Šķēršļu pārvarēšana pierobežas reģionos - Kad tuvākā slimnīca ir kaimiņvalstī

 Citi rīki

 
Available languages : German Estonian English French Latvian
Period :
Date : 20/09/2017

Ko jūs darītu, ja salauztu roku, bet tuvākā slimnīca būtu otrā robežas pusē?

Kādai Valkas iedzīvotājai atbilde bija skaidra. Ciešot lielas sāpes, viņa nekavējoties steidzās uz trīs kilometru attālumā esošo Valgas slimnīcu Igaunijā.

Šāds lēmums aiztaupīja viņai braucienu uz tuvāko Latvijas slimnīcu, kas atrodas 55 kilometru attālumā. Tomēr tas nebija par velti — sievietei par medicīnisko aprūpi nācās samaksāt no savas kabatas, jo pastāv šķēršļi, kas kavē ES pārrobežu sadarbību veselības aprūpes jomā.

Dvīņu pilsētām Valkai un Valgai ir sena kopīga vēsture, un savulaik tās bija viena pilsēta. Kad Latvija un Igaunija 2007. gadā pievienojās Šengenas zonai, tās faktiski atkal kļuva par vienotu pilsētreģionu.

Tomēr, neskatoties uz pilsētu atrašanos blakus un to, ka ES tiesību akti iedzīvotājiem garantē tiesības uz pārrobežu medicīnisko aprūpi, Latvijas iedzīvotāji saskaras ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un sarežģītiem noteikumiem, kas saistīti ar informācijas trūkumu, valodas barjerām, sarežģītām maksājumu un izdevumu atlīdzināšanas procedūrām un apgrūtinošām administratīvām prasībām

More information :

Publications