ELi ühtekuuluvuspoliitika: Euroopa Komisjon kuulutab välja 2020. aasta REGIOSTARSi auhindade võitjad

Lisatööriistad

 
14/10/2020

Täna kuulutas Euroopa Komisjon välja 2020. aasta REGIOSTARSi auhinnad, millega tunnustatakse parimaid ühtekuuluvuspoliitika projekte kogu Euroopa Liidus. Kaheksateistkümnendat korda toimuva Euroopa piirkondade ja linnade nädala raames toimuv REGIOSTARSi auhinnatseremoonia oli käesoleval aastal esimest korda täielikult digitaalne. Seda juhtisid veebi teel järgmised kuus ELi volinikku: ühtekuuluvuspoliitika ja reformide volinik Elisa Ferreira; väärtuste ja läbipaistvuse valdkonna asepresident Věra Jourová; innovatsiooni, teaduse, kultuuri, hariduse ja noorte volinik Mariya Gabriel; tööhõive ja sotsiaalõiguste volinik Nicolas Schmit; majandusvolinik Paolo Gentiloni ja ELi keskkonna, ookeanide ja kalanduse volinik Virginijus SinkevičiusNagu juba varem teatatud, esitati käesoleva aasta konkursile kõige suurem arv taotlusi üldse (206) ja ka publiku lemmiku kategoorias anti suur arv hääli (33 000).

Ühtekuuluvuspoliitika ja reformide volinik Elisa Ferreira sõnas: „Soovin soojalt õnnitleda parimaid ELi ühtekuuluvuspoliitika projekte 2020. aastal. Ühtekuuluvuspoliitika tegelikud staarid on need, kes projektidest kasu saavad, sest just nemad viivad meie eesmärgi ellu – muudavad ELi sidusamaks, tagades elustandardite vastavuse ja suurendades kõigi heaolu. REGIOSTARSi auhind näitab, et meil on võimalik saavutada suurepäraseid tulemusi, kui EL, liikmesriigid, piirkonnad ja linnad teevad koostööd ELi vahendite parima kasutamise ja projektide parima rakendamise nimel.

Taustteave

REGIOSTARS on Euroopa auhind selliste ELi poolt rahastatavate projektide esiletõstmiseks, mis on tipptasemel ja toovad välja uusi lähenemisviise regionaalarengus. Euroopa Komisjon hakkas auhinda välja andma 2008. aastal. Selleks et inspireerida teisi piirkondi ja projektijuhte kogu Euroopas, on osalevad projektid Euroopa tasandi teabevahetuses kesksel kohal. Auhinnad viies kategoorias ja publikuauhind lähevad jagamisele igal aastal. 

Lisateave

REGIOSTARSi auhinnad

2020. aasta REGIOSTARSi finalistid

Võitjate nimekiri YouTube'is

Uudised

Seotud teemad

Regiostars