Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Konsumenci lekko optymistyczni
12/10/2018

- Zaufanie konsumentów rośnie, ale nadal zbyt wiele osób ma złe doświadczenia z niektórymi rynkami np. przy zakupie nieruchomości lub używanego samochodu – oecnia Věra Jourová. Komisja Europejska opublikowała tegoroczną tablicę wyników dla rynków konsumenckich, która monitoruje to, jak konsumenci w UE oceniają działanie 40 sektorów towarów i usług.

Szansa dla 10 tys. polskich firm
11/10/2018

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i PKO Leasing S.A. zawarły umowę w ramach unijnego programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw i małych i średnich przedsiębiorstw (COSME) oraz planu inwestycyjnego dla Europy. Jej celem jest wygenerowanie 1,5 mld zł (348 mln euro) w postaci nowego finansowania dla 10 tys. polskich MŚP. Jest to największa w historii EFI transakcja gwarancji bezpośrednich w Polsce w ramach instrumentów finansowych UE.

Wydarzenia
Juvenes Translatores 2018

Dziedzictwo kulturowe Europy – to temat tegorocznego konkursu dla młodych tłumaczy Juvenes Translatores. Po raz 12. organizuje go Departament Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Konkurs skierowany jest do uczniów z całej Europy, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności w zakresie przekładu pisemnego. Rejestracja rusza w sobotę 1 września. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w 2001 r.

Data:
  • 01/09/2018 - 20/10/2018
Marc Lemaître

Jak zmieni się polityka spójności po 2020 roku? Czy polskie regiony mogą nadal liczyć na duże wsparcie z unijnych funduszy? Jak zmienią się kryteria przyznawania wspólnotowego dofinansowania? Przedstawicielstwo KE w Polsce zaprasza na Dialog Obywatelski z udziałem Marka Lemaître'a, który w Komisji Europejskiej kieruje Dyrekcją Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej.

Data:
  • 16/10/2018