Panorama 69: Kraj morawsko-śląski zrywa z przemysłową przeszłością

Inne narzędzia

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Croatian Italian Latvian Lithuanian Hungarian Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period : 2014-2020
Date : 03/07/2019

Letnie wydanie magazynu Panorama, które można już pobrać w wersji elektronicznej, obejmuje szeroki zakres tematów, w tym ostatni, pożegnalny artykuł wstępny autorstwa odchodzącej ze stanowiska komisarz Coriny Creţu.

Tym razem w centrum naszego zainteresowania znajduje się czeski kraj morawsko-śląski, o którym w wywiadzie opowiada hetman kraju Ivo Vondrák. Bierzemy pod lupę wybrane projekty oraz analizujemy tamtejsze procesy odchodzenia od węgla na rzecz gospodarki neutralnej dla klimatu. Przyglądamy się również współpracy transnarodowej w ramach programu Interreg, obejmującego najlepsze praktyki i projekty z całej Europy, oraz sprawdzamy, jak unijne ramy kompetencji pomagają w skutecznym zarządzaniu funduszami unijnymi.

W sekcji „Waszym zdaniem” przedstawiamy opinie dwójki europarlamentarzystów, Constanze Krehl i Jana Olbrychta, na temat Komisji Rozwoju Regionalnego oraz oddajemy głos młodym ludziom, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z programem medialnym Youth4Regions.

Dowiemy się także, jak krajowe biura kompetencji w zakresie łączności szerokopasmowej pomagają w ograniczaniu zjawiska wykluczenia cyfrowego w regionach oraz jak współpraca międzyregionalna pomaga zwiększać cyberbezpieczeństwo. Dział projektów odwiedza tym razem Cypr, Francję i Wyspy Kanaryjskie.

Publications