Atsakymai į jūsų klausimus

Toliau pateikiami atsakymai į kai kuriuos dažniausiai užduodamus klausimus apie programą „Erasmus+“. Tai tik keli atrinkti klausimai, todėl taip pat susipažinkite su informacija skyriuje „Galimybės“ arba, jei ieškomos informacijos rasti negalite, pateikite užklausą naudodamiesi skyriumi „Kontaktai“.

Peržiūrėkite klausimus – galbūt jūsų ieškomas atsakymas jau pateiktas.

Kaip teikiamos „Erasmus+“ paraiškos, priklauso nuo to, ar esate individualus asmuo, ar organizacija, ir nuo to, ar finansavimo galimybę administruoja nacionalinės agentūros, ar Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomoji įstaiga. Daugiau informacijos apie paraiškų teikimą, įskaitant šablonus ir paraiškų formų pavyzdžius, rasite skyriuje „Kaip teikti paraišką“.

Informacijos apie darbuotojų mokymosi galimybes galima rasti skyriuje „Darbuotojų mokymasis“.

Individualūs asmenys iš ES nepriklausančių šalių gali pasinaudoti dauguma galimybių, jei jie yra iš programos šalies. Yra ir kai kurių galimybių, pavyzdžiui, „Erasmus Mundus“ jungtinės magistrantūros studijų programos, kuriomis pasinaudoti gali šalių partnerių piliečiai. Daugiau informacijos rasite atsivertę galimybių puslapius, nes tinkamumo reikalavimai priklauso nuo galimybių.

Kriterijai skiriasi priklausomai nuo pačių galimybių. Geriausia atsiversti atitinkamą galimybių puslapį ir susipažinti su programos vadovu.

Nacionalinės agentūros veikia tik programos šalyse.Kitose šalyse gali būti nacionalinių „Erasmus+“ biurų. Jei jų nėra ir jei esate individualus asmuo, geriausia kreiptis į savo švietimo, mokymo, jaunimo arba sporto instituciją arba organizaciją. Jei atstovaujate organizacijai, galite kreiptis į Europos Komisiją naudodamasis tarnybos EuropeDirect paslaugomis.

Informacija apie finansavimą ir finansinės taisyklės pateikiamos programos „Erasmus+“ vadove.

Programoje gali dalyvauti daugumos pasaulio šalių, įskaitant daugumą Afrikos šalių, organizacijos. Tinkamumo reikalavimai skiriasi priklausomai nuo galimybės, todėl geriausia susipažinti su informacija atitinkamos galimybės puslapyje arba programos vadove.

Apie visus pagal „Erasmus+“ finansuojamus projektus informacijos pateikiama Projektų rezultatų platformoje.

Erasmus+“ paskolų magistrantūros studijoms sąlygos priklauso nuo paskolas teikiančios organizacijos, bet paprastai reikalavimus atitiks tik studentai, vykstantys į šalį, kurioje siūlomos paskolos, arba atvykstantys iš tokios šalies.

Bendrinti šį puslapį