Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

/poland/file/sojusz-na-rzecz-gospodarki-o-obiegu-zamkni%C4%99tym_plSojusz na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym

Sojusz na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym
EC

Mamy szansę zapewnienia naszemu przemysłowi pozycji światowego lidera w dziedzinie recyklingu tworzyw sztucznych – powiedziała komisarz Elżbieta Bieńkowska komentując deklarację podpisaną przez 100 partnerów publicznych i prywatnych. Zobowiązuje ona do stosowania w nowych produktach 10 milionów ton tworzyw sztucznych pochodzących z odzysku do 2025 r.

Kategoria: Środowisko, konsumenci i zdrowie

/poland/file/celnicy-chroni%C4%85-wsp%C3%B3lny-rynek_plCelnicy chronią wspólny rynek

Celnicy chronią wspólny rynek
EC

Unijne firmy tracą z powodu obecności na wspólnym rynku towarów podrobionych ponad 50 mld euro rocznie. Jednak kraje członkowskie działające w ramach unii celnej odnoszą coraz większe sukcesy w przechwytywaniu takich przesyłek. W 2018 r. celnicy UE zatrzymali podrobione i potencjalnie niebezpieczne towary o wartości prawie 740 mln euro. Najczęściej są to papierosy i zabawki.

Kategoria: Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność

/poland/file/smerfy-sprz%C4%85taj%C4%85-pla%C5%BCe_plSmerfy sprzątają plaże

Smerfy sprzątają plaże
EC

Pracownicy instytucji UE dołączają do lokalnych społeczności w Europie i na świecie, aby pomagać w sprzątaniu plaż z odpadów morskich. Tegoroczna kampania #EUBeachCleanUp, która trwa od 19 sierpnia, potrwa do października. Jej kulminacją będzie Międzynarodowy Dzień Sprzątania Wybrzeża (sobota 21 września), obejmujący działania prowadzone w ponad 80 krajach na wszystkich zamieszkanych kontynentach.

Kategoria: Środowisko, konsumenci i zdrowie

/poland/file/bot-opowie-o-brexicie_plBot opowie o brexicie

Bot opowie o brexicie
EC

Znamy zwycięzców zadania przygotowanego przez Komisję Europejską na stworzenie chatbota podczas konkursu informatycznego HackYeah. Najlepszy prototyp stworzył zespół Chatbotize (Codeheroes), gratulujemy! Zwycięzcy oraz pozostali finaliści, zespoły Eunice i Botwise, wybiorą się wkrótce do Brukseli, gdzie spotkają się z pracownikami Komisji Europejskiej odpowiedzialnymi za komunikację online, aby wspólnie kontynuować projekt.

Kategoria: Nauka i technologie

/poland/file/warszawski-festiwal-konesera-ko%C5%84czy-lato-z-euandme_plWarszawski Festiwal Konesera kończy lato z #EUandME

Warszawski Festiwal Konesera kończy lato z #EUandME
EC

Tegoroczny Warszawski Festiwal Konesera zakończył letnią część kampanii Komisji Europejskiej #EUandME, pokazującą korzyści wynikające z członkostwa w UE. Podczas wakacji byliśmy również na Audioriver oraz Olsztyn Green Festival. - Pokazujemy, że Unia Europejska jest na co dzień obecna w naszym życiu, choć czasem tego nawet nie zauważamy – podkreśla dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce Marek Prawda.

Kategoria: Środowisko, konsumenci i zdrowie

/poland/file/trzy-lata-korpusu-solidarno%C5%9Bci_plTrzy lata Korpusu Solidarności

Trzy lata Korpusu Solidarności
EC

- W rekordowym czasie wdrożyliśmy nowy program umożliwiający młodych ludziom i organizacjom wspieranie innych, co z kolei pomaga nam budować bardziej spójne i opiekuńcze społeczeństwo – powiedział komisarz Tibor Navracsics z okazji trzecich urodzin Europejskiego Korpusu Solidarności. To projekt, który pozwala młodym ludziom pomagać potrzebującym, a przy okazji zdobywać doświadczenie i umiejętności zawodowe.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/ue-wesprze-polskie-drogi-i-kolej_plUE wesprze polskie drogi i kolej

UE wesprze polskie drogi i kolej
AP

UE przeznaczy 676 mln euro na poprawę infrastruktury kolejowej i drogowej w Polsce. KE przyjęła trzy duże projekty w ramach polityki spójności, które pozwolą na modernizację oraz poprawę bezpieczeństwa przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i skróceniu czasu podróży. Unowocześniony zostanie system komunikacji, przebudowana linia kolejowa na Śląsku, powstanie też obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego.

Kategoria: Rozwój regionalny

/poland/file/190913franstimmermansmainjpg_pl190913_frans_timmermans_main.jpg

Frans Timmermans
EC

Komisja Europejska apeluje do mediów i odbiorców o usunięcie oraz niepowielanie w przestrzeni publicznej zmanipulowanych wypowiedzi przypisywanych pierwszemu wiceprzewodniczącemu KE. Chodzi o list Fransa Timmermansa, skierowany 31 sierpnia br. do społeczności muzułmańskiej z okazji Islamskiego Nowego Roku. W internecie pojawiły się przekazy, które nie oddają faktycznego sensu słów wiceprzewodniczącego.

Kategoria: Sprawiedliwość i prawa obywatelskie

/poland/file/szczepienia-ratuj%C4%85-%C5%BCycie_plSzczepienia ratują życie

Szczepienia ratują życie
EC

Promocja wiedzy o szczepieniach oraz powstrzymywanie w ten sposób chorób w skali globalnej – to temat odbywającego się w Brukseli pierwszego światowego szczytu w sprawie szczepień organizowanego przez KE i Światową Organizację Zdrowia (WHO). Narastającym problemem w wielu krajach, również w Europie, jest też kwestionowanie skuteczności szczepień oraz przywoływanie rzekomych skutków ubocznych.

Kategoria: Środowisko, konsumenci i zdrowie

/poland/file/190910uvdlpressmainjpg_pl190910_uvdl_press_main.jpg

Ursula von der Leyen
EC

Polski prawnik i wieloletni europoseł Janusz Wojciechowski ma w nowej Komisji Europejskiej odpowiadać za rolnictwo. Nowo wybrana przewodnicząca Ursula von der Leyen przedstawiła swój zespół i nową strukturę KE w kolejnej kadencji. - Komisja pod moim przewodnictwem będzie działać w sposób geopolityczny i konsekwentnie prowadzić zrównoważoną politykę – powiedziała von der Leyen.

Kategoria: Polityka europejska

Pages