ES solidarumo fondas. Komisija siūlo Portugalijai, Ispanijai, Italijai ir Austrijai skirti 279 mln. EUR

 Papildomos priemonės

 
30/04/2020

Šiandien Europos Komisija siūlo skirti 279 mln. EUR finansinę paramą Portugalijai, Ispanijai, Italijai ir Austrijai, kad padėtų šių keturių šalių regionų, 2019 m. nukentėjusių nuo gaivalinių nelaimių, gyventojams. Šiuo finansavimu papildoma 2020 m. iš ES solidarumo fondo skirta 800 mln. EUR suma.

Už sanglaudą ir reformas atsakinga Komisijos narė Elisa Ferreira sakė: „Šiuo metu Europos solidarumas kaip niekad svarbus. ES solidarumo fondas yra viena iš konkrečiausių jo išraiškų. Nors dabar per koronaviruso pandemiją daugiausia stengiamės išlikti kuo saugesni, toliau solidarizuojamės su šalimis, nukentėjusiomis nuo kitų nelaimių, pavyzdžiui, nuo pernykščių gaivalinių nelaimių. Pagal šiandienos priemonių rinkinį nukentėjusiems regionams bus suteiktas labai reikalingas finansavimas.“

Pagalbos priemonių rinkinys paskirstytas taip:

  • 211,7 mln. EUR Italijai. 2019 m. spalio mėn. pabaigoje ir lapkričio mėn. visa šalis, nuo šiaurės iki pietų, labai nukentėjo nuo ekstremalių meteorologinių reiškinių. Potvyniai ir nuošliaužos padarė didelę žalą, galiausiai buvo užlieta Venecija.
  • 56,7 mln. EUR Ispanijai po 2019 m. rugsėjo mėn. potvynių Valensijos, Mursijos, Kastilijos-La Mančos ir Andalūzijos regionuose. Ispanija gavo 5,6 mln. EUR išankstinę išmoką.
  • 8,2 mln. EUR Portugalijai po to, kai 2019 m. spalio mėn. uraganas „Lorenzo“ padarė didelę žalą viešajai ir privačiai infrastruktūrai ir kasdieniam žmonių, įmonių ir institucijų gyvenimui. Portugalija jau gavo 821 tūkst. EUR išankstinę išmoką.
  • 2,3 mln. EUR Austrijai po 2019 m. lapkričio mėn. ekstremalių meteorologinių reiškinių. Pietvakarinėje Austrijos dalyje, visų pirma Karintijoje ir Rytų Tirolyje, būta didelių potvynių.

Tolesni veiksmai

Šiandienos pasiūlymą dėl ES solidarumo fondo paramos Portugalijai, Ispanijai, Italijai ir Austrijai turi patvirtinti Europos Parlamentas ir Taryba. Kai Komisijos pasiūlymas bus patvirtintas, finansinė parama galės būti išmokėta.

 

Daugiau informacijos

Naujienos