Panorama 71: Agenda Portugalska se zaměřuje na růst a udržitelnost

Další nástroje

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Croatian Italian Latvian Lithuanian Hungarian Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period :
Date : 10/01/2020

Zimní vydání časopisu Panorama je k dispozici ke stažení a tentokrát je středem zájmu Portugalsko.

Najdete zde rozhovor se zástupci operačního programu a řídícího orgánu, z něhož se dozvíme, jak Portugalsko vytváří růst a zároveň ekologizuje své hospodářství a bojuje proti změně klimatu. To ilustruje výběr inovativních projektů.

Předkládáme také hlavní zjištění nedávné strategické zprávy, která na základě zpráv o pokroku členských států poskytuje podrobné a aktualizované informace o provádění programů ESIF na období 2014–2020 až do konce roku 2018. A podrobně se zabýváme projekty financovanými prostřednictvím programů přeshraniční spolupráce v rámci evropského nástroje sousedství (ENI) a nedávnou kampaní fi-compass Showcase 2019 pro projekty podporované finančními nástroji ESIF.

Na našich stránkách s fotografiemi se ohlédneme na Evropský týden regionů a měst v roce 2019, který byl v mnoha ohledech dosud nejpopulárnějším a nejúspěšnějším, a představíme dvě mapy popisující evropskou dopravní dostupnost.

V rubrice Jak to vidíte vy uvádíme příspěvek z Lisabonu a údolí řeky Tajo a skupina META mluví o příležitostech, které představují kapitálové finanční nástroje. Vyslechneme si také zkušenosti mladých lidí získané v rámci mediálního programu Youth4Regions. V rubrice zaměřené na projekty navštívíme Českou republiku, Španělsko, Maďarsko, Francii a Belgii.

Publications