#JeanMonnet30 – Jean Monnet’ meetmete 30. aastapäev

Euroopa Komisjon korraldab Jean Monnet’ meetmete 30. aastapäeva tähistamiseks kogu maailmas arvukalt mitmesuguseid üritusi. Kutsume kõiki nende meetmete raames toetust saanud inimesi üles jagama oma edulugusid ja osalema koos üliõpilaste, poliitikakujundajate ja kodanikuühiskonna esindajatega debattidel, konverentsidel, seminaridel, avalikel mõttevahetustel ja muudel aruteludel. Euroopa Komisjon osaleb Euroopa Ülikool-Instituudi 2. mail Firenzes toimuval üritusel „Olukord liidus“.

Andke meile teada, kui soovite mõnda üritust korraldada

Euroopa Komisjon koostas küsimustiku kõigile, kes on huvitatud ürituste korraldamisest sarja „Jean Monnet – 30 aastat tipptasemel Euroopa õpinguid“ raames.

Võtke tähistamisest osa

Euroopa Komisjon lõi Facebooki rühma, kus korraldajad saavad jagada teavet ürituste kohta, millega seda aastapäeva kogu maailmas tähistatakse.
Selles rühmas saate:

  • teatada üritusest, mida soovite aastapäeva puhul korraldada;
  • jagada Jean Monnet’ meetmete uudiseid võimalike partnerite, meetmetest toetust saavate üliõpilaste, Euroopa õpingute üliõpilaste, õpetajate ning kõigi Euroopa õpingutest huvitatutega.

Tähistame Euroopa õpingutes 30 aastaga saavutatud akadeemilist tipptaset

Jacqueline Lastenouse tutvustas 30 aastat tagasi oma ideed luua kõrgkoolides Euroopa õpingute õppetoolid. See algatus oli väga teretulnud, sest suurenemas oli vajadus toetada Euroopa integratsiooni alaseid teadusuuringuid ning tunnustada ja hoogustada jõupingutusi, mida kõrgkoolides ja Euroopa õpingute ühendustes selle valdkonna õpingute korraldamiseks juba tehti. Nii sündisid Jean Monnet’ meetmed, mis said nime ühe ELi teerajaja, Euroopa Söe- ja Teraseühenduse täitevasutuse esimese presidendi Jean Monnet’ (1888–1979) järgi.

Viimase 30 aasta jooksul on Euroopa integratsiooni uuringute edendamiseks ellu viidud uskumatult arvukalt projekte – ligikaudu 5000. Praegu toetatakse 87 riigis üle kogu maailma Jean Monnet’ meetmetest kokku poolt miljonit üliõpilast aastas. Tähistades 2019. aastal Jean Monnet’ meetmete 30. aastapäeva, on meil võimalus arutada, milline on olnud nende mõju Euroopa õpingutele ja meie ühiskonnale üldisemalt.

Lisateavet Jean Monnet’ meetmete ja iga-aastase konkursi kohta leiate siit.

Seonduvad uudised ja sündmused

Jaga seda lehte