Panorama 68: Loode-Rumeenia liigub õiges suunas

Lisatööriistad

 
04/04/2019

Nüüd saab alla laadida ajakirja Panorama kevadnumbri, milles on jutuks mitmesugused teemad linnaasjadest kultuuri ja tööstuse ümberkujundamiseni.

Avaldame eksklusiivse intervjuu volinik Corina Creţuga, milles heidame tagasipilgu möödunud neljale aastale ja vaatame, mida on ühtekuuluvuspoliitika abil selle aja jooksul saavutatud. Piirkondadest on seekord luubi all Loode-Rumeenia – tutvustame valitud projekte ning kommentaaridega esinevad Cluj-Napoca linnapea Emil Boc ja regionaalarengu agentuuri juht Marcel Ioan Boloş. Uurime ka hiljutise URBACTi aruande tulemusi selle kohta, kuidas linnavõimud saaksid soodustada soolise võrdõiguslikkuse saavutamist mitmetes valdkondades, ning selgitame välja, kuidas ELi saarte puhta energia algatus aitab saartel ise keskkonnasäästlikku elektrienergiat toota.

Rubriigis „Oma sõnadega“ on juttu Tšehhimaast ja Poola Kujawy-Pomorze vojevoodkonnast, samuti kuuleme noorte kogemustest Youth4Regionsi meediaprogrammis. Lisaks anname põneva ülevaate sellest, mismoodi Eesti riigitelevisiooni saatesarjas ühtekuuluvuspoliitika eeliseid tutvustati.

Uurime Interregi programmide inspireerivat mõju Lõuna-Korea koostööpüüdlustele naaberriikidega, analüüsime populismi ja euroskeptitsismi levikut ning kuhugi pole kadunud ka meie püsirubriigid rahastamisvahendite ja avatud andmete portaali näitajate teemal. Projektide rubriigis külastame Poolat, Itaaliat ja Madalmaid.

Panorama 68: North-West Romania going in the right direction

Uudised