Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

/poland/file/szczepienia-u%C5%82atwi%C4%85-podr%C3%B3%C5%BCe_plSzczepienia ułatwią podróże

Szczepienia ułatwią podróże
EC

Dziewięciomiesięczna ważność zaświadczenia o szczepieniu, dawki przypominające, testy i kwarantanna tylko dla niezaszczepionych – Komisja Europejska proponuje aktualizację zasad koordynacji bezpiecznego i swobodnego przemieszczania się w UE, które zostały wprowadzone w odpowiedzi na pandemię koronawirusa.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/demokracja-bez-dopingu_plDemokracja bez dopingu

Demokracja bez dopingu
EC

- Wybory to musi być czysta gra. Ludzie muszą wiedzieć dlaczego oglądają daną reklamę, kto za nią zapłacił i ile oraz jakich kryteriów mikrotargetowania użyto - powiedziała komisarz Věra Jourová. Komisja Europejska proponuje nowe przepisy dotyczące reklamy politycznej, prawa wyborczego i finansowania partii politycznych.

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/z-widokiem-na-uni%C4%99-r%C3%B3wno%C5%9Bci_plZ Widokiem na Unię Równości

Z Widokiem na Unię Równości
EC

7 listopada 2021 r. w Teatrze Capitol na Scenie Ciśnień odbyła się debata „Z Widokiem na Unię Równości”. Wydarzenie organizowało Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Biurem Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia oraz stowarzyszeniem Kultura Równości.

Kategoria: Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu

/poland/file/erasmus-na-przysz%C5%82y-rok_plErasmus+ na przyszły rok

Erasmus+ na przyszły rok
EC

- W przyszłym roku będziemy obchodzić 35-lecie programu Erasmus+ i jego sukcesów w umożliwianiu ludziom studiowania, uczenia się i zdobywania doświadczenia zawodowego za granicą - przypomina komisarz Marija Gabriel. KE ogłosiła zaproszenia do składania wniosków w ramach programu Erasmus+ na 2022 r. w związku z przyjęciem rocznego programu prac.

Kategoria: Kultura, edukacja i młodzież

/poland/file/r%C3%B3%C5%BCnice-w-traktowaniu-kobiet-i-m%C4%99%C5%BCczyzn-na-poziomie-edukacji-zmniejszaj%C4%85-si%C4%99-ale-kobiety-s%C4%85_plRóżnice w traktowaniu kobiet i mężczyzn na poziomie edukacji zmniejszają się, ale kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane w dziedzinie badań naukowych i innowacji.

Różnice w traktowaniu kobiet i mężczyzn na poziomie edukacji zmniejszają się, ale kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane w dziedzinie badań naukowych i innowacji.
EC
25/11/2021

Różnice w traktowaniu kobiet i mężczyzn na poziomie edukacji zmniejszają się, ale kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane w dziedzinie badań naukowych i innowacji. Sprawozdanie She Figures analizuje ścieżkę kariery naukowców – od studiów poprzez uczestnictwo w rynku pracy jako badaczy, warunki pracy, awans zawodowy, odsetek kobiet i mężczyzn na stanowiskach decyzyjnych.

Kategoria: Nauka i technologie

/poland/file/jesienny-pakiet-europejskiego-semestru-0_plJesienny pakiet europejskiego semestru

Jesienny pakiet europejskiego semestru
EC

Komisja Europejska rozpoczęła cykl europejskiego semestru na rzecz koordynacji polityki gospodarczej w 2022 r. Jesienny pakiet obejmuje roczną analizę zrównoważonego wzrostu, opinie w sprawie projektów planów budżetowych dla strefy euro, zalecenia w sprawie polityki dla strefy euro oraz wniosek KE dotyczący wspólnego sprawozdania o zatrudnieniu.

Kategoria: Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność

/poland/file/react-eu-60-mln-euro-dla-polskich-region%C3%B3w_plREACT-EU: 60 mln euro dla polskich regionów

REACT-EU: 60 mln euro dla polskich regionów
EC

Kujawsko-Pomorskie, Podlasie i Podkarpacie – te trzy województwa otrzymają ponad 60 mln euro w ramach dodatkowych środków na politykę spójności. Środki europejskie zostaną zainwestowane w czysty transport, poprawę odporności systemu opieki zdrowotnej, zakup sprzętu umożliwiającego MŚP pracę zdalną, zwiększenie dostępności e-usług w sektorze zdrowia oraz fotowoltaikę.

Kategoria: Rozwój regionalny

/poland/file/reakcja-na-pandemi%C4%99-w-imi%C4%99-solidarno%C5%9Bci_plReakcja na pandemię w imię solidarności

Reakcja na pandemię w imię solidarności
EC

- REACT-EU to udany instrument wspomagający wychodzenie z kryzysu wywołanego koronawirusem i wdrażanie sprawiedliwej transformacji ekologicznej i cyfrowej w UE – powiedziała komisarz Elisa Ferreira. KE opublikowała informacje o alokacji zasobów REACT-EU na 2022 r. Państwa członkowskie będą mogły teraz przesłać Komisji zmiany do swoich programów.

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/pandemia-koronawirusa-prognozy-na-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87_plPandemia koronawirusa: prognozy na przyszłość

Pandemia koronawirusa: prognozy na przyszłość
AdobeStock

W najbliższej przyszłości Polskę czeka nie tylko wzrost zachorowań na COVID-19, ale należy się także spodziewać ciężkiego sezonu grypy oraz infekcji innymi patogenami układu oddechowego. Najlepszym sposobem na opanowanie tej sytuacji i minimalizację strat są szczepienia, o co apelowali eksperci debaty zorganizowanej wspólnie przez Komisję Europejską i Serwis Zdrowie PAP.

Kategoria: Środowisko, konsumenci i zdrowie

/poland/file/startupy-w-plenerze_plStartupy w plenerze

Startupy w plenerze
EC

- Promowanie innowacji na obszarach wiejskich powinno w dużej mierze przyczynić się do transformacji ekologicznej i cyfrowej, przynosząc korzyści naszym społecznościom wiejskim – powiedział komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski z okazji inauguracji forum wsi przyjaznych startupom. Celem jest m.in. określanie i analiza czynników sprzyjających innowacjom.

Kategoria: Nauka i technologie

Pages