Baltijos turizmas ir riedantys ratai

Per Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos žemes driekiasi Ežerų kraštas – nacionalinių parkų, saugomų gamtos teritorijų, nuostabaus grožio kraštovaizdžių ir vandens išteklių platybės. Siekdama suaktyvinti kaimo ir aktyvųjį, ypač dviračių, turizmą Europos Sąjunga iš Europos fondų finansavo projektą „Vaizdingųjų dviračių takų tinklas“, kurį įgyvendinus minėtose šalyse buvo sudarytas 51 vaizdingu dviračių trasų maršrutas, 3 apžvalgos bokštai ir beveik 100 poilsio aikštelių, įrengtų natūralioje gamtoje.

 Papildomos priemonės

 

„Mokymasis naudotis GPS ir dalyvavimas stažuotėse – puiki patirtis. Užmezgėme naujų ryšių, ir tai buvo geriausias būdas susipažinti su gerąja patirtimi turizmo plėtros srityje.“
p. Orehov, Turizmo departamento vadovas, Gluboko rajonas, Baltarusija

Pagrindiniai projekto tikslai – didesnis turistų skaičius ir efektyvesnė dviračių turizmo rinkodara. Reklaminę kampaniją sudarė trys tarptautiniai dviračių maratonai, padėję pritraukti į regioną naujų turistų ir gamtos mėgėjų. Be to, tobulinant dviračių turizmo infrastruktūrą veiksmingas buvo ir naudojimasis GPS technologijomis bei turizmo sektoriaus darbuotojų mokymas.

Užsiėmimas ir jauniems, ir seniems

Minėtose trijose šalyse buvo patobulinti ir išplėtoti 46 turistiniai maršrutai. Iš viso pastatyti 573 trasos ženklai, apibūdinantys maršrutą ir informuojantys apie augaliją, gyvūniją ir kitas regiono įdomybes. Įrengtos kėdės, suolai, šiukšliadėžės, dviračių tilteliai ir supimosi lentos leidžia mėgautis kelione ir jauniems, ir vyresnio amžiaus dviratininkams. Projekto tikslinės grupės – vietos ir užsienio turistai, turizmo įmonės, ypač įsikūrusios Ežerų krašte, ir vietos gyventojai (žemės savininkai, moksleiviai, studentai ir kt.).

Dviračių turizmo populiarinimas

Itin didelę reikšmę turėjo projekto reklama. Ją padėjo įgyvendinti 16 vietoje surengtų seminarų, kurių metu buvo apžiūrėtos plėtotinos poilsio zonos, aptarta, kaip priimti turistus, plėsti maršrutus ir naudotis GPS technologijomis. Svarbiausi renginiai – tai 2006 m. Rėzeknėje (Latvija) ir Gluboke (Baltarusija), 2007 m. Ignalinoje (Lietuva) organizuoti dviračių maratonai. Taip pat 5 kalbomis išleistas reklaminis lankstinukas ir maršrutų vadovas (LV, LT, RU, EN, DE), o „Balticvelo“ interneto svetainėje www.balticlakes.com pateikti atsisiųstini žemėlapiai. Be to, šis projektas dalyvavo tokiose parodose kaip „Balttour 2007“ (Latvija), „Vivatour 2007“ (Lietuva) ir ITB 2008 (Vokietija).

Technologijos rodo kelią

Į šį projektą buvo įtrauktos GPS technologinės galimybės. Latvijos ir Lietuvos turizmo informacijos centrai įsigijo interaktyviųjų žemėlapių ir GPS prietaisų, padedančių matuoti ir planuoti maršrutus. Turizmo darbuotojų iniciatyva buvo surengti penkių dienų trukmės teoriniai ir praktiniai mokymai apie GPS ir interaktyviuosius žemėlapius. Vietos turizmo specialistai taip pat turėjo progą pasimokyti ir pasidalyti patirtimi 4 dienų išvykoje Olandijoje.

Projekto terminas

15/02/2010