Investeeringute suunamine majanduskasvu prioriteetidesse: Väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (vkede) konkurentsivõime parandamine

Lisatööriistad

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Croatian Italian Latvian Lithuanian Hungarian Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period : 2014-2020
Date : 15/11/2013

Miks peab EL investeerima VKEdesse?

  • 99 % ELi ettevõtetest (umbes 20 miljonit) on VKEd, s.t neil on alla 250 töötaja. Need ettevõtted on majanduskasvu, uuendustegevuse, tööhõive ja sotsiaalse integratsiooni peamine tegur. Nad moodustavad Euroopa majanduse selgroo.
  • Euroopa VKEdel on selle majanduse taastumises määrav roll. Neis luuakse kaks igast erasektori kolmest töökohast ja nende tööhõive kasv on suuremate ettevõtetega võrreldes kahekordne.
  • VKEd vajavad abi juurdepääsul rahastamisallikatele ja oskustöötajate ligimeelitamisel ning majanduse muutumine mõjutab neid rohkem.
  • Konkurentsivõime säilitamiseks maailmaturul peavad VKEd suurendama tootlikkust ja täiustama oma toodete, teenuste ja turunduse kvaliteeti ning eristumist.

Publications