Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

/poland/file/platformy-wideo-bezpieczniejsze_plPlatformy wideo bezpieczniejsze

Platformy wideo bezpieczniejsze
AdobeStock

Promowanie europejskich utworów audiowizualnych oraz ochrona widzów przed mową nienawiści i szkodliwymi treściami – to główne cele wytycznych, jakie przyjęła Komisja Europejska w stosunku do platform i usług wideo. - Chcemy jak najlepiej wykorzystać nasz dynamiczny sektor mediów, by służył nam wszystkim – obywatelom, firmom, twórcom i autorom – powiedział komisarz Thierry Breton.

Kategoria: Nauka i technologie

/poland/file/efis-cel-500-mld-euro-osi%C4%85gni%C4%99ty_plEFIS: cel 500 mld euro osiągnięty

EFIS: cel 500 mld euro osiągnięty
AdobeStock

W ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) od lipca 2015 r. zmobilizowano środki w wysokości 514 mld euro na dodatkowe inwestycje w całej UE. Zakładany cel został więc zrealizowany na pół roku przed zakończeniem inicjatywy. - Będziemy to kontynuować za pomocą instrumentu NextGenerationEU – powiedziała przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Kategoria: Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność

/poland/file/austria-belgia-i-niderlandy-zagro%C5%BCone-karami_plAustria, Belgia i Niderlandy zagrożone karami

Austria, Belgia i Niderlandy zagrożone karami
AdobeStock

Komisja Europejska pozywa Austrię, Belgię i Niderlandy do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z niepełnym wdrożeniem unijnych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. - Uchwaliliśmy wprawdzie solidne unijne przepisy, ale muszą one być również stosowane w sposób spójny i skuteczny – powiedział wiceprzewodniczący Valdis Dombrovskis.

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/pomost-do-zatrudnienia_plPomost do zatrudnienia

Pomost do zatrudnienia
AdobeStock

- Proponujemy jasne i konkretne rozwiązania umożliwiające młodym ludziom uzyskanie szans zawodowych, na które zasługują – mówi wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis. Uwzględniając NextGenerationEU i przyszły budżet wspólnoty Komisja Europejska proponuje krajom członkowskim finansowanie ze strony UE w zakresie zatrudnienia ludzi młodych. Powinny to być co najmniej 22 mld euro.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/wysokie-kwalifikacje-pomog%C4%85-gospodarce_plWysokie kwalifikacje pomogą gospodarce

Wysokie kwalifikacje pomogą gospodarce
AdobeStock

- Podnoszenie kwalifikacji jest jedną z najlepszych metod na doprowadzenie do ożywienia gospodarczego – powiedział komisarz Nicolas Schmit. KE przedstawiła program na rzecz umiejętności służący zrównoważonej konkurencyjności, sprawiedliwości i odporności społecznej. Zakłada on m.in. zwiększanie liczby absolwentów nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki.

Kategoria: Zatrudnienie i sprawy społeczne

/poland/file/spo%C5%82eczna-kontrola-sieci_plSpołeczna kontrola sieci

Społeczna kontrola sieci
AdobeStock

- Odporne i krytyczne społeczeństwo jest tym, czego potrzebujemy do walki z dezinformacją – ocenia wiceprzewodnicząca Věra Jourová. Komisja Europejska przeznaczyła 9 milionów euro na utworzenie krajowych centrów kontroli faktów. Będą one analizować kampanie dezinformacyjne i ich wpływ na społeczeństwo oraz promować umiejętność korzystania z mediów.

Kategoria: Nauka i technologie

/poland/file/ue-bia%C5%82oru%C5%9B-u%C5%82atwienia-wizowe-i-readmisja_plUE-Białoruś: ułatwienia wizowe i readmisja

UE-Białoruś: ułatwienia wizowe i readmisja
AdobeStock

Łatwiejsze i tańsze uzyskanie wizy krótkoterminowej, bezpieczna i uporządkowana readmisja – to się zmienia w umowach z Białorusią. – To konkretny krok, który zbliży Europejczyków i Białorusinów do siebie – powiedziała wiceprzewodniczący KE Margaritis Schinas. Umowa m.in. obniża opłatę wizową do 35 euro i rezygnuje z niektórych kategorii podróżnych.

Kategoria: Polityka europejska

/poland/file/wsp%C3%B3%C5%82praca-graniczna-umowa-czarnog%C3%B3r%C4%85_plWspółpraca graniczna: umowa Czarnogórą

Współpraca graniczna: umowa Czarnogórą
Fontex

Bezpieczniejsze granice zewnętrzne Unii Europejskiej dzięki współpracy między Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej (FRONTEX) a Czarnogórą. FRONTEX będzie wspierał technicznie i operacyjnie czarnogórską straż graniczną m.in. podczas odpraw granicznych. Jest to kolejna operacja poza granicami wspólnoty mają zabezpieczyć jej granice.

Kategoria: Transport i podróżowanie

/poland/file/pomoc-pa%C5%84stwa-tak%C5%BCe-dla-najmniejszych_plPomoc państwa także dla najmniejszych

Pomoc państwa także dla najmniejszych
EC

Wsparcie mikroprzedsiębiorstw, małych firm i startupów oraz pobudzenie inwestycji prywatnych – temu mają służyć poszerzone tymczasowe ramy pomocy państwa, o czym zadecydowała Komisja Europejska. - To właśnie małe firmy zostały szczególnie dotknięte problemem braku płynności finansowej w związku z pandemią koronawirusa – powiedziała wiceprzewodnicząca KE Margrethe Vestager.

Kategoria: Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność

/poland/file/sprz%C4%85tajmy-rzeki-chro%C5%84my-nasz%C4%85-bior%C3%B3%C5%BCnorodno%C5%9B%C4%87_plSprzątajmy rzeki, chrońmy naszą bioróżnorodność

Sprzątajmy rzeki, chrońmy naszą bioróżnorodność
EC

– Włączacie się w to, co teraz jest najważniejsze dla Komisji Europejskiej i jednocześnie dotyczy nas wszystkich, czyli w walkę o klimat, przywrócenie bioróżnorodności, przywrócenie rzekom naturalnego biegu – powiedział Jacek Wasik z Komisji Europejskiej podczas akcji sprzątania rzeki Oławy 27.06.2020 we Wrocławiu. Spotkanie było jednocześnie „próbą generalną” kajakowego Recykling Rejs Wrocław Berlin, który współorganizuje Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej.

Kategoria: Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu

Pages