Laenud programmi Erasmus+ magistriõppe üliõpilastele

Ülevaade

Erasmus+ magistriõppe üliõpilasena saate taotleda soodsate tagasimaksetingimuste ja Euroopa Liidu tagatisega laenu, millega rahastada oma magistriõpinguid Erasmus+ programmiriigis.

Selle laenukava eesmärk on muuta kraadiõppe üliõpilastele oma õpingute finantseerimine lihtsamaks ja pakkuda paremat sotsiaalkaitset, mille hulka kuuluvad järgmised soodustused.

  • Üliõpilaselt ega tema vanematelt ei nõuta tagatist. Tänu sellele saab laenu võtta rohkem üliõpilasi.
  • Laenu intressimäärad on turuintressimääradest soodsamad.
  • Tagasimaksmist on võimalik edasi lükata kuni kaks aastat, et ülikooli lõpetanu jõuaks enne töö leida.

Praegu saavad seda laenukava kasutada pankade ja ülikoolide vahendusel järgmised üliõpilased:

  • Pankade vahendusel Hispaanias ja Türgis need üliõpilased, kes soovivad oma kraadiõppe läbida välismaal, ning teiste programmiriikide üliõpilased, kes soovivad oma magistriõppe läbida Hispaanias.
  • Laenukava saavad kasutada ka teistest programmiriikidest Luksemburgi ja Küprose ülikoolide magistriõppesse suunduvad üliõpilased.

Sedamööda, kuidas kavaga ühineb rohkem Euroopa finantsinstitutsioone, hakatakse seda laenuvõimalust pakkuma ka teistesse sihtkohtadesse suunduvatele kraadiõppe üliõpilastele.

Praegu ei saa täpselt öelda, millal eri riikides hakatakse kava rakendama, sest pankade, õppelaenu andjate ja ülikoolide vahel sõlmitakse lepinguid järk-järgult ja riigipõhiselt.

Kestus

Laenu antakse aastase magistriõppeprogrammi puhul kuni 12 000 eurot ja kaheaastase magistriõppeprogrammi puhul kuni 18 000 eurot (euroalasse mittekuuluvate riikide pankade puhul samaväärsed summad nende riigi vääringus ja arvestades muutusi vahetuskursis).

Tingimused

Teil võib olla õigus laenu saada, kui olete edukalt läbinud bakalaureuse- või samaväärse õppe ning teid on juba vastu võetud täisajaga magistriõppesse teises programmiriigis.

Laenu saamiseks peate elama programmiriigis ja õppe toimumise koht ei tohi olla teie elukohariigis ega riigis, kus te saite oma esimese kraadi.

Laenu antakse õppimiseks ainult sellises kõrgkoolis, millel on Erasmus+ kõrgharidusharta.

Laenu ei saa taotleda magistriõppest ainult osa läbimiseks välismaal, kuigi teil võib sellisel juhul olla õigus taotleda muud Erasmus+ toetust.

Intressimäär sõltub sellest, millises riigis asub laenu andev pank või finantsinstitutsioon. Igal juhul on see madalam kui tavapärane turuintressimäär.

Kuidas taotleda?

Laenu taotlemiseks peavad üliõpilased pöörduma kavas osaleva panga, ülikooli või õppelaenu andja poole.

Hispaania MicroBank (La Caixa sotsiaalpank) oli esimene pank, kes hakkas 2015. aastal pakkuma Erasmus+ magistrilaenu nii Hispaaniast välismaale õppima suunduvatele kui ka Hispaaniasse õppima tulevatele üliõpilastele.

Türgist saabuvad üliõpilased saavad alates detsembrist 2016 pöörduda Finansbanki poole.

2017. aasta jaanuaris ühines Erasmus+ magistriõppe laenukavaga Luxembourgi Ülikool ning 2018. aasta veebruaris ka Küprose Ülikool. Õppeaastal 2018–2019 on neil ülikoolidel kavas pakkuda magistriõppe üliõpilastele võimalust lükata registreerimis- ja majutuskulude maksmist kahe aasta võrra edasi.

Taotleda tuleb panga harukontori või asjaomase ülikooli kaudu või internetis, esitades järgmised dokumendid:

  • tõend enne taotletavat magistriõpet saadud kraadi kohta,
  • tõend kursustele registreerimise tasude maksmise kohta VÕI tõend selle kohta, et teid on magistriõppesse vastu võetud, ja selle maksumus.

Lisateave

Pankade Erasmus+ magistrilaenu saamise tingimustega tutvumiseks külastage nende veebisaite:

Korduma kippuvad küsimused Erasmus+ magistrilaenude kohta

Erasmus+ magistrilaenu taustainfo saate Euroopa Investeerimisfondist.

Laenu saanute kogemused: Xavier Casas (Hispaania) / Blair Clark (Ühendkuningriik) / Boris Kuzmanov (Bulgaaria)

Video

„Erasmus+: liikuvuse toetamine“: endine Erasmuse üliõpilasvõrgustiku president Stefan Jahnke tutvustab üliõpilastele pakutavaid uusi Erasmus+ võimalusi.

Vaadake, kuidas Erasmus+ magistrilaen aitas Jorge Fernández’i teel Malagast Londonisse.

Jaga seda lehte