Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

Posadzą Europejskie Drzewka
17/11/2017

Ponad 750 kg plastykowych korków udało się zebrać piaseczyńskim przedszkolakom, którzy wzięli udział w konkursie Posadź europejskie drzewko! Jego organizatorem był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Piaseczno. Zwycięskie przedszkola zostały nagrodzone Europejskimi Drzewkami. Jednocześnie zbiórka korków pomoże w rehabilitacji nastolatki, która w dzieciństwie uległa poważnemu wypadkowi.

Kategoria:
Europe Direct Polska
Antonio Tajani, Jean-Claude Juncker i Jüri Ratas
17/11/2017

To przełomowy moment dla Europy. (…) Unia to nie tylko jednolity rynek, nie tylko pieniądze, nie tylko euro. Chodzi w niej o nasze wartości i nasz styl życia – powiedział szef KE Jean-Claude Juncker z okazji proklamowania europejskiego filara praw socjalnych. Inauguracji dokonano na nadzwyczajnym szczycie przywódców krajów UE, który odbywa się szwedzkim Göteborgu.

Kategoria:
Zatrudnienie i sprawy społeczne
Dialog w Lublinie
15/11/2017

Bezpieczeństwo Europy i Polski w kontekście nowopowstałego Europejskiego Funduszu Obronnego to przewodni temat kolejnego Dialogu Obywatelskiego z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej. Komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP we wtorek 14 listopada spotkała się m.in. ze studentami i wykładowcami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Kategoria:
Polityka europejska
Dimitris Avramopoulos
15/11/2017

Stopniowo wychodzimy z kryzysu – obecnie zarządzamy migracją w duchu partnerstwa i wspólnej odpowiedzialności – mówi komisarz Dimitris Avramopoulos oceniając program w zakresie migracji. Coraz wyraźniej widać konkretne rezultaty – łączna liczba osób nielegalnie przekraczających granicę na głównych szlakach migracyjnych spadła w 2017 r. o 63 proc.

Kategoria:
Polityka europejska
Antybiotyki XXI wieku
15/11/2017

W Europejskim Dniu Wiedzy o Antybiotykach KE kolejny raz alarmuje o rosnącej oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe. Dlatego jeszcze w tym roku rozpisany zostanie konkurs na projekty badawcze dotyczące tzw. leków innowacyjnych. Kontynuowana będzie też współpraca i wymiana informacji między państwami członkowskimi dotycząca wiedzy o skutkach stosowania antybiotyków u ludzi i zwierząt.

Kategoria:
Środowisko, konsumenci i zdrowie
Mniej, ale efektywniej
14/11/2017

Przewodniczący Komisji Europejskiej powołał „Grupę zadaniową ds. zasad pomocniczości, proporcjonalności Robić mniej, ale efektywniej”. – W krytyczny sposób przyjrzymy się wszystkim dziedzinom polityki i oceni, czy na pewno działamy tylko tam, gdzie UE faktycznie wnosi wartość dodaną – powiedział pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Kategoria:
Polityka europejska
Uczenie się przez całe życie
14/11/2017

Mobilność, wzajemne uznawanie dyplomów, poprawa nauczania języków obcych, promowanie idei uczenia się przez całe życie, wzmocnienie paneuropejskiego kanału informacyjnego Euronews. Komisja Europejska przedstawia swoją wizję dotyczącą utworzenia europejskiego obszaru edukacji do 2025 r. To część trwającej debaty na temat przyszłości Europy.

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
Michel Barnier
14/11/2017

Stan negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie opuszczenia tego kraju struktur Unii Europejskiej – to główny temat wizyty Michela Barnier w Polsce w poniedziałek 13 listopada. Główny negocjator ws. Brexitu podczas pobytu w Warszawie spotkał się z premier Beatą Szydło, wicepremierem Mateuszem Morawieckim oraz wiceministrem spraw zagranicznych Konradem Szymańskim.

Kategoria:
Polityka europejska
Prawda i fałsz w internecie
13/11/2017

Musimy zapewnić obywatelom narzędzia, dzięki którym będą w stanie zidentyfikować fałszywe informacje – powiedział pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans ogłaszając konsultacje społeczne na temat dezinformacji w internecie. Powstanie również grupa ekspertów, która ma m.in. ocenić zakres zjawiska dezinformacji, pokazać jego międzynarodowy wymiar oraz przedstawić zalecenia.

Kategoria:
Nauka i technologie
Sprawiedliwa edukacja
09/11/2017

Krajowe systemy kształcenia coraz bardziej sprzyjają włączeniu społecznemu i stają się skuteczniejsze – wynika z tegorocznego Monitora Kształcenia KE. Potwierdza się jednocześnie, że poziom wykształcenia w dużej mierze zależy od środowiska społeczno-ekonomicznego, z jakiego pochodzą uczennice i uczniowie. - Należy podwoić wysiłki, aby przezwyciężyć te nierówności – powiedział komisarz Tibor Navracsics.

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież

Pages