Vastused teie küsimustele

Allpool leiate vastused küsimustele, mida Erasmus+ programmi kohta kõige sagedamini esitatakse. See on ainult valik küsimusi. Seepärast vaadake ka alajaotist „Võimalused“ või kui te otsitavat teavet ei leidnud, minge ühenduse võtmiseks jaotisesse „Kontakt“.

Tutvuge juba esitatud küsimustega, sest teid huvitav vastus võib juba olemas olla.

Kas otsite teavet selle kohta, kuidas koroonaviirus mõjutab programmi „Erasmus+“ ja Euroopa solidaarsuskorpuse tegevust? Külastage lehekülge „Koroonaviiruse tagajärjed“.

Programmis Erasmus+ osalemise taotlemiseks kehtib erinev kord sõltuvalt sellest, kas olete üksikisik või organisatsioon ja sellest kas rahastamist haldavad riiklikud bürood või Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Rakendusamet. Lisateavet taotlemise, sh taotlusvormid ja taotluste näidisvormid, leiate alajaotisest „Kuidas taotleda“.

Teavet töötajate koolitusvõimaluste kohta saate alajaotisest „Töötajad (koolitus)“.

Muude kui ELi riikide kodanikud saavad enamikke Erasmus+ pakutavaid võimalusi kasutada, kui nad on pärit programmiriigist. Mõne võimaluse puhul, nt Erasmus Munduse ühised magistriõppekavad, on võimalik osaleda ka partnerriikide kodanikel. Erasmus+ pakutavate võimaluste veebilehelt leiate osalemise tingimuste kohta rohkem teavet.

Programmis osalemise kriteeriumid on sõltuvalt pakutavast võimalusest erinevad. Kontrollige seda alati pakutavate võimaluste veebilehelt ja programmijuhendist.

Teabe kraadiõppe jaoks pakutavate stipendiumide kohta leiate Erasmus Munduse ühise magistriõppekava veebilehelt.

Riiklikud bürood on asutatud ainult programmiriikides. Muudes riikides võib olla Erasmus+ riiklik amet. Kui teie riigis seda ei ole ja olete üksikisik, võtke ühendust oma haridus-, koolitus- või spordiasutusega. Kui esindate organisatsiooni, võite ühendust võtta komisjoniga EuropeDirecti vahendusel.

Teavet rahastamis- ja finantseeskirjade kohta leiate Erasmus+ programmijuhendist.

Programmis saavad osaleda organisatsioonid enamikest maailma riikidest, sh Aafrikast. Abikõlblikkus sõltub pakutavast võimalusest. Seega kontrollige tingimusi alati konkreetse võimaluse veebilehelt või programmijuhendist.

Teave kõikide Erasmus+ raames rahastatavate projektide kohta on esitatud projektitulemuste platvormil.

Tingimused, mille alusel Erasmuse magistriõppe laene antakse, varieeruvad sõltuvalt laenu andvast organisatsioonist. Üldjuhul saavad laenu taotleda üliõpilased, kes lähevad või tulevad õppima riiki, milles seda laenu pakutakse.

Jaga seda lehte