Kutseharidus- ja -koolitusvaldkonna õpirändeharta

Praktiline juhend strateegilise rahvusvahelistumise kohta kutsehariduse ja -koolituse valdkonnas (kättesaadav ainult inglise keeles)

Õpirändehartad

Programmi Erasmus+ kutsehariduse ja -koolituse valdkonna õpirändeharta eesmärk on ärgitada organisatsioone, kes on saavutanud õppijate ja töötajate jaoks kutsehariduse ja -koolituse valdkonnas õpirände korraldamisel kvaliteetseid tulemusi, arendama Euroopa rahvusvahelistumise strateegiaid. Euroopa rahvusvahelistumine hõlmab lisaks mõnes teises Erasmus+ programmiriigis õppimise soodustamisele ka rahvusvaheliste lähenemisviiside arendamist kogu saatjaorganisatsioonis, näiteks teiste riikide asutustega koostöövõrgustike loomine, võõrkeelte õppimise edendamine ja oma riigi kutsehariduse ja -õppe valdkonna avardamine.

Hartaga liitunud kutseõppeasutuste kaardi eesmärk on hõlbustada kutseharidus- ja -koolituse organisatsioonide omavahelist suhtlust ja võrgustike loomist, mis on seotud õpilaste ja töötajate õpirände projektidega. Seega on kaart ka partnerluste loomise vahend.

Kaardil on esitatud üksikasjalikud andmed 640 kutsehariduse ja -koolituse hartaga liitunud haridusasutuse kohta riikides, mis osalesid Erasmus+ KA1 kutsehariduse ja õppe valdkonna õpirände projektides aastatel 2015 ja 2016 (andmeid on viimati ajakohastatud 20.3.2017).

Kaart

Kaardi kirjeldus

Mõned nõuanded, kuidas kaarti kõige paremini kasutada.

 • Esmavaade:
  • KAART
   Alustuseks on kaart taotluslikult tühjaks jäetud.
  • RIIGID
   Klõpsake ühel riigil, et näha mitu hartaga liitunut on selles riigis.
 • KLASTRID
  Kui näete ringi, mille sees on number, näitab see hartaga liitunute arvu selles piirkonnas. Suurendamiseks klõpsake sellel.
 • MÄRGIS
  Märgis näitab hartaga liitunu asukohta, sellel klõpsates avanevad parempoolsel osal selle õppeasutuse üksikasjalikud andmed.
 • ÜKSIKASJALIKUD ANDMED
  Hartaga liitunu andmed kuvatakse eri värvikoodidega: punane tähistab konsortsiumi juhti, sinine konsortsiumi liiget ning roheline hartaga liitunud asutust.

Kui teil esineb kaardi vaatamisega probleeme, oleksime tänulikud, kui teataksite neist meile tagasiside vormi kaudu. Nimetage konkreetne probleem, kasutatav veebilehitseja (sh selle versioon) ning operatsioonisüsteem.

Riikide andmed

 Results will appear here

Jaga seda lehte