Estijos televizijos kampanija pristato ES finansuojamus projektus

 Papildomos priemonės

 
20/05/2019

Estijos visuomeninis transliuotojas ERR praeitą rudenį parodė keletą televizijos laidų, kuriose daugiausia dėmesio skirta struktūrinių fondų poveikiui vietos bendruomenėms ir ekonomikai. Estijos vadovaujančioji institucija padėjo parengti kampaniją, kad ES sanglaudos politikos laimėjimai būtų pristatyti įdomiai ir informatyviai.  

16 epizodų televizijos serialas „Kelionė per Estiją“ buvo rodoma žiūrovams patogiausiu laiku – penktadienio vakarais nuo 20 val. Iš viso programoje buvo pristatyta 90 bendrai finansuojamų projektų (įskaitant 90 proc. ES struktūrinių fondų lėšomis ir 10 proc. Norvegijos dotacijomis finansuotų projektų). Kiekvienas epizodas buvo skirtas vienai Estijos apskričiai, ir buvo parengta apibendrinanti baigiamoji laida, transliuota 2018 m. gruodžio mėn. 

Laidas vedė vienas populiariausių šalies muzikantų Ivo Linna, o gerai žinoma aktorė Liisa Pulk pristatė vaizdo reportažus apie aptariamus projektus; kiekvienas reportažas truko apie tris su puse minučių. Laidose ne tik pasirodydavo dainininkai ir įžymybės, bet jose vyko ir neformali viktorina, kurios metu viešieji asmenys atsakydavo į klausimus apie projektus. 

Platus užmojis

Rengiant kampaniją reikėjo kruopščiai planuoti ir imtis komandinio darbo. Vadovaujančioji institucija koordinuoja struktūrinių fondų ryšių tinklą, kurį sudaro viešųjų ryšių specialistai iš organizacijų, įgyvendinančių ES finansavimą Estijoje. Būtent ši grupė pateikė idėją rodyti visą laidų sezoną, o ne vieną laidą, kad tokiu būdu būtų padarytas didelis poveikis auditorijai. 

„Kai priėmėme šį sprendimą, susitikome su trimis įtakingiausiais Estijos televizijos kanalais, kad aptartume koncepcijas ir išgirstume jų idėjas apie galimą laidos formatą“, – paaiškina Estijos vadovaujančiosios institucijos vyriausioji SF horizontaliųjų mokymų ir ryšių specialistė Triin Nolo. „Po to parengėme pasiūlymų laidai kurti konkursą, po kurio pradėjome bendradarbiauti su ERR.“ 

Nolo teigimu, pagrindinis proceso aspektas buvo išsamaus pasiūlymų konkurso rengimas, kad televizijos bendrovė tiksliai žinotų, ko reikalaujama tokiais klausimais kaip formatas, transliavimo trukmė, turinio balansas, logotipų naudojimas ir reklamos pertraukų skaičius. Pasiūlymų konkurse taip pat buvo numatyta nuostata, kad programas būtų galima peržiūrėti dar kartą, pavyzdžiui, internetu. 

Projektų atranka buvo didžiulė užduotis, nes buvo apsvarstyta daugiau nei 400 pasiūlymų, kol buvo atrinktas galutinis variantas. Šalies įgyvendinančiosios agentūros ir tarpinės įstaigos pateikė televizijos bendrovei projektų sąrašą. Buvo siekiama parodyti žiūrovams platų ES finansuojamų klausimų spektrą – nuo užimtumo mokymų ir paramos įmonėms iki didelių statybos darbų ir mokslo naujovių rėmimo. 

Informavimas ir pramogos

Liisa Pulk pristatė projektus ir apklausė pagrindinius veikėjus, įskaitant paramos gavėjus, projektų koordinatorius ir paslaugų vartotojus. Vienas iš svarbiausių reportažų buvo apsilankymas Estijos muzikos akademijos naujojoje koncertų salėje, pastatytoje gavus finansinę paramą iš Europos regioninės plėtros fondo. 

Pranešėja taip pat lankėsi įmonėje, kuri gavo finansavimą, kad sukurtų naują nosies purškalą, kuriame naudojamas garsus mineralinis vanduo iš Värska vietovės šalies pietryčiuose. Be to, apsilankius Estijos aviacijos akademijoje buvo pristatytas moderniausias sraigtasparnio simuliatorius, o reportaže iš istorinės Mulgimaa srities buvo atkreiptas dėmesys į ES paramą kuriant technologijų mokymo centrą. 

Estijos žiūrovai pamėgo šias laidas: jos kiekvieną savaitę patekdavo į žiūrimiausių laidų pirmąjį dešimtuką, o kartą pasiekė net ketvirtąją reitingo vietą. Tai prilygsta maždaug 110 000–130 000 žiūrovų per savaitę – apie 9–10 proc. gyventojų. 

„Įvertinsime kampanijos poveikį, kai vėliau atliksime metinę informuotumo apžvalgą. Atsižvelgdami į tai, kad laidų žiūrovų auditorijos statistikos duomenys buvo stebėtinai dideli, esame įsitikinę, kad pasiekėme savo tikslą – didinti informuotumą ir sukurti teigiamą įvaizdį Estijos visuomenėje apie ES struktūrinius fondus ir jų remiamus projektus“, – priduria Nolo. 

Imkitės drąsių idėjų

Dabar Estijos ES finansavimo komanda planuoja remtis kampanijos sėkme ir 2019 m. surengti keletą papildomų renginių. Gegužės 9 d. šalis švenčia ES dieną, per kurią paskelbiama renginių visoje Estijoje savaitė. 

„Norėdami pažymėti 15 metų Estijos narystę ES, kartu su Europos Parlamento biuru Estijoje gegužės mėnesį surengsime kelionę per visą šalį, kurios metu transliuosime tiesioginę TV laidą su Ivo Linna ir jo grupe“, – sako Nolo. „Šį kartą į viktorinos klausimus atsakys vietos kandidatai į Europos Parlamentą“. 

Kalbant apie kolegas, kuriančius panašias kampanijas savo regionuose, Nolo pateikia šiuos patarimus: „Būkite drąsūs ir ryžtingi, nes geras idėjas nelengva pasiekti. Surinkite gerą komandą ir kartu ieškokite geriausio sprendimo. Pasitikėkite savo televizijos kanalu, bet ir toliau dalyvaukite visame procese ir priminkite jiems, kad svarbu didžiausią dėmesį laidoje skirti struktūriniams fondams.“  

DAUGIAU INFORMACIJOS

„Kelionė per Estiją“ TV kanalas: https://etv.err.ee/895572/reis-umber-eesti-15-16

Panorama 68: North-West Romania going in the right direction

Naujienos