Przedstawicielstwo w Polsce

Piłka przeciwko rasizmowi

/poland/file/mainrelacjajpg-0_plmain_relacja.jpg

Dwanaście drużyn zagrało w ubiegłą niedzielę przeciwko rasizmowi, nie wystraszył ich ani deszcz ani zimno: na wrocławskim boisku w szkole nr 93 stawili się muzułmanie, Afrykańczycy, żydzi i Polacy.  Ósmy Turniej Przeciwko rasizmowi zorganizowała Fundacja Dom Pokoju, stowarzyszenie Tratwa we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.  

10/10/2016

W sumie na boisku stawiło się 12 drużyn po 6 zawodników i bramkarz. Grali mimo deszczu i niesprzyjających warunków atmosferycznych już od 10 rano. W finale wygrała drużyna Notmethoderror, która pokonała Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe 3:0, ale, jak mówili sami uczestnicy, w tym turnieju nie było zwyciężonych, tylko sami zwycięzcy.  Zwyciężyli także kibice, którzy gorąco dopingowali drużyny mimo deszczu i zimna. Obecni byli mieszkańcy Nadodrza, osoby ze środowiska kultury, pracownicy korporacji i fani futbolu, którzy zamanifestowali swoją niezgodę na nienawiść na stadionach.

Zarówno dla nich, jak i dla piłkarzy przygotowano piknik i warsztaty, a całości dopełniły koncerty trwające do godz. 22. Na scenie wystąpił Waldemar Kasta, ZGAS i Ńemy. Organizatorzy zapowiadają, kontynuację turnieju w przyszłym roku – start meczy drużynowych już wiosną 2017 roku. Wydarzenie odbyło się w ramach Tygodnia #Footballpeople organizowanego przez Football Against Racism Network (FARE).

Więcej informacji na temat wydarzenia we Wrocławiu na profilu Facebook: Turniej Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi