Äri õitseb värske ilme saanud Tallinna lennujaamas

Tallinna lennujaamas on tehtud mahukaid ümberehitustöid, kuna reisijate arv oli ootamatult kasvanud ja Eestil oli vaja täita Schengeni ala laienemisega seotud nõudeid. 2008. aasta augustis jõudsid lõpule arendustööd, mis hõlmasid täiustatud turvalahendusi, üheksat reisijasilda, 14 tasuta internetikioskit ja tasuta traadita internetiühendust ning samuti terminalihoone pikendamist ja moderniseerimist põhja- ja lõunasuunal.

Lisatööriistad

 
Tallinna lennujaama renoveeritud reisiterminal linnulennult Tallinna lennujaama renoveeritud reisiterminal linnulennult

„Õnnitlen Tallinna lennujaama uue ja väga mugava hoone puhul... Turvapersonal oli väga abivalmis ja sõbralik. Sellist suhtumist ei hinnata sageli vääriliselt, kuid see on äärmiselt meeldiv ja oluline, isegi kogenud reisijatele. Tänan teid selle kogemuse eest!”
Reisija kommentaar

Uus T-kujuline terminal on varasemast kaks korda suurem, olemasolev reisiterminal kasvas 14 000 m2 võrra. Tallinna lennujaam on seetõttu kindlustanud oma positsiooni ühe keskse transpordi sõlmpunktina Balti riikides. Tänu laiendustele suudab lennujaam nüüd teenindada 2,4 miljonit reisijat aastas.

Reisijate arvukus tõusis lakke

See ehitusprojekt oli kahtlemata tähtis ja vajadus lennujaama võimsust tõsta ja teenuseid parandada oli ilmne. Varasemate hinnangute järgi võis aastaks 2010 oodata iga-aastase reisijate arvu tõusu 1,4 miljonile, kuid juba aastal 2007 oli see arv 1,7 miljonit. Ehitustööd teostas EMV AS, inseneriteenust osutas konsortsium AS Telora-E ja Ramboll Finland OY. Seda mahukat projekti rahastas Tallinn Airport Ltd ja kaasrahastas Euroopa Liit Ühtekuuluvusfondi kaudu.

Taas võimalus sekeldusteta reisida

Uuel hoonel on 200 meetrit pikk ja 27 meetrit lai kahekorruseline galerii, mis ühendab reisijasildu. Galerii esimesel korrusel teenindatakse Schengeni riikide reisijaid, ülemine korrus on aga mitte-Schengeni riikide reisijate päralt. Liikumispuudega reisijad saavad mugavalt liikuda spetsiaalsete liftidega. Kokku üheksast reisijasillast suudavad kaks teenindada suuri lennukeid, sealhulgas Boeing 747 tüüpi lennukeid. Lennule registreerimise laudu on nüüd 18 asemel 27 ja lisaks on paigaldatud täiendavaid iseteeninduskioskeid. Tänu sellele võib loota, et reisijad pääsevad oluliselt kiiremini lennule. Samas tõsteti ka turbemeetmete taset ja paigaldati viis turvaväravat.

Tegevust igas vanuses

Reisijatele, kes soovivad veidi ringi vaadata või puhata, leidub uues hoones VIP-osa ning samuti kohvikuid, restorane ja kauplusi, kus on müügil rõivaid, kosmeetikatooteid, ehteid ja raamatuid, sealhulgas võõrkeelset ilukirjandust, reisijuhte ja ajalehti-ajakirju, filmi- ja muusikaplaate. Tähelepanu juhitakse ka eesti kultuurile, esitledes mitmetes müügikohtades kohalikke tooteid ja suveniire. Kui täiskasvanuid võib rohkem huvitada kaubandus või äripool, siis lapsed saavad nautida äsja lähedal avatud suurt mänguväljakut. Neile, kes teevad alles reisiplaane, leidub avalikus piirkonnas kaks reisibürood, samuti pakutakse majutusteenuseid.

Esialgne tähtaeg

17/12/2009