Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

/poland/file/europejska-legitymacja-studencka_plEuropejska legitymacja studencka

Europejska legitymacja studencka
EC

- Nowa aplikacja Erasmus+ będzie punktem kompleksowej obsługi dla mobilnych studentów – powiedziała komisarz Marija Gabriel. Dzięki zmodyfikowanemu interfejsowi, dostępnemu we wszystkich językach UE, każdy student otrzyma cyfrową legitymację, ważną w całej Unii Europejskiej. Dzięki temu młodzi ludzie będą mogli zrezygnować z kolejnych dokumentów papierowych.

Kategoria: Kultura, edukacja i młodzież

/poland/file/poci%C4%85g-europejskiego-roku-kolei-wyrusza-w-tras%C4%99_plPociąg Europejskiego Roku Kolei wyrusza w trasę

Pociąg Europejskiego Roku Kolei wyrusza w trasę
EC

Pociąg „Łącząc Europę” (Connecting Europe Express) w poniedziałek 20 września przyjechał do Warszawy. Europejski skład zatrzyma się jeszcze w Gdańsku, Białymstoku i Krakowie. Pociąg w 36 dni przejedzie przez 26 państw Europy. Przejazd pociągu jest jednym z symbolicznych wydarzeń Europejskiego Roku Kolei. Inicjatywa Komisji Europejskiej ma promować kolej jako bezpieczny i ekologiczny środek transportu.

Kategoria: Europe Direct Polska

/poland/file/ue-usa-wsp%C3%B3lna-walka-z-ociepleniem_plUE-USA: wspólna walka z ociepleniem

UE-USA: wspólna walka z ociepleniem
AdobeStock

UE i USA ogłosiły globalną inicjatywę na rzecz zmniejszenia światowych emisji metanu, która ma zostać zainaugurowana na konferencji klimatycznej ONZ (COP26) w Glasgow. Metan jest silnym gazem cieplarnianym i odpowiada za około połowę wzrostu netto średniej temperatury na świecie. Głównymi źródłami emisji są ropa naftowa i gaz, węgiel, rolnictwo oraz składowiska odpadów.

Kategoria: Środowisko, konsumenci i zdrowie

/poland/file/unia-demokracji-2021_plUnia demokracji 2021

Unia demokracji 2021
EC

- Zrównoważony rozwój i równość szans są zależne od demokracji – od silnych instytucji, włączenia społecznego i społeczeństw opartych na uczestnictwie – powiedziała komisarz Jutta Urpilainen. W związku z Międzynarodowym Tygodniem Demokracji 2021 UE zapowiedziała pięć działań o wartości 119,5 mln euro na wsparcie demokracji i praw człowieka na świecie.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/cofe-0_plCOFE

COFE
EC

Zastanawiasz się czym jest Konferencja w sprawie przyszłości Europy? Nie wiesz jak wziąć udział? Potrzebujesz więcej informacji? Tutaj znajdziesz potrzebne informacje oraz materiały instruktażowe, które pomogą Ci współtworzyć przyszłość Europy - dołącz do dyskusji!

/poland/file/obywatele-w-centrum-uwagi_plObywatele w centrum uwagi

Obywatele w centrum uwagi
EC

Pierwszy z czterech europejskich paneli obywatelskich rozpoczyna swoje prace w najbliższy piątek 17 września w Strasburgu. Sesja potrwa do niedzieli 19 września. Panele są centralnym elementem Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Uczestniczyć w nich będzie 800 obywateli ze wszystkich środowisk i zakątków Unii Europejskiej.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/hera-gotowi-na-zagro%C5%BCenia_plHERA: gotowi na zagrożenia

HERA: gotowi na zagrożenia
EC

- HERA jest odpowiedzią UE na konieczność zarówno przewidywania stanów zagrożenia, jak i zarządzania nimi – powiedział wiceprzewodniczący KE Margaritis Schinas. Europejski Urząd ds. Gotowości i Reagowania na wypadek Stanu Zagrożenia Zdrowia rozpoczyna działanie stając się kluczowym filarem Europejskiej Unii Zdrowotnej.

Kategoria: Środowisko, konsumenci i zdrowie

/poland/file/nowy-europejski-bauhaus-nowy-etap_plNowy europejski Bauhaus: nowy etap

Nowy europejski Bauhaus: nowy etap
EC

- Nowy europejski Bauhaus ma na celu stworzenie nowego stylu życia, zakładającego zgodność wzornictwa z zasadami zrównoważonego rozwoju – powiedziała przewodnicząca Ursula von der Leyen. KE utworzy ośrodek analityczno-projektowy, którego zadaniem będzie wspólne opracowywanie, tworzenie prototypów i testowanie nowych narzędzi, rozwiązań i zaleceń w dziedzinie polityki.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/or%C4%99dzie-o-stanie-unii-cyfrowy-kompas_plOrędzie o stanie Unii: cyfrowy kompas

Orędzie o stanie Unii: cyfrowy kompas
EC

Komisja Europejska zaproponowała drogę ku cyfrowej dekadzie – konkretny plan na rzecz transformacji cyfrowej społeczeństwa i gospodarki Unii do końca bieżącej dekady. - W europejskiej wizji przyszłości cyfrowej technologia dostarcza ludziom więcej możliwości – powiedziała wiceprzewodnicząca wykonawcza Margrethe Vestager.

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/eurobarometr-lepsza-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87_plEurobarometr: lepsza przyszłość

Eurobarometr: lepsza przyszłość
EC

Postawy wobec UE, mierzone w czerwcu i lipcu, pozostają zasadniczo stabilne i pozytywne. Optymizm co do przyszłości UE osiągnął poziom najwyższy od 2009 r., a zaufanie do wspólnoty jest największe od 2008 r. Poparcie dla euro utrzymuje się nadal na najwyższym poziomie od 2004 r. Najnowsze badanie Eurobarometr 95 wskazuje również na znaczną poprawę postrzegania stanu gospodarek krajowych.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

Pages