Mobilieji žaidimai pagyvina ekskursijas Baltijos šalių muziejuose

Projekto „Baltic Museums“ metu sukurta daugiakalbio gido programėlė, kurią Pietų Baltijos regiono lankytojai gali naudoti savo išmaniuosiuose telefonuose. Giduose pateikiama informacija ir mokomasis turinys apie lankomas vietas bei žaidimai, kurių metu turistai muziejuose renka ženklelius arba taškus.

 Papildomos priemonės

 
Szczecin, Poland ©Creative Commons Szczecin, Poland ©Creative Commons

" Projekto komanda rengia daugiakalbes ekskursijas, kurias lankytojai galės aktyvuoti savo atsineštuose prietaisuose. Projekte naudojami žaidimo elementai siekiant labiau įtraukti lankytojus ir vieną apsilankymą paversti ilgalaikiais santykiais. "

Jakub Swacha, „BalticMuseums: LOVE IT!“ projekto koordinatorius

IT ekspertai buvo kviečiami į specialius programavimo renginius „Baltatonus“ (žodžių „Baltija“ ir „hakatonas“ junginys). Trys iš jų vyko turistų lankomose vietose Lenkijoje, Lietuvoje ir Švedijoje. Šių renginių metu kilusios idėjos buvo panaudotos kuriant programėles. 

eGidai paverčiami veikiančiais prototipais. Pirmąją šių eGidų ekskursijų versiją planuojama pristatyti 2019 m. viduryje. Susitikimo Švedijoje metu muziejai partneriai parengė vadovą, kaip pritaikyti eGidus kitose parodose.

Žaidimų entuziastų kūrybinis indėlis

Viena iš idėjų buvo skirti taškus lankytojams, kurie lankosi tam tikrose vietose, įskaitant mažiau populiarias, siekiant padidinti turistų skaičių. Žmonės gali laikyti programėlę savo telefone keletą mėnesių ir net metų – tai skatins juos apsilankyti visose parodose ir grįžti į jau aplankytus muziejus. 

Visi devyni projekto partneriai nori padidinti lankytojų skaičių blogų oro sąlygų ir ne sezono metu, padėti įveikti kalbos barjerus ir gerinti turistų patirtį sezono metu, kai yra sausakimša. Galutinis tikslas yra paversti regiono pakrančių lankytinas vietas, pvz., muziejus ir mokslo centrus, tvariais lankytinais objektais.

Dalijimasis žiniomis

Buvo apžiūrėtos turistų lankomos vietos siekiant išsiaiškinti kokie žaidimai galėtų būti reikalingi. Rezultatai buvo surinkti ir įtraukti į debesiją, kur juos gali lengvai pasiekti kitos turistų lankomos vietos. Projekto partneriai gali prisijungti prie šios sistemos ir papildyti eGido ekskursijas kitais elementais, kaip antai žaidimo dizainas ir psichologija. 

Projekto tikslas – dalytis žiniomis apie naudojamas skaitmenines strategijas, įžvalgomis, įgytomis dirbant su skaitmeninių technologijų ekspertais, ir vaizdo pasakojimais. Muziejų skaitmeninių technologijų ekspertai buvo pakviesti pasidalyti savo įžvalgomis internetinėse sesijose, kurios buvo įrašomos. Visa informacija yra prieinama internete, kad ja galėtų naudotis kiti turistų lankomi objektai.

Įgyvendinant projektą rengiama 2019 m. rinkodaros strategija, kuria siekiama, kad eGidas taptų labiau atpažįstamas. Projekto organizatoriai tikisi, kad kiti lankomi objektai pasinaudos priemonėmis ir rezultatais. Taip siekiama skatinti tvarų tarpvalstybinį turistų lankomų objektų ir vietovių tinklą, kuris galėtų nuolat keistis IT grindžiamomis paslaugomis ir skaitmeninėmis strategijomis.

Bendra investicijų ir finansavimo iš ES suma 

Bendros investicijos į projektą „BalticMuseums: LOVEIT!” siekia 148 437 500 EUR. ES regioninės plėtros fondas iš 2014–2020 m. programavimo laikotarpio Pietų Baltijos regiono veiksmų programos lėšų skyrė 123 767 375 EUR.

 

Projekto terminas

27/02/2019