Kodanike lähendamine ELile: Komisjon käivitab esimese „Europe in My Region” kampaania

Lisatööriistad

 
29/04/2016

Euroopa Komisjon käivitab täna esimese Europe in My Regionkampaania, mille eesmärk on julgustada kodanikke märkama kõikjal Euroopas ELi rahastatud projekte ja neist rohkem teada saama.

„Europe in My Region”, mille korraldajaks on komisjoni regionaal- ja linnapoliitika peadirektoraat koos komisjoni esinduste ja haldusasutustega, leiab aset 29. aprillist kuni 11. juunini 23 ELi riigis ning selle raames toimub üle 1200 sündmuse, kuhu on oodatud osalema tuhandeid kodanikke.

„Europe in My Region” on koondatud nelja erineva algatuse ümber: ELi projektide avatud uste päevad, aardejaht, fotokonkurss ja blogikampaania. Kõikide nende tegevuste eesmärgiks on julgustada kodanikke külastama ELi rahastatud projekte ning jagama sotsiaalmeedias oma fotosid ja kogemusi.

Kogu maikuu jooksul esitlevad ELi projektide avatud uste päevadel ELi fondidest toetuse saajad kodanikele oma projekte ja veebikaardilt on võimalik näha algatusega liitunud projektide asukohti. Kodanikke kutsutakse osalema aardejahis, mis toimub 18 riigis ja kokku 45 piirkonnas. Aardekütid peavad leidma mõnda kaasrahastatud projekti peidetud vihjed ja vastama veebiküsimustele.

Viiendat korda toimuv Facebooki fotokonkurss (2. maist 28. augustini) soovib esile tõsta projekte, millest on kohalikele kogukondadele reaalselt kasu. Konkursil osalemiseks tuleb kodanikel pildistada ELi rahastatud projekti nii, et fotol oleks näha ka tahvel või stend rahastamist käsitleva teabega ja ELi lipp. Kolm võitjat saavad võimaluse võita fotograafiakursuse elukutselise fotograafi juures ja reisi Brüsselisse.

Ning viimase, aga sugugi mitte vähem tähtsa asjana olgu öeldud, et kõige andekamad blogijad kohalike projektide kohta kutsutakse Brüsselisse osa võtma sündmuse European Week of Regions & Cities (10.–13. oktoober 2016) meediaprogrammist.

Lisateave:
Europe in My Region

Twitter: @EU_Regional @CorinaCretuEU #EUinmyregion

Uudised