Žurnāla Panorama 68. izdevums. Rumānijas ziemeļrietumu reģions ir uz pareizā ceļa

 Citi rīki

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Croatian Italian Latvian Lithuanian Hungarian Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period : 2014-2020
Date : 04/04/2019

Žurnāla Panorama pavasara izdevumā, kas tagad ir pieejams lejupielādei, ietverts plašs tēmu loks, tostarp pilsētvides jautājumi, kultūra un rūpnieciskā pārkārtošanās.

Izdevumā esam iekļāvuši ekskluzīvu interviju ar komisāri Korinu Krecu (Corina Creţu), kura atskatās uz pagājušajiem četriem gadiem un kohēzijas politikas sasniegumiem šajā laikā. Reģionu apskatā uzmanība šoreiz ir pievērsta Rumānijas ziemeļrietumu reģionam, piedāvājot dažādu projektu apskatu un komentārus, ko sniedza Klužas-Napokas pašvaldības vadītājs Emīls Boks (Emil Boc) un Reģionālās attīstības aģentūras vadītājs Marsels Joans Bološs (Marcel Ioan Boloş). Tāpat šajā numurā ir aplūkoti jaunākā URBACT ziņojuma secinājumi par to, kā pilsētu pārvaldes iestādes var palīdzēt sasniegt dzimumu līdztiesību dažādās jomās, un arī noskaidrojam, kā iniciatīva “Tīra enerģija ES salām” palīdz salām pašām ražot ilgtspējīgu enerģiju.

Sadaļā “Vienkāršiem vārdiem” mēs iepazīstinām ar viedokļiem no Čehijas un Kujāvijas-Pomožes reģiona Polijā, kā arī uzklausām jauniešus, kuri piedalījušies mediju programmā Youth4Regions. Izdevumā ir sniegts arī aizraujošs ieskats par to, kā kohēzijas politikas sniegtie ieguvumi tika atspoguļoti valsts televīzijā regulāri translētā raidījumā Igaunijā.

Tāpat ir sniegta informācija par to, kā Interreg programmas ir iedvesmojušas Dienvidkoreju sadarboties ar tās kaimiņvalstīm, analizēts populisma un eiroskepticisma pieaugums, kā arī izdevuma regulārajās sadaļās sniegta informācija par finanšu instrumentiem un konstatējumiem no mūsu Atklāto datu portāla. Projektu sadaļā apmeklējam Poliju, Itāliju un Nīderlandi.

Publications