Ühtekuuluvuspoliitika – Euroopa Komisjon kuulutab välja 2019. aasta REGIOSTARSi auhindade võitjad

Lisatööriistad

 
09/10/2019

Brüsselis kuulutati välja iga-aastase REGIOSTARSi konkursi võitjad, keda tunnustatakse väljapaistvate ühtekuuluvuspoliitika projektide eest. Võitjad on järgmised. 

Digitaalse ümberkujundamise edendamise (1. kategooria) auhinna pälvis Saksamaa, Belgia, Prantsusmaa ja Luksemburgi vahelise piiriülese koostöö projekt Energy Cells GR, mis tegeleb säästva energiatarbimise ja taastuvenergia innovaatilise tootmisega Suurpiirkonnas.

Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi projekt CobBauge sai rohelise, sinise ja halli ühendamise (2. kategooria) auhinna mullast ja kiududest koosneva seinakattematerjali väljatöötamise eest.

Ebavõrdsuse ja vaesusega võitlemise (3. kategooria) auhind läks Poola veebiplatvormile Good Support, mis ühendab Zachodniopomorskie piirkonna elanikke kohalike sotsiaalteenustega.

Belgia, Prantsuse, Saksamaa, Madalmaade ja Ühendkuningriik ühisprojekt Climate Active Neighbourhoods (CAN) pälvis auhinna 4., kliimakindlate linnade rajamise kategoorias. See edendab kohalikult juhitavaid strateegiaid kodude energiatõhususe suurendamiseks ebasoodsas olukorras olevates linnapiirkondades.

Tervishoiuteenuste ajakohastamise (5. kategooria) auhind läks Belgias asuvale Orsi Akadeemiale, mis on koolitus- ja ekspertkeskus uute tehnikate alal minimaalselt invasiivse kirurgia ja robotkirurgia valdkonnas.

Rahva lemmiku auhinna sai Interregi Doonau programmi kuuluv projekt CityWalk, mis aitab muuta Doonau piirkonna linnad jalakäijasõbralikumaks.

REGIO Starsi auhinnad

Uudised