Skip to main content
Reform Support
Reformu atbalsts

Atbalsts dalībvalstīm strukturālo reformu īstenošanā

Uzziniet, ko mēs darām

Policy areas

We provide support to reforms in a wide range of policy areas, such as climate action, digital transition and health.

Mūsu projekti

Esam īstenojuši kopumā vairāk nekā 1200 reformu atbalsta projektu visās 27 dalībvalstīs.

Tehniskā atbalsta instruments ir svarīgs, Eiropas Komisijas rīcībā esošs instruments, kas ļauj palīdzēt dalībvalstīm izstrādāt un ieviest izaugsmi veicinošas un iekļaujošas reformas. No veselības aprūpes līdz stabilām publiskajām finansēm, no izglītības un sabiedrisko pakalpojumu digitalizācijas līdz uzņēmējdarbības vides un finanšu nozares stiprināšanai – tehniskā atbalsta instruments palīdz ES dalībvalstīm īstenot to reformu programmas.

Paraugprojekts

Eiropas Komisija regulāri izvēlas kādu projektu kā “paraugprojektu“. Šos projektus, kas nāk no dažādām politikas jomām un dažādām valstīm, atlasa, pamatojoties uz to efektīvu izpildi, daudzsološiem rezultātiem uz vietas, kā arī potenciālu, ka tos varētu izmantot visā ES. Komisija cenšas tā veicināt paraugpraksi.

Citi paraugprojekti.

Civilprocesa noteikumu modernizēšana Kiprā

Eiropas Komisija palīdzēja Kipras Augstākajai tiesai modernizēt civilprocesa noteikumus. Šī atbalsta rezultātā Kipras Augstākā tiesa 2021. gada 19. maijā apstiprināja jaunos Civilprocesa noteikumus. Komisija turpina sadarboties ar Kipras iestādēm, lai sagatavotu augsni šo noteikumu ieviešanai, liekot lietā apmācības pasākumus, kas domāti visām galvenajām ieinteresētajām personām (tiesnešiem, juristiem, tiesu sekretāriem). Jauno noteikumu ieviešana ļaus padarīt tiesu sistēmu taisnīgāku un efektīvāku, un tas savukārt palīdzēs stiprināt tiesiskumu Kiprā un paātrināt tiesas procesus, nodrošinot labvēlīgus apstākļus investīcijām un ilgtspējīgai izaugsmei.

Pasākumi

TSI event

Eiropas Komisija organizēja savu ikgadējo konferenci par tehniskā atbalsta instrumentu, lai informētu par šo instrumentu un tā lomu, kāda tam ir taisnīgākas un noturīgākas Eiropas Savienības izveidē.

Lai uzzinātu vairāk par konferenci vai skatītu ierakstus, noklikšķiniet šeit.

Jaunākās ziņas

Atbalsts Kipras jautājuma noregulējumam

Cyprus-website-3.jp

Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta ģenerāldirektorāts koordinē pūliņus, ko Komisija pieliek, lai atbalstītu procesu, kuru Apvienoto Nāciju Organizācija ir sākusi nolūkā apvienot Kipru. Tas atbild arī par Kipras turku kopienai domātās ES atbalsta programmas īstenošanu un Zaļās līnijas regulas piemērojuma uzraudzību.