#JeanMonnet30 - 30th anniversary of the Jean Monnet Activities

Europos Komisija mini 30-ąsias programos „Jean Monnet“ metines ir ta proga rengia daugybę renginių ir kitų iniciatyvų visame pasaulyje. Buvusius ir dabartinius „Jean Monnet“ dalyvius, galinčius pasidalyti savo sėkmės istorijomis, kviečiame švęsti drauge su mumis ir drauge su studentais, politikais ir pilietine visuomene dalyvauti diskusijose, konferencijose, seminaruose, viešuose debatuose ir kitoje veikloje. Europos Komisija taip pat dalyvaus Europos universitetinio instituto apžvalginiame renginyje, vyksiančiame gegužės 2 d. Florencijoje.

Praneškite mums, jei ketinate organizuoti renginį

Europos Komisija parengė apklausą, kurioje gali dalyvauti visi suinteresuotieji subjektai, ketinantys surengti renginių tema „Jean Monnet – 30 metų ES studijų meistriškumo“.

Švęskite drauge

Komisija sukūrė „Facebook“ grupę, kurioje renginių organizatoriai gali dalytis informacija apie visame pasaulyje organizuojamus jubiliejinius renginius ir iniciatyvas.
Šioje grupėje galima:

  • skelbti apie renginius, kuriuos ketinate rengti jubiliejui paminėti;
  • pasidalyti naujienomis apie „Jean Monnet“ veiklą su potencialiais partneriais, programoje dalyvaujančiais studentais, Europos studijų studentais, dėstytojais ir visais, besidominčiais ES studijomis.

30 metų Europos studijų akademinio meistriškumo

Prieš 30 m. Jacqueline Lastenouse pasiūlė aukštosiose mokyklose steigti Europos studijų katedras. Šia iniciatyva siekta patenkinti vis didesnį poreikį remti Europos integracijos mokslinius tyrimus ir universitetų bei Europos studijų asociacijų pastangas dėstant Europos studijų dalykus. Taip gimė programa „Jean Monnet“ – iniciatyva, pavadinta vieno iš ES pradininkų, pirmojo Europos anglių ir plieno bendrijos pirmininko Žano Monė vardu.

Per tuos 30 metų įgyvendinta beveik 5 000 Europos integracijos studijų projektų. Dabar iniciatyva „Jean Monnet“ vykdoma 87 pasaulio šalyse ir joje kasmet dalyvauja pusė milijono studentų. 30-osios „Jean Monnet“ metinės 2019 m. suteikia puikią progą padiskutuoti ne tik apie šios iniciatyvos poveikį Europos studijoms visame pasaulyje, bet ir apie jos poveikį visuomenei apskritai.

Daugiau informacijos apie „Jean Monnet“ veiklą ir metinį kvietimą teikti paraiškas rasite čia.