Przedstawicielstwo w Polsce

Publikacje

Podsumowanie debat 2018
Data publikacji:
13/05/2019

Polacy są jednym z czterech najbardziej przychylnie nastawionych do UE narodów – zaraz po Irlandczykach, Bułgarach i mieszkańcach Luksemburga. Jednak gdy spojrzymy z bliska, okaże się, że unijne aspiracje pojmują po swojemu. Kiedy pytamy o korzyści z członkostwa, większość Polaków mówi o funduszach unijnych, swobodnym przepływie osób – bo pracować można w całej Europie. Jednak gdy postawimy pytanie o wartości, które mogłyby Europejczyków łączyć i nadawać kierunek działania, pojawia się wyraźna linia podziału.

Wokół dyskryminacji
Data publikacji:
18/01/2019

Publikacje „Wokół Dyskryminacji ”, „Prawa Człowieka” oraz „Inicjatywy i programy Unii Europejskiej adresowane do ludzi młodych” powstały z inicjatywy Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w ramach projektu „Moja Europa”. Materiały edukacyjne zawarte w trzech podręcznikach adresowane są do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz trenerów i edukatorów, którzy na ich podstawie będą mogli podejmować działania tematyczne powiązane z proponowanymi zagadnieniami.

Prawa człowieka
Data publikacji:
18/01/2019
Inicjatywy i programy UE
Data publikacji:
18/01/2019
UE przeciw dyskryminacji
Data publikacji:
21/12/2018
UE i ja
Data publikacji:
29/08/2018
Polska w Unii Europejskiej
Data publikacji:
29/08/2018
Temat: Europa
Data publikacji:
29/08/2018

"Temat: Europa" to efekt konkursu na scenariusz lekcji europejskiej zorganizowanego w 2017 r. przez Przedstawicielstwo KE w Polsce, we współpracy z siecią informacyjną ekspertów Team Europe. Autorami są nauczyciele i pracownicy bibliotek ze szkół ponadpodstawowych o różnych profilach. Prezentujemy 16 najwyżej ocenionych i najciekawszych – zarówno pod względem merytorycznym, jak i metodycznym – scenariuszy, wraz z materiałami pomocniczymi do wykorzystania podczas zajęć.