• Current language : en
    • Polish
Representation in Poland

Aktualności

16/11/2016

W dniu 14 listopada w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych w Świdnicy odbył się VII powiatowy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem europosła Bogdana Zdrojewskiego. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej ufundowało dwie nagrody oraz upominki dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Kategoria:
,
27/06/2016

W dniu 26 czerwca we Wrocławiu w westernowym miasteczku na Partynicach odbył się Rodzinny Piknik Środowiskowy, którego organizatorami był Wydział Środowiska UM Wrocławia oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Wśród wielu partnerów wydarzenia było także Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, które prezentowało się na swoim stoisku.

Kategoria:
,
20/06/2016

„Letnia Szkoła Demokracji" Uniwersytetu Wrocławskiego to spotkanie uczniów i wykładowców z całej Europy, którzy wspólnie zastanawiają się nad aktualnymi kwestiami europejskimi, dotyczącymi demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Szkoła odbyła się już po raz czwarty. Jej organizatorem jest Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej objęło wydarzenie swoim patronatem.

Kategoria:
,
06/06/2016

„Różnorodni po to, aby się poznać” to wielokolorowy mural – mozaika, który powstał w miniony weekend w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym we Wrocławiu. Namalowały go wspólnie dzieci z wrocławskich społeczności ewangelickiej, katolickiej, muzułmańskiej, romskiej i żydowskiej. Mural powstał na ścianie w ogrodzie Centrum podczas warsztatów poprowadzonych przez Fundację Klamra. 

Kategoria:
,
10/05/2016

Już po raz piąty mieszkańcy Wrocławia świętowali „urodziny” Unii Europejskiej – z tej okazji Park Staromiejski ponownie zamienił się na jeden dzień w miasteczko europejskie. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się bliżej z kulturą europejskich krajów, nauczyć się tańca bułgarskiego oraz wziąć udział w darmowych lekcjach języka włoskiego. Poza tym na uczestników czekały liczne konkursy, gry, zabawy edukacyjne, muzyka odtwarzana przez DJa, pokazy sztukmistrzów oraz różnorodne warsztaty.

Kategoria:
,
25/04/2016

Za nami druga edycja Mam Prawo – wydarzenia Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej. W tym roku jej tematem był kryzys uchodźczy. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi zastanawialiśmy się nad kondycją europejskich wartości, takich jak solidarność, otwartość i bezpieczeństwo, w kontekście kryzysu uchodźczego. Współorganizatorem wydarzenia była Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Uniwersytet Wrocławski.

22/09/2015

Za nami Europejski Tydzień Mobilności, obchodzony w całej Europie od 16 do 22 września. Wybieraj. Przesiadaj się. Łącz! – to hasło tegorocznej edycji. Wrocławianie zaangażowali się w wiele wydarzeń promujących zrównoważony transport. Organizatorzy wydarzenia zachęcali do łączenia i zmieniania sposobów poruszania się, przypominając, że każda podróż jest inna. Europejski Tydzień Mobilności zakończył Dzień bez samochodu.

The requested information is not available in English

Language(s) available: