Naujasis Vilniaus aplinkkelis mažina kamščius ir trumpina kelionės laiką

Lietuvos sostinės vakarinio aplinkkelio antrasis etapas sumažina kamščius miesto centre pagerindamas kelių infrastuktūrą didmiesčio šiaurės vakarų dalyje. Naujoji 2,84 km kelio atkarpa pagerina bendrą prieinamumą mieste ir aplink jį, taip pat suteikia patogesnį susisiekimą su tarptautiniu oro uostu.

 Papildomos priemonės

 

Tarp Vilniaus dalių, kurios iš trukdžius mažinančios schemos gaus daugiausiai naudos, yra vakarinės Lazdynų, Karoliniškių, Justiniškių, Viršuliškių zonos, taip pat Laisvės prospektas. Aplinkkelis šiose srityse taip pat turėtų sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių ir triukšmą. Be to, naujasis maršrutas sukurtas taip, kad prisidėtų prie pagrindinių sostinės pramonės teritorijų, įsikūrusių pietinėse ir rytinėse Vilniaus dalyse, plėtros.

Sklandesnės kelionės

Dar vienas esminis naujojo šešių eismo juostų (po tris juostas abiem kryptimis) kelio tikslas – sumažinti kelionės laiką. Aplinkkelis driekiasi tarp L. Asanavičiūtės g. pietuose ir Ozo g. šiaurėje. Aplinkkelyje nėra sustojimų, į jį patekti galima tik įsukant į lėtėjimo ar greitėjimo juostas. Ši ypatybė ir 80 km/val. didžiausias greitis turėtų padėti sumažinti gaišatį vidutiniškai 65 %. Sklandesnė kelionė aplinkkeliu degalų suvartojimą turėtų sumažinti 9 %, o išmetamo CO2 kiekį – 10 %.

Aplinkkelį taip pat sudaro:

  • Dvi naujos sankirtos su L. Asanavičiūtės g. ir Pilaitės pr., taip pat du viadukai (bendras ilgis – 93,4 m);
  • 46,7 m ilgio viadukas palei pagrindinį vakarinį aplinkkelį ties sankirta su D. Gerbutavičiaus g.;
  • taip pat 48,8 m ilgio pėstiesiems skirtas viadukas.

Vakarinio aplinkkelio statyba suskirstyta į tris etapus, ir šis projektas apima tik antrąjį etapą. Jau užbaigto pirmojo etapo metu pastatyta trijų lygių sankirta ties Oslo gatve ir kelio atkarpa iki L. Asanavičiūtės g. Trečiasis etapas apima vakarinio aplinkkelio atkarpą nuo Ozo g. iki Ukmergės g. (5,1 km). Dėl šio schemos darbų laiko dar bus sprendžiama.

Šis aplinkkelis sudaro dalį ES transeuropinio transporto tinklo (TEN-T), kuriam priklauso Lietuvą kertantys E28 ir E85 keliai rytų–vakarų kryptimi bei E272 ir E28 keliai šiaurės–pietų kryptimi.

Apskaičiuota, kad įgyvendinant projektą sukurtos 423 darbo vietos.


Bendros investicijos ir ES finansavimas

Visas projekto „Transeuropinio tinklo jungtis – Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio II etapas“ biudžetas yra 51 325 904 EUR. ES sanglaudos fondas iš veiksmų programos „Ekonomikos augimas” skiria 37 732 720 EUR programos įgyvendinimo laikotarpiui nuo 2007 iki 2013 m. Darbai yra prioriteto „Transeuropinio transporto tinklo plėtra” dalis.


Projekto terminas

09/09/2014