Geresnė poinsultinė reabilitacija Lietuvoje

 Papildomos priemonės

 
08/05/2019

Įgyvendinant ERPF finansuojamą projektą kuriama sistema, kuria siekiama užtikrinti kokybišką poinsultinę reabilitaciją ir priežiūrą bei pasirūpinti sutrikimais, kuriuos pacientai gali patirti po insulto.

Poinsultiniai sutrikimai būna įvairūs, tai priklauso nuo to, kuri smegenų dalis buvo pažeista. Insultas gali turėti įtakos judėjimui, atminčiai, gebėjimui suprasti kalbą, galimi emociniai ir kiti sutrikimai.

Todėl įgyvendinant ERPF finansuojamą projektą Lietuvoje siekiama sukurti naują sistemą, pagal kurią pacientams būtų pritaikytas personalizuotas ir jų poreikiams pritaikytas gydymas.

Sistema apims įvairius duomenis – širdies ritmą ir rankų judesius, smegenų ir kraujagyslių sistemos veiklą, ir atitinkamai bus pritaikoma reabilitacija. Fiziologinių parametrų jutikliai apims širdies ritmo, judesių sekimo, neurologinio aktyvumo jutiklius bei papildytosios realybės akinius. Šią naujovę sudarys duomenų apdorojimo algoritmai, personalizuojami reabilitacijos modeliai bei reabilitacijos programos formavimas ir grįžtamasis ryšys.

Pacientams po insulto bus sudaryta asmeninė reabilitacijos programa, įskaitant konkrečius fizinius pratimus, atitinkančius jų pačių poreikius. Ši programa bus toliau plėtojama ir keičiama, nes duomenys yra nuolat vertinami, atnaujinami ir siunčiami atgal į reabilitacijos algoritmus.

Susijusios nuorodos:

Straipsnis paskelbtas 2019 04 18 interneto svetainėje https://www.lrt.lt


Nuotrauka: © Thinkstock/vadimguzhva

Naujienos

Susijusios temos

Health