Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

/poland/file/polityka-migracyjna-ue-4-lata-p%C3%B3%C5%BAniej_plPolityka migracyjna UE - 4 lata później

Polityka migracyjna UE - 4 lata później
AP

W ciągu ostatnich lat stworzyliśmy od zera zewnętrzną politykę migracyjną UE powiedziała wiceprzewodnicząca Federica Mogherini przedstawiając najnowsze sprawozdanie w tym obszarze. Wśród rekomendacji wskazuje się m.in. przyspieszenie ewakuacji najbardziej zagrożonych osób z Libii oraz solidarność w przeprowadzaniu akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/inauguracja-europejskiego-urz%C4%99du-ds-pracy_plInauguracja Europejskiego Urzędu ds. Pracy

Inauguracja Europejskiego Urzędu ds. Pracy
AP

Europejski Urząd ds. Pracy rozpoczął działalność - dwa lata od momentu, gdy przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker zapowiedział utworzenie takiej instytucji w orędziu o stanie Unii z 2017 r. Urząd ułatwi współpracę między państwami UE, usprawni istniejące struktury i zapewni wsparcie operacyjne, co ma doprowadzić do skuteczniejszego wykonywania przepisów z zakresu prawa pracy i zabezpieczeń społecznych.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/nowe-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-w-czasach-niepewno%C5%9Bci_plNowe możliwości w czasach niepewności

Nowe możliwości w czasach niepewności
AP

Umowy handlowe zwarte do tej przez UE przynoszą coraz lepsze wyniki w eksporcie i imporcie towarów – podsumowuje KE w swoim sprawozdaniu. Najnowszym przykładem jest układ zawarty z Kanadą (CETA). Rosnąca sieć umów handlowych UE stwarza możliwości gospodarcze dla pracowników w całej Europie. Dzięki eksportowi poza Unię pracę ma ponad 36 mln osób.

Kategoria: Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność

/poland/file/europejski-tydzie%C5%84-umiej%C4%99tno%C5%9Bci-zawodowych_plEuropejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
AP

Szybki postęp technologiczny zwiększa potrzebę ciągłego uczenia się. Dlatego Komisja Europejska wspiera praktykę kształcenia się przez całe życie. Szczególne miejsce w polityce społecznej zajmuje kształcenie zawodowe, które KE promuje m.in. podczas Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. W tym roku odbędzie się on w Helsinkach w dniach 14–18 października.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/191011brexitmainjpg_pl191011_brexit_main.jpg

Brexit na granicach Unii
AP

Jak brexit może wpłynąć na branżę transportową i ruch graniczny? To temat sesji informacyjnej zorganizowanej przez Przedstawicielstwo KE w Polsce oraz Ministerstwo Infrastruktury. Uczestniczyli w niej reprezentanci organów celnych z Francji, Belgii, Holandii oraz Dyrekcji Generalnej ds. Podatków i Unii Celnej Komisji Europejskiej, a także przedstawiciele polskich władz.

Kategoria: Transport i podróżowanie

/poland/file/ekomobilny-s%C5%82upsk_plEkomobilny Słupsk

Ekomobilny Słupsk
11/10/2019

Jak co roku w dniach 16-22 września odbyły się obchody zainicjowanego przez Komisję Europejską w 2002 roku Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej edycji to „Chodź z nami”. Przygotowane we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu działania władz Słupska skupiły się zatem na promowaniu świadomych wyborów mieszkańców dotyczących korzystania ze środków lokomocji, z naciskiem na zrównoważony transport i ekologiczne sposoby poruszania się po mieście.

Kategoria: Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu

/poland/file/co-wsp%C3%B3lnego-z-parlamentem-europejskim-ma-ep-today_plCo wspólnego z Parlamentem Europejskim ma EP Today?

Co wspólnego z Parlamentem Europejskim ma EP Today?
euvsdisinfo.eu

Jeżeli kiedykolwiek szukaliście informacji o Parlamencie Europejskim, mogliście trafić na stronę ''EP Today'' lub jej media społecznościowe. W rzeczywistości strona, która wygląda na blisko związaną z Parlamentem, jest kanałem przekazującym treści głównie z RT (Russia Today), co każe co najmniej kwestionować jego wiarygodność. Zachęcamy do zapoznania się z analizą zespołu EUvsDisinfo.

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/reforma-s%C4%85downictwa-do-trybuna%C5%82u_plReforma sądownictwa do Trybunału

Reforma sądownictwa do Trybunału
AP

Komisja Europejska postanowiła skierować skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie nowego systemu środków dyscyplinarnych wobec sędziów w Polsce oraz zwrócić się przy tym o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym. Zdaniem Komisji, sędziom nie zapewnia się m.in. ochrony przed kontrolą polityczną, co podważa zasadę niezawisłości.

Kategoria: Sprawiedliwość i prawa obywatelskie

/poland/file/bud%C5%BCet-ue-2021%E2%80%932027-czas-na-decyzje_plBudżet UE 2021–2027: czas na decyzje

Budżet UE 2021–2027: czas na decyzje
EC

Europa stoi przed wielkimi wyzwaniami i nie może sobie pozwolić na opóźnienie – tak komisarz Günther H. Oettinger apelował do państw UE o przyspieszenie prac nad wieloletnim budżetem na lata 2021-2027. Wśród najważniejszych kwestii, jakie powinny zostać ujęte w nowych ramach finansowych, KE wymienia m.in. odpowiedni poziom finansowania i jego nowe źródła, równowagę miedzy politykami oraz ochronę budżetu w przypadku łamania praworządności.

Kategoria: Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność

/poland/file/boisko-bez-granic-2019_plBoisko bez Granic - 2019

Boisko bez Granic - 2019
noita

W trakcie tegorocznego Europejskiego Dnia Języków po raz jedenasty wspólnie kopaliśmy piłkę przeciwko wykluczeniu! We wrocławskim Parku Staszica odbył się turniej Boisko bez Granic. Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Regionalne Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Fundację Dom Pokoju. 18 drużyn pod flagą tolerancji i zrozumienia rywalizowało o puchar, natomiast pomiędzy spotkaniami wszyscy uczestnicy mogli korzystać z dodatkowych atrakcji.

Kategoria: Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu

Pages