Penktoji ekonominės, socialinės ir teritorinės sanglaudos ataskaita - Investavimas į Europos ateitį

 Papildomos priemonės

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Italian Latvian Lithuanian Hungarian Maltese Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period : 2007-2013
Date : 29/11/2010

Penktoji ekonominės, socialinės ir teritorinės sanglaudos ataskaita parengta po sunkiausios finansinės ir ekonominės krizės per pastaruosius dešimtmečius. ES ir jos valstybės narės reagavo į krizę, imdamosi priemonių, kad ūkio subjektai toliau vykdytų veiklą ir žmonės toliau dirbtų, kad būtų skatinama paklausa ir didinamos valstybės investicijos.

Vėliau kelių šalių valdžia dėl mažėjančio pelno ir didėjančių išlaidų socialinėms išmokoms bei skatinimo priemonėms susidūrė su sunkumais dengdamos savo skolas. Susidūrusios su dideliu deficitu ir finansinių rinkų spaudimu, dauguma ES valstybių įgyvendina fiskalines konsolidavimo priemones.

Tuo metu ES priėmė naują daug pastangų reikalaujančią, ilgalaikę atsigavimo
strategiją „Europa 2020“. Pagrindinis jos tikslas – pažangus, integracinis ir tvarus augimas. „Europa 2020“ net labiau nei ankstesnėje Lisabonos strategijoje pabrėžiama inovacijų, užimtumo ir socialinės įtraukties bei stiprios reakcijos į aplinkosaugos iššūkius ir klimato kaitą būtinybė, siekiant pasiekti šį tikslą.

Publications