Przedstawicielstwo w Polsce

Quiz o prawach obywateli

/poland/file/170303quizjpg_pl170303_quiz.jpg

Do niedzieli 19 marca można uczestniczyć w quizie dotyczącym praw obywateli UE. Jest on dostępny na profilu Your Europe na Facebooku, w 23 wersjach językowych. Aby wziąć udział w walce o nagrody – dwa bilety InterRail - należy wskazać poprawną odpowiedź na 4 pytania konkursowe, a w ramach piątego – poprawnie oszacować liczbę osób, które rozwiążą quiz.

03/03/2017

 

Już 25 marca Unia Europejska obchodzić będzie 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Dały one początek wspólnemu rynkowi, na którym obowiązuje zasada swobodnego przepływu osób, towarów, usług i kapitału.

Nieustannie, od 1957 roku, Unia Europejska gwarantuje swoim obywatelom coraz więcej różnorodnych praw we wszelkich dziedzinach, w tym praw dotyczących: równego traktowania, życia, pracy, nauki i zakładania własnego biznesu w innych krajach członkowskich.

Quiz jest świetną okazją na sprawdzenie, jak dobrze znamy prawa, jakie nam przysługują na terenie państw Unii Europejskiej. Konkurs został przygotowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej do spraw Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP.

Dyrekcja zachęca wszystkich zainteresowanych nie tylko do rozwiązania quizu, ale także do odwiedzenia strony internetowej Your Europe, na której można otrzymać pomoc i porady dla obywateli UE i ich rodzin w zakresie gwarantowanych im praw.

Nagrody – 2 bilety InterRail - pozwolą odbyć podróż pociągiem na wybranej trasie na terenie całej Europy.

Regulamin quizu można znaleźć tutaj.

Konkurs dostępny jest na profilu YourEurope na Facebooku do 19 marca, do godziny 18.00.