Panorama 66: Litva buduje chytřejší budoucnost

Další nástroje

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Croatian Italian Latvian Lithuanian Hungarian Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period :
Date : 05/10/2018

Podzimní vydání časopisu Panorama je k dispozici ke stažení. Věnuje se celé řadě témat od urbanistiky po mezinárodní spolupráci a energetiku.

Tentokrát se zaměřujeme na Litvu. Vilius Šapoka, litevský ministr financí, v našem rozhovoru vysvětluje, jak Litva využila financování EU ke zlepšení konkurenceschopnosti a produktivity skrze investice do rozvoje podnikání. Tento rozhovor doplňují podrobné profily pěti nových projektů. Rubrika Zachyceno na fotoaparát se tentokrát zaměřuje na projekty financované v německém regionu Porýní-Falc.

Dále se podíváme na to, jak politika soudržnosti podporuje udržitelnou energetiku a společnost s nízkou uhlíkovou stopou, na naše strategická partnerství s městy po celém světě v rámci programu Mezinárodní spolupráce měst, a podělíme se o výsledky nedávné zprávy, která se věnuje podnikání v Chorvatsku, České republice, Portugalsku a na Slovensku.

Představíme vítěze letošních soutěží „EU v mém regionu“ pro fotografy a bloggery a ohlédneme se za nedávno skončeným projektem Road Trip, jehož osm účastníků se nám na konci jejich dobrodružství podařilo dohnat v Berlíně. V sekci projektů zavítáme na Gibraltar a do Rumunska a Německa.

Publications