#JeanMonnet30 — Žana Monē vārdā nosaukto darbību 30. gadadiena

Eiropas Komisija svin Žana Monē vārdā nosaukto darbību 30. gadadienu, rīkojot pasākumus un iniciatīvas visā pasaulē. Žana Monē darbību sekmīgo projektu vadītāji un bijušie un pašreizējie līdzekļu saņēmēji aicināti kopā ar mums svinēt šo gadadienu diskusiju, konferenču, darbsemināru, publisko debašu un citu pasākumu ietvaros, kas pulcina studentus, politikas veidotājus un pilsonisko sabiedrību. Eiropas Komisijas pārstāvji piedalīsies Eiropas Universitātes institūta pasākumā, kas veltīts situācijai Eiropas Savienībā un kas notiks 2. maijā Florencē.

Plānojat organizēt pasākumu? Informējiet mūs!

Eiropas Komisija ir izveidojusi aptauju, kas ir pieejama visām ieinteresētajām personām, kuras vēlas organizēt pasākumus atbilstīgi iniciatīvai “Žans Monē — 30 izcilības gadi Eiropas studiju jomā”.

Piedalīties svinībās

Eiropas Komisija ir izveidojusi “Facebook” grupu, kurā organizatori var informēt par pasākumiem un iniciatīvām saistībā ar šo gadadienu visā pasaulē.
Šajā grupā varat:

  • paziņot par jūsu plānotajiem pasākumiem saistībā ar šo gadadienu;
  • kopīgot ar Žana Monē darbībām saistītos jaunumus ar potenciālajiem partneriem, studentiem, kuri piedalās programmā, Eiropas studiju studentiem, pasniedzējiem un visiem citiem ES studiju interesentiem.

30 izcilības gadi Eiropas studiju jomā

Pirms 30 gadiem Žaklīna Lastenūza (Jacqueline Lastenouse) nāca klajā ar ideju par “Eiropas katedrām” augstākajā izglītībā. Viņas iniciatīva saskanēja ar pieaugošo nepieciešamību atbalstīt pētījumus Eiropas integrācijas jomā, aptvert un sekmēt universitāšu un Eiropas studiju asociāciju pūliņus eiropeistikas pasniegšanā. Tā tapa Žana Monē vārdā nosauktā programma; nosaukums dots par godu Žanam Monē (1888–1979), kas ir viens no ES dibinātājiem un pirmais Eiropas Ogļu un tērauda kopienas priekšsēdētājs.

Pēdējo 30 gadu laikā iespaidīgs skaits projektu — gandrīz 5000 — ir sekmējuši pētījumus par Eiropas integrāciju. Pašlaik pusmiljons studentu katru gadu izmanto darbības, ko īsteno atbilstīgi Žana Monē vārdā nosauktajai programmai un kas ir pieejamas 87 pasaules valstīs. Žana Monē darbību 30. gadadiena 2019. gadā ir iespēja diskutēt par šo darbību ietekmi uz Eiropas studijām pasaulē, kā arī par to plašāko ietekmi uz mūsu sabiedrību.

Uzziniet vairāk par Žana Monē darbībām un ikgadējo uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus šeit.

Susijusios naujienos ir įvykiai

Kopīgot šo lapu