Panorama 44 - Laukiamo ekonomikos augimo Europos regionuose variklis

 Papildomos priemonės

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Italian Latvian Lithuanian Hungarian Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period : 2007-2013
Date : 01/12/2012

2012 m. žurnalo „Panorama“ žiemos leidimas „Pažangi specializacija“ jau pasiekiamas internete. Svarbiausia leidinio tema – 6 puslapių straipsnis apie pažangios specializacijos strategijas – regioninės ekonomikos augimo variklius. Straipsnyje analizuojami pažangios specializacijos apibrėžimai ir galimybės, S3 platformos teikiama parama ir 2012 m. rugsėjo mėn. Baryje dirbusios Europos komisijos darbo grupės ataskaitos, padėjusios Italijos regionams pasirengti naudoti šias strategijas 2014–2020 m. programos įgyvendinimo laikotarpiu.

Kita svarbi tema – išskirtinis interviu su Lenkijos regioninės plėtros ministre Elżbieta Bieńkowska. Ji pristato Lenkijos pažangą nuo priėmimo į Europos Sąjungą 2004 m., vystant infrastruktūrą, kuriant darbo vietas ir didinant BVP. Ministrė taip pat žvelgia į ateitį ir tikisi, kad kitu programos įgyvendinimo laikotarpiu bus daugiau investuojama į mokslinius tyrimus, inovacijas bei tvarios energijos ir transporto sprendimus.

Toliau analizuojama paskutinė „Eurobarometer“ suvestinė „Regionų apžvalga“ (angl. „A view from the regions“). Čia pateikti stebėtinai teigiami rezultatai apie gyvenimo kokybę ir ateities perspektyvas. Taip pat skelbiami nuotraukų konkurso „Europa mano regione“ laimėtojai bei pridedama didelio formato kelių konkurse dalyvavusių nuotraukų plakato įklija.

Dar pateikiama išankstinė „RegioStars 2014“ ir kitų sėkmingų ES regionuose vykdomų projektų profilių apžvalga.

Publications