Przedstawicielstwo w Polsce

Oświadczenie Komisarz Ylvy Johansson po spotkaniu z Ministrem Mariuszem Kamińskim

/poland/file/o%C5%9Bwiadczenie-komisarz-ylvy-johansson-po-spotkaniu-z-ministrem-mariuszem-kami%C5%84skim_plOświadczenie Komisarz Ylvy Johansson po spotkaniu z Ministrem Mariuszem Kamińskim

Oświadczenie Komisarz Ylvy Johansson po spotkaniu z Ministrem Mariuszem Kamińskim
EC

W czwartek wieczorem (30.9) unijna Komisarz ds. wewnętrznych i migracji, Ylva Johansson, spotkała się w Warszawie z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariuszem Kamińskim. Tematem rozmów była sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

01/10/2021

Komisarz Johansson podkreśliła, że mamy do czynienia z agresją reżimu białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki, który wykorzystuje ludzi do zdestabilizowania Unii Europejskiej, co wymaga stanowczej i wspólnej odpowiedzi ze strony UE. Jednocześnie zaznaczyła, że w działaniach mających na celu ochronę granicy, bardzo ważne jest zachowanie transparentności oraz przestrzeganie europejskich wartości i prawa. Poinformowała, że 6 października delegacja Komisji Europejskiej  (DG Home) przyjedzie do Polski aby prowadzić dalsze rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Całość wystąpienia komisarz Johansson poniżej.