Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

/poland/file/konferencja-w-sprawie-przysz%C5%82o%C5%9Bci-europy_plKonferencja w sprawie przyszłości Europy

Konferencja w sprawie przyszłości Europy
AP

Ludzie muszą znaleźć się w samym centrum wszystkich naszych strategii politycznych – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej przedstawiając swoje propozycje formuły konferencji w sprawie przyszłości Europy, która ma rozpocząć się w Dniu Europy, 9 maja 2020 r. i potrwać dwa lata. Konferencja ma umożliwić przejrzystą debatę z obywatelami wywodzącymi się z różnych środowisk i reprezentującymi różne grupy społeczne.

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/pami%C4%99%C4%87-o-zag%C5%82adzie_plPamięć o Zagładzie

Pamięć o Zagładzie
AP

Wszystkie państwa członkowskie UE jednoczą się w postanowieniu, by w Europie nie było miejsca na rasizm, antysemityzm i nienawiść pod żadną postacią – piszą we wspólnym oświadczeniu Przewodnicząca Komisji Europejskie, Przewodniczący Rady Europejskiej oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/mi%C4%99dzynarodowe-unikanie-opodatkowania-%E2%80%93-wyzwania-dla-polski-i-ue_plMiędzynarodowe unikanie opodatkowania – wyzwania dla Polski i UE

Międzynarodowe unikanie opodatkowania – wyzwania dla Polski i UE
AP

Dalsze ograniczanie luki VAT, uporanie się ze zjawiskiem unikania opodatkowania przez międzynarodowe koncerny, sankcjonowanie szkodliwej konkurencji podatkowej – to wyzwania legislacyjne, z jakimi powinna w najbliższych latach uporać się UE. W najnowszym artykule z cyklu „Europa okiem eksperta” analizuje je wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie *Dominik J. Gajewski.

Kategoria: Europa okiem eksperta

/poland/file/discovereu-czyli-podr%C3%B3%C5%BC-po-europie-0_plDiscoverEU czyli podróż po Europie

DiscoverEU czyli podróż po Europie
AP

Około 20 tys. 18-latków otrzyma bilety wieloprzejazdowe w ramach czwartej i ostatniej edycji konkursu DiscoverEU, w której wzięło udział prawie 75 tys. młodych ludzi z całej Europy. Młodzi ludzie, wybrani na podstawie ustalonych kryteriów konkursowych i z uwzględnieniem limitów biletów na każdy kraj UE, będą mogli odbyć maksymalnie 30-dniową podróż między 1 kwietnia a 31 października 2020 r.

Kategoria: Kultura, edukacja i młodzież

/poland/file/bilion-zielonych-euro_plBilion zielonych euro

Bilion zielonych euro
AP

Plan inwestycyjny na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu oraz mechanizm sprawiedliwej transformacji – to instrumenty finansowe, które mają pomóc krajom członkowskim UE w przebudowie ich gospodarek. Do 2050 r. Unia Europejska ma stać się pierwszym na świecie blokiem państw neutralnych dla klimatu. Wymaga to inwestycji ze strony UE, krajowego sektora publicznego i prywatnego.

Kategoria: Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność

/poland/file/socjalny-filar-europy_plSocjalny filar Europy

Socjalny filar Europy
AP

Sprawiedliwe płace minimalne dla pracowników w UE, strategia na rzecz równouprawnienia płci i przejrzystości płac, program na rzecz umiejętności – Komisja Europejska przystępuje do realizacji Europejskiego filara praw socjalnych. - Innowacyjna i sprzyjająca włączeniu społecznemu gospodarka rynkowa w Europie musi działać na rzecz ludzi – powiedział komisarz Nicolas Schmit.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/pasa%C5%BCerowie-z-prawami_plPasażerowie z prawami

Pasażerowie z prawami
AP

Europejscy podróżni są coraz bardziej świadomi o istnieniu praw pasażerów przysługujących im na ternie wspólnoty – wynika z najnowszego badania Eurobarometru. - Unia Europejska to jedyny obszar na świecie, gdzie obywatele cieszą się ochroną w postaci pełnego zestawu praw pasażerów – powiedziała Adina Vălean. Gorzej przedstawia się jednak wiedza dotycząca możliwych roszczeń.

Kategoria: Transport i podróżowanie

/poland/file/128-mln-euro-dla-mazowieckich-kolei_pl128 mln euro dla mazowieckich kolei

128 mln euro dla mazowieckich kolei
AP

Podróż koleją stanie się szybsza i bezpieczniejsza, a pociągi kursować będą częściej i bardziej punktualnie – tak komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira skomentowała zatwierdzoną przez KE inwestycję finansowaną z Funduszu Spójności w infrastrukturę kolejową na Mazowszu. W sumie zmodernizowanych zostanie ponad 120 kilometrów trakcji na południu województwa.

Kategoria: Transport i podróżowanie

/poland/file/xmas_plXmas

Wesołych Świąt!
AP
23/12/2019

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 grudnia 2019 r. – 2 stycznia 2020 r. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce z siedzibą w Warszawie oraz biuro regionalne we Wrocławiu będą zamknięte. Zapraszamy ponownie w piątek 3 stycznia 2020 r. Składamy wszystkim Państwu życzenia Radosnych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Roku 2020!

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/m%C5%82odzi-europejczycy-staj%C4%85-w-obronie-ziemi_plMłodzi Europejczycy stają w obronie Ziemi

Młodzi Europejczycy stają w obronie Ziemi
EC

Europejska Deklaracja Praw Planety i Istot Żywych, przygotowana przez uczennice i uczniów z krajów członkowskich Unii Europejskiej, została zaprezentowana 27 listopada w trakcie ostatniej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strassburgu. Polskę, w tych działaniach, reprezentowali uczniowie i uczennice klasy 6d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie (woj. dolnośląskie).

Kategoria: Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu

Pages