursu un blogu veidošanas kampaņu. Visu minēto pasākumu mērķis ir mudināt iedzīvotājus apmeklēt ES finansētu projektu īstenošanas vietas un dalīties ar attēliem un pieredzi sociālajos tīklos.

Visa maija garumā ES projektu atvērto durvju dienās ES līdzekļu saņēmēji prezentēs savus projektus iedzīvotājiem, un tiešsaistē pieejama karte palīdzēs noskaidrot šajā iniciatīvā iesaistīto projektu īstenošanas vietas. Paralēli tam iedzīvotāji tiks aicināti piedalīties apslēptās mantas meklēšanā, kas norisināsies 18 valstīs un 45 reģionos: apslēptās mantas meklētājiem būs jāatrod apslēptas norādes dažu līdzfinansēto projektu īstenošanas vietās un jāpiedalās tiešsaistes viktorīnā.

Piektajā fotoattēlu konkursā (2. maijs–28. augusts), kas tiks izsludināts Facebook, godinās tos projektus, kuri vietējās kopienās radījuši būtiskas pārmaiņas. Lai piedalītos konkursā, iedzīvotājiem ir jānofotografē kāds projekts, kas saņem ES finansējumu. Fotoattēlā jābūt redzamai arī plāksnei vai ziņojumu dēlim ar informāciju par finansējumu un ES karogu. Trīs uzvarētāji varēs laimēt iespēju piedalīties fotografēšanas kursos pie profesionāla fotogrāfa un braucienu uz Briseli.

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi ir tas, ka vistalantīgākie blogotāji, kas publicē ziņas par vietējiem projektiem, saņems uzaicinājumu doties uz Briseli, lai piedalītos pasākuma "European Week of Regions & Cities" plašsaziņas līdzekļiem paredzētajā programmā (2016. gada 10.–13. oktobris).

Plašāka informācija:
Europe in My Region

Twitter: @EU_Regional @CorinaCretuEU #EUinmyregion

Ziņas