Erasmus+
ELi haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm
menu

Erasmus+ 30 anniversary logo

Programmist Erasmus+

Mida tähendab programmi nimes „plussmärk“?
Tegelikult tähendab see palju positiivseid külgi! Millised need on, seda vaadake videotest, millest võtavad osa entusiastlikud Erasmus+ osalejad Euroopast ja mujalt.

Discover Erasmus+

Ruth Frendo, 37

Adult Education

Ruth esindas Maltat rahvusvahelises Erasmus+ projektis, mis puudutas sotsiaalset kaasatust. Projekti raames küsitles Ruth Maltas asuvaid varjupaigataotlejaid ja pagulasi ning saavutas nende jutustatud lugude kaudu usaldusliku kontakti. Tema uurimistöö tõlgiti seitsmesse Euroopa keelde ning lõpptulemusena valmis selle põhjal haridusliku sisuga dokumentaalfilm.

Roberto Breeveld, 30

School Education

Roberto on geograafiaõpetaja, kes juhtis kahte eTwinningu projekti ning korraldades viie riigi virtuaalset tudengivahetust. Suheldes teistest kultuuridest pärit inimestega, avastasid tema õpilased uusi vaatenurki ja arendasid inglise keele oskust. Praegu on Roberto tulihingeline eTwinningu saadik.

Christina, Angela & Yuriy

International Cooperation

Christina, Angela ja Juri on kolm inimest neist paljudest, kes osalesid La MANCHE'i projektis, mis edendab kõrghariduse kaasajastamist Armeenias, Valgevenes, Gruusias, Moldovas ja Ukrainas. Lisaks kuulub konsortsiumisse ka viis Euroopa Liidu riiki. See on suurepärane näide koostööst ja strateegilisest partnerlusest, mis on sündinud tänu Erasmus+ programmile ja millega kaasneb püsiv muutus.

Martina Caironi - 27

Paralympic winner

Martina Caironi suundus 22-aastasena Erasmuse programmiga Hispaaniasse vahetusüliõpilaseks. Iseseisev tegutsemine lisas talle palju enesekindlust. Kaks kuud pärast Erasmuse programmis osalemist võitis ta 2012. aasta Londoni paraolümpiamängudel kuldmedali. 2016. aasta Rio de Janeiro paraolümpiamängudel võitis ta 100 meetri jooksus kuldmedali ja kaugushüppes hõbemedali.

Gellért Szó, 28

Vocational and Educational Training

Gellértil oli võimalus õppida Prantsusmaa nimekate pagarite ühendusse kuuluvatelt tippspetsialistidelt küpsetusnippe. Kolme nädala jooksul kogus ta nii palju inspiratsiooni, et võitis Ungaris parima koogi võistluse. Kaks korda. Praeguseks on tal kahes linnas oma kondiitriäri.

Alexandro, Wassim & Aaliyah, 8 > 12

School Education

Wassim, Alexandro ja Aaliyah osalesid projektis “The Incredible Culinary Journey of Our European Pupils” (Euroopa õpilaste imeline kulinaarne teekond), mis koondas lapsi Brüsseli (Belgia) ja Bobigny (Prantsusmaa) vähem arenenud piirkondade koolidest. Koos valmistati oma vanemate päritoluriikide retseptide järgi toite ja ühtlasi arendati olulisi oskusi, näiteks arvutamist, ja õpiti teistest kultuuridest lugu pidama.

Tania Habimana, 27

Higher Education

Tania Habimana kasvas üles Ühendkuningriigis ja Belgias. Erasmuse programmiga õppis ta Saksamaal rahvusvahelist äri. Praegu on Tanial telesaade Tailored Business, mis näitab tema reise mööda Aafrikat. Nende reiside käigus õmbleb ta inimestele riideid ja ka intervjueerib neid. Tania on naisettevõtjate eestkõneleja ja ta loodab, et tema telesaade innustab ka teisi ettevõtlusega tegelema.

Mina Jaf, 28

European Voluntary Service

Mina lahkus lapsena Iraagi Kurdistanist ja temast sai kirglik pagulaste õiguste kaitsja. 2015. aastal osales ta aasta aega vabatahtlikuna Vluchtelingenwerk Vlaandereni organisatsiooni (Hollandi Põgenike Nõukogu) tegevuses. Selle aja jooksul arendas ta mitmesuguseid oskusi, nagu keele-, juhtimis- ja koordineerimisoskusi. Hiljem rajas Mina ise valitsusvälise organisatsiooni nimetusega Women Refugee Route, mille eesmärgiks on pakkuda naistele ja tüdrukutele nende pagulasteekonnal teavet ja teenuseid ning nendest rohkem teavitada. 2016. aastal autasustas Naiste Pagulaskomisjon (Women's Refugee Commission) Minat auhinnaga Voices of Courage.