Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

Cła na "Made in USA"
21/06/2018

- Nasza reakcja jest wyważona, proporcjonalna i w pełni zgodna z zasadami WTO – powiedziała komisarz Cecilia Malmström ogłaszając przyjęcie przez KE rozporządzenia wprowadzającego cła na amerykańskie towary. To reakcja na decyzję Waszyngtonu obejmującą cłami stal i aluminium. Europejskie środki dotyczą produktów o łącznej wartości 2,8 mld euro i wchodzą w życie w piątek 22 czerwca.

Kategoria:
Polityka europejska
Carlos Moedas
22/06/2018

Opublikowany przez Komisję Europejski Ranking Innowacyjności 2018 pokazuje, że wyniki UE w tej dziedzinie są coraz lepsze. Konieczne są jednak dalsze działania, aby zapewnić konkurencyjność Europy na świecie. Polska jest jednym ze słabszych innowatorów w Unii. - Ta edycja rankingu pokazuje, że Europa jest silna w nauce, ale ma gorsze wyniki w obszarze innowacji mówi komisarz Carlos Moedas.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
VAT bez luk
22/06/2018

Kolejny krok na drodze do uszczelnienia ściągalności podatku VAT. KE z zadowoleniem przyjęła osiągnięte przez kraje UE porozumienie polityczne w sprawie nowych narzędzi umożliwiających eliminację luk w systemie unijnego podatku od wartości dodanej. Niespójności te mogą prowadzić do nadużyć podatkowych, powodując w krajowych budżetach łączne straty do 50 mld euro rocznie.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
Věra Jourová
22/06/2018

Musimy zapewnić niezależność krajowych organów ds. równości, wyposażając je w odpowiednie zasoby – mówi komisarz Věra Jourová. Komisja Europejska przygotowała zestaw zaleceń dla państw członkowskich, dzięki którym ich organy ds. równości w bardziej efektywny sposób będą chronić obywateli i zwalczać dyskryminację.

Kategoria:
Sprawiedliwość i prawa obywatelskie
Cecilia Malmström
21/06/2018

W Wellington oficjalnie rozpoczęły się rozmowy na temat kompleksowej i ambitnej umowy handlowej pomiędzy Nową Zelandią i Unią Europejską. Zainaugurowali je komisarz do spraw handlu Cecilia Malmström oraz minister handlu David Parker. Negocjacje będą miały na celu zniesienie barier w handlu towarami i usługami, a także opracowanie zasad, które ułatwią handel i sprawią, że będzie on bardziej zrównoważony.

Kategoria:
Polityka europejska
Oblicza bezrobocia w Polsce
20/06/2018

Mimo rekordowo niskiej stopy bezrobocia w Polsce, inne wskaźniki zatrudnienia nie są tak optymistyczne – mówiono podczas dyskusji poświęconej aktywizacji zawodowej Polaków w świetle najnowszych badań naukowych. Seminarium "Oblicza bezrobocia – bariery aktywizacji zawodowej i zatrudnienia" zostało zorganizowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Instytut Badań Strukturalnych.

Kategoria:
Zatrudnienie i sprawy społeczne
Spójna pomoc dla Łodzi i Poznania
20/06/2018

Prawie 150 mln euro unijnych środków pomoże w modernizacji transportu publicznego i sieci kanalizacyjnej w Łodzi oraz Poznaniu. Stolica Wielkopolski rozbuduje linie tramwajowe oraz zwiększy tabor. Z kolei w Łodzi pieniądze z Funduszu Spójności posłużą m.in. do renowacji oczyszczalni ścieków i rozbudowy sieci kanalizacyjnej, z czego skorzysta ponad 14 tys. mieszkańców.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
Carlos Moedas
19/06/2018

KE przedłuża inicjatywę „Schody do doskonałości”, dzięki której nadal będzie można zapewniać dostosowane wsparcie i specjalistyczną wiedzę regionom, które mają opóźnienia w zakresie innowacji. - Regiony będą miały więcej możliwości pełnego wykorzystania swojego potencjału w zakresie badań. Inicjatywa „Schody do doskonałości” pomoże w łączeniu odpowiednich środków UE w celu sfinansowania innowacyjnych projektów - mówi komisarz Carlos Moedas.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
Dialog w Gdańsku
18/06/2018

O przyszłości Europy, brexicie, polityce obronnej i funduszach europejskich w przyszłej wieloletniej perspektywie finansowej opowiadała w Gdańsku Elżbieta Bieńkowska. Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP spotkała się z publicznością w ramach Dialogu Obywatelskiego. W dyskusji uczestniczył również marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Kategoria:
Polityka europejska
UE, Australia i wolny handel
18/06/2018

Komisarz ds. handlu Cecilia Malmström, premier Malcolm Turnbull oraz minister ds. handlu Steven Ciobo zainaugurowali w Canberrze negocjacje w sprawie kompleksowej i ambitnej umowy o wolnym handlu między UE a Australią. Porozumienie m.in. umożliwi europejskim firmom konkurowanie na równych warunkach z przedsiębiorstwami z państw, z którymi Australia posiada już umowy handlowe

Kategoria:
Polityka europejska

Pages