Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

Solidarne wsparcie
18/10/2018

Polska otrzyma ponad 12 mln euro z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej jako pomoc w niwelowaniu skutków katastrofalnych deszczów i nawałnic w ubiegłym roku. - Obiecaliśmy, że nie zostawimy państw członkowskich samym sobie. Obiecaliśmy, że pomożemy im stanąć na nogi. Wywiązujemy się z tych obietnic – powiedziała komisarz Corina Crețu.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
Digital4Culture: katalog filmów z Europy
18/10/2018

Podczas międzynarodowych targów filmowych w Lyonie komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego Marija Gabriel przedstawi wersję roboczą katalogu filmów europejskich. Jego opracowanie to kluczowa inicjatywa w ramach strategii „Digital4Culture”, która jest częścią obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
Cyfryzacja Europy - szanse i zagrożenia
18/10/2018

O cyfryzacji Europy i jej wpływie na codzienne życie mieszkańców dyskutowali podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach komisarz Mariya Gabriel i europoseł Jerzy Buzek. - Transformacja cyfrowa jest transformacją totalną. Przekształca naszą ekonomię, tworzy nowe produkty, łańcuchy wartości, a w szczególności wprowadza zmiany w naszych przedsiębiorstwach i metodach produkcji – mówiła Gabriel.

Kategoria:
Polityka europejska
DiscoverEU – nowa szansa
17/10/2018

Po sukcesie pierwszej edycji DiscoverEU, 29 listopada 2018 r. rusza nowa edycja konkursu Komisji Europejskiej. Nagrodami będą 12 tysięcy dodatkowych bezpłatnych biletów dla osiemnastolatków, którzy chcą lepiej poznać Europę. - Cieszę się, że będziemy mogli zaoferować to doświadczenie kolejnym młodym ludziom! – powiedział komisarz Tibor Navracsics.

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
Wolny handel z Wietnamem
17/10/2018

- To jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek w Azji Południowo-Wschodniej, o dynamicznym rynku 95 mln konsumentów – mówiła komisarz Cecilia Malmström po przyjęciu przez KE umowy handlowej i inwestycyjnej z Wietnamem. To kolejny etap na drodze do realizacji porozumienia, które wyeliminuje ponad 99 proc. ceł na towary będące przedmiotem handlu między stronami. Umowę musi jeszcze ratyfikować Parlament i Rada.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
Bill Gates i Komisja zabiegają o lepszy klimat
17/10/2018

Kierowany przez Billa Gatesa fundusz Breakthrough Energy wspólnie z KE i uruchamiają fundusz inwestycyjny na rzecz czystej energii o wartości 100 mln euro. Jest to połączenie finansowania publicznego z długoterminowym kapitałem wysokiego ryzyka, które umożliwi realizację czystych technologii energetycznych. - Naukowcy i przedsiębiorcy potrzebują kapitału, aby tworzyć firmy dostarczające takie innowacje na światowy rynek – powiedział komisarz Carlos Moedas.

Kategoria:
Środowisko, konsumenci i zdrowie
Marc Lemaître
17/10/2018

Przyszłość polityki regionalnej w kontekście nowej perspektywy finansowej UE po 2020 roku była tematem spotkania w ramach cyklu Dialogów Obywatelskich podczas XI Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi. Na pytania publiczności odpowiadali: Marc Lemaître, Dyrektor Generalny ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej oraz Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Kategoria:
Polityka europejska
"Uciszanie dziennikarzy to tłumienie demokracji"
16/10/2018

- Demokracja nie przetrwa, jeżeli dziennikarze nie będą mogli swobodnie pracować, (…) krytykować władzy, a zwłaszcza jeżeli będą zastraszani, prześladowani – napisali członkowie Komisji Europejskiej w rocznicę śmierci Daphne Caruany Galizii. Maltańska dziennikarka zginęła w wyniku eksplozji bomby podłożonej w jej samochodzie. Atak miał związek z wykonywanym przez nią zawodem.

Kategoria:
Polityka europejska
Z Europy czyli najwyższej jakości
16/10/2018

172,5 mln euro – tyle przeznaczy Komisja Europejska ze wspólnotowego budżetu na rolnictwo, aby promować unijne produkty rolno-spożywczych – zarówno w Europie jak i na całym świecie. W ciągu najbliższych trzech lat realizowanych zostanie 79 kampanii dotyczących szerokiego zakresu produktów, takich jak przetwory mleczne, oliwki i oliwa z oliwek czy owoce i warzywa.

Kategoria:
Rolnictwo
Konsumenci lekko optymistyczni
12/10/2018

- Zaufanie konsumentów rośnie, ale nadal zbyt wiele osób ma złe doświadczenia z niektórymi rynkami np. przy zakupie nieruchomości lub używanego samochodu – oecnia Věra Jourová. Komisja Europejska opublikowała tegoroczną tablicę wyników dla rynków konsumenckich, która monitoruje to, jak konsumenci w UE oceniają działanie 40 sektorów towarów i usług.

Kategoria:
Środowisko, konsumenci i zdrowie

Pages