„Panorama 69“. Moravijos-Silezijos kraštas atsisako savo pramoninės praeities

 Papildomos priemonės

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Croatian Italian Latvian Lithuanian Hungarian Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period : 2014-2020
Date : 03/07/2019

Žurnalo Panorama vasaros numeryje, kurį jau galite atsisiųsti, apžvelgiame įvairias temas. Taip pat jame rasite iš pareigų besitraukiančios Europos Komisijos narės Corinos Creţu atsisveikinimą –paskutinį jos parengtą vedamąjį.

Mūsų regiono apžvalga šįkart skirta Čekijos Moravijos-Silezijos kraštui. Čia rasite pokalbį su regiono pirmininku Ivo Vondráku, projektų pavyzdžių ir analizę, kaip šiam regionui pavyksta atsisakyti anglies pramonės ir pereiti prie klimatui nekenksmingos ekonomikos. Taip pat atidžiau pažvelgiame į tarpvalstybinį bendradarbiavimą vykdant programą „Interreg“, kuri apima gerosios patirties pavyzdžius ir projektus iš viso žemyno, taip pat tai, kaip ES kompetencijų sistema leidžia veiksmingiau valdyti ES lėšas.

Skiltyje „Savais žodžiais“ pateikiame dviejų Europos Parlamento narių – Constanze Krehl ir Jano Olbrychto –mintis apie Regionų komitetą, ir suteikiame galimybę pasidalyti įspūdžiais žiniasklaidos programoje „Youth4Regions“ dalyvaujančiam jaunimui.

Aiškinamės, kaip Plačiajuosčio ryšio kompetencijos biurų tinklas padeda sumažinti skaitmeninę atskirtį tarp regionų ir kaip tarpregioninis bendradarbiavimas padeda didinti kibernetinį saugumą. Skiltyje „Projektai“ lankomės Kipre, Prancūzijoje ir Kanarų salose.

Publications