Otevírá se Výzkumné a vývojové centrum dentální implantologie a tkáňové regenerace

Dalšímu rozvoji inovací, výzkumu a technologií v České republice napomůže otevření nového výzkumného a vývojového centra dentální implantologie a tkáňové regenerace v pražské čtvrti Hloubětín. Centrum je vybaveno nejmodernějšími technologiemi, zařízeními a specializovanými počítačovými programy určenými k výzkumu a vývoji souvisejícímu s inovativními projekty v oblasti součástí dentálních implantačních systémů a materiálů pro regeneraci kostních tkání.

Další nástroje

 
Špičkově vybavené Výzkumné a vývojové centrum dentální implantologie a tkáňové regenerace společnosti LASAK v Praze © LASAK Špičkově vybavené Výzkumné a vývojové centrum dentální implantologie a tkáňové regenerace společnosti LASAK v Praze © LASAK

" Díky podpoře Evropského fondu pro regionální rozvoj jsme dokázali vybudovat prvotřídní výzkumné a vývojové centrum se špičkovým vybavením, která nám pomůže držet krok se světovou špičkou na poli dentální implantologie a regenerace tkání. Naše dlouhodobá práce byla oceněna prestižní vědeckou cenou Česká hlava 2010 v kategorii Industrie. "

Jakub Strnad, generální ředitel, LASAK

Centrum se zabývá hlavně výzkumem materiálů pro transplantace a kontrolovanou regeneraci kostní tkáně a inovacemi v oblasti dentálních implantačních systémů a jednotlivých součástí implantačních systémů pro transplantace kostí při zákrocích na horní čelisti a lebce a při postupech rekonstrukční obličejové epitetiky. V centru byl rovněž vyvinut systém neurochirurgických implantátů pro meziobratlovou fúzi.

Tři nová pracování místa ve výzkumu a vývoji a patent

Stavba nového centra vedla k vytvoření tří pracovních míst ve výzkumu a vývoji a také k podání patentové přihlášky. Centrum též může nyní vyvíjet lepší materiály pro regeneraci kostní tkáně a dentální implantáty. To by mělo vést ke kvalitnější, rychlejší a cenově dostupnější lékařské péči pro pacienty.

Výzkumné a vývojové centrum vybudovala společnost LASAK, český výrobce keramických materiálů pro náhradu kostní tkáně, za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj EU. Společnost LASAK vyvíjí, vyrábí a prodává inovativní zdravotnické výrobky a zabývá se výzkumem a vývojem nových biomateriálů ve spolupráci s vědeckými ústavy, univerzitami a klinikami z celé České republiky.


Celkové investice a financování z EU

Celkové investice do projektu „Výzkumné a vývojové centrum dentální implantologie a tkáňové regenerace“ činí EUR 1 572 940, přičemž Evropský fond pro regionální rozvoj EU přispěl v programovém období 2007–2013 částkou EUR 330 000 z operačního programu „Praha“.


Datum konceptu

25/11/2015