Kauno arenoje bus galima organizuoti didelius tarptautinius sporto ir kultūros renginius

Naujoji arena antram pagal dydį Lietuvos miestui ir visai šaliai suteiks labai reikalingą sporto ir pramogų vietą.

 Papildomos priemonės

 

Dabar Lietuvoje nėra didelių daugiafunkcių arenų, kuriose galėtų vykti dideli kultūriniai, pramoginiai ir sporto renginiai. Dabartinę Kauno sporto halę, pastatytą 1939 m., galima naudoti tik mažiems renginiams ir dėl šio apribojimo mieste negalėjo vykti aukščiausio lygio tarptautiniai sporto ir kultūros renginiai.

Nusprendus areną, kurioje tilptų 15 000 žmonių, pastatyti Kaune – netoli Lietuvos centro esančiame mieste – bus sukurta renginių vieta, kurią iš visos šalies bus galima pasiekti ne daugiau kaip per dvi valandas. Todėl projektas skirtas ne tik 350 000 Kauno gyventojų, bet gali būti naudingas 3 300 000 visos Lietuvos žmonių.

Arenos tikslas – skatinti sporto turizmą

Mieste statant į akis krentantį pastatą siekiama atspindėti dinamišką Kauno įvaizdį ir tikimasi, kad arena padidins regione besilankančių vietinių ir užsienio turistų skaičių, pailgins vidutinę atvykstančių turistų viešėjimo trukmę, suteiks reikšmingą postūmį sporto turizmui bei sukurs naujų darbo vietų. Taip pat tikimasi, kad šis projektas paskatins miesto paslaugų sektoriaus ekonominę plėtrą.

Arenoje galės vykti įvairių sporto šakų, įskaitant krepšinį, tinklinį, rankinį, tenisą, boksą ir mažąjį futbolą, renginiai. Dėl akustinės ir apšvietimo sistemos areną bus galima lanksčiai pritaikyti įvairiems tikslams, pvz., įskaitant kamerinės muzikos koncertus. Pastate bus parodų salė, ilgalaikei ir trumpalaikei nuomai tinkamos patalpos, žiniasklaidos centrų patalpos, klubai, įvairūs restoranai, greitojo maisto užkandinės ir kavos barai.

Kitos patalpos – tai dvi sporto treniruočių salės, konferencijų salė, taip pat atlikėjų persirengimo kambariai, sportininkų užrakinamų spintelių patalpos ir lankytojų drabužinės.

Miesto centre esanti sala alsuos nauja gyvybe

Arena bus pastatyta Nemuno saloje, netoli Kauno centro, o projektas susietas su platesniu miesto plėtros planu plėtojant Nemuno salą. Dabar projektuojami du tiltai į salą ir svarstomi būsimi su sala susiję projektai.

Numatyta, kad arena veiks 25 metų koncesijos pagrindu, o pagrindiniai pajamų šaltiniai bus arenos ir įvairių patalpų bei įrangos nuoma. Tikimasi, kad kiekvienais metais arenoje bus organizuojama apie 80 renginių ir, be 14 viešojo maitinimo įstaigų darbo vietų, bus sukurtos dar devynios pastovios, 15 laikinųjų. Arenos statybų metu bus papildomai sukurta 100 darbo vietų, o miesto apgyvendinimo sektoriuje – dar 160 darbo vietų.

Projekto terminas

11/12/2012