Erasmus+ vabatahtlik tegevus

Ülevaade

Eramus+ vabatahtliku tegevuse raames toetatakse noori, kes soovivad osaleda vabatahtlikes projektides välismaal.

Erasmus+ on üks peamisi ELi rahastamisprogramme, mille kaudu toetatakse Euroopa solidaarsuskorpuse algatuse vabatahtliku tegevuse haru. 

Osaledes Euroopa solidaarsuskorpuses, ühinete sarnaselt mõtlevate noorte kogukonnaga, kes annavad oma panuse kaasavama ja ühtsema ühiskonna kujundamisse.

Vabatahtlikuna teete tööd mõnes välismaal asuvas organisatsioonis. Seda saab teha paljudes valdkondades, nagu noortetöö, kultuur, sotsiaaltöö ja keskkonnakaitse. Töö on täistööajaga ja selle eest tasu ei maksta.

Vabatahtliku töö tulemusel omandatud oskused ja teadmised registreeritakse noortepassis, mida tunnustatakse kogu Euroopas. Samuti antakse teile tehtud töö järel Euroopa solidaarsuskorpuses osalemise tunnistus. 

Erasmus+ vabatahtliku tegevuse programmiga juba liitunud noored peaksid tutvuma teabekogumikuga, kus on selgitatud, mis neid tulevases töös ees ootab, mida kujutab endast noortepass ja milline on nende kindlustuskaitse.

Erasmus+ veebipõhine keeletugi aitab õppida vabatahtlikus töös vajaminevat keelt.

Kestus

Vabatahtlik töö kestab kõige vähem kaks nädalat ja kõige rohkem 12 kuud.

Erasmus+ vabatahtlikus tegevuses saab osaleda nii Erasmus+ programmiriikides kui ka naabruses asuvates partnerriikides – seega saate tööle minna ka väljapoole Euroopat.

Tingimused

Vabatahtlikuna saavad end registreerida ja töötada 17 kuni 30aastased noored. 

Rahaline toetus

Kõik teie vabatahtliku tööga seotud peamised kulud kaetakse. Teile on tagatud majutus, söök ning vajaduse korral ka kohalik transport. Mõnikord on ette nähtud ka väike „taskuraha“.

Kõik vabatahtlikud on välismaal töötamise ajal kindlustatud.

Kuidas kandideerida?

Erasmus+ toetab Euroopa solidaarsuskorpust. Kui olete pärit Erasmus+ programmiriigist, saate vabatahtlikus tegevuses osaleda, kui registreerite end Euroopa solidaarsuskorpuse portaalis. Pärast registreerumist saate:

  • otsida teile sobivat projekti registreeritud osalejatele kandideerimiseks avatud osalemispakkumistest või
  • oodata, kuni teiega võtab ühendust mõni organisatsioon, et pakkuda teile nende projektis osalemist.

Kui olete pärit Erasmus+ partnerriigist, saate taotleda osalemist Erasmus+ vabatahtlikus tegevuses otse selle organisatsiooni kaudu, kes teid välismaale tööle lähetab või teid sihtriigis vastu võtab ning vastutab kogu projekti praktilise korralduse eest. ELi noortele mõeldud Euroopa Noorteportaalist leiate Erasmus+ vabatahtliku tegevuse organisatsioonide nimekirja. Sirvige seda nimekirja ja võtke ühendust teid huvitava organisatsiooniga, et uurida, kas neil oleks teile midagi pakkuda. Arvestada tuleks sellega, et kõik nimekirja kantud organisatsioonid ei pruugi parajasti vabatahtlikke vajada.

Lisateave

Kui teil on täiendavaid küsimusi, pöörduge palun oma koduriigi Erasmus+ riikliku büroo poole. Samuti on teil võimalus kasutada Euroopa Noorteportaali teenust Esita küsimus

Jaga seda lehte