Jak přiblížit občany k EU: Komise zahajuje první kampaň „Europe in My Region“

Další nástroje

 
29/04/2016

Evropská komise dnes zahajuje první kampaň Europe in My Region. Jejím cílem je povzbudit občany, aby objevovali projekty financované EU v celé Evropě a získávali o nich víc informací.

Kampaň „Europe in My Region“, kterou za pomoci zastoupení Komise a řídicích orgánů organizuje Generální ředitelství Evropské komise pro regionální politiku, proběhne od 29. dubna do 11. června ve 23 zemích EU a zahrnuje více než 1200 akcí, na nichž se očekává účast tisíců občanů.

Kampaň „Europe in My Region“ je zaměřena na čtyři různé iniciativy: dny otevřených dveří projektů EU, honba za pokladem, foto soutěž a blogerská kampaň. Cílem všech těchto aktivit je povzbudit občany, aby navštívili projekty financované EU a prostřednictvím sociálních sítí sdíleli své snímky a zkušenosti.

V průběhu celého května budou příjemci prostředků EU představovat občanům své projekty v rámci Dnů otevřených dveří projektů EU. Projekty, které jsou součástí této iniciativy, bude možné zeměpisně lokalizovat pomocí on-line mapy. Občané mezitím dostanou pozvání k účasti na honbě za pokladem, které pořádá 18 zemí a celkem 45 regionů: hledači pokladu budou muset najít stopy skryté v některých spolufinancovaných projektech a odpovědět na on-line kvíz.

Pátý ročník fotografické soutěže na Facebooku (2. května – 28. srpna) chce oslavit projekty, které mají pro místní komunity skutečný význam: Pro účast v soutěži musí občané vyfotografovat projekt, který získává finanční prostředky z EU, a to tak, že někde na snímku bude plaketa nebo billboard s informacemi o financování a vlajka EU. Tři vítězové budou moci vyhrát fotografický kurz s profesionálním fotografem a výlet do Bruselu.

A v neposlední řadě obdrží pozvání do Bruselu k účasti na mediálním programu European Week of Regions & Cities (10.–13. října 2016) nejtalentovanější blogeři, kteří zveřejní své příspěvky o místních projektech.

Další informace:
Europe in My Region

Twitter: @EU_Regional @CorinaCretuEU #EUinmyregion

Novinky