Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/ue-zwi%C4%99ksza-gotowo%C5%9B%C4%87-na-drug%C4%85-fal%C4%99-pandemii_plUE zwiększa gotowość na drugą falę pandemii

UE zwiększa gotowość na drugą falę pandemii
EC

Komisja przedstawiła dziś natychmiastowe środki krótkoterminowe mające na celu zwiększenie gotowości UE w dziedzinie zdrowia na wypadek występowania ognisk COVID-19. Wśród niezbędnych do podjęcia działań mowa jest m.in. o zwiększeniu liczby testów i zapewnieniu sprawnych dostaw leków i środków medycznych, jak również wspieranie szczególnie wrażliwych grup społecznych.

/poland/file/podatki-prostsze-i-bardziej-sprawiedliwe_plPodatki prostsze i bardziej sprawiedliwe

Podatki prostsze i bardziej sprawiedliwe
EC

Komisja Europejska przyjęła dziś ambitny nowy pakiet podatkowy, aby zapewnić, że polityka podatkowa UE będzie wspierać ożywienie gospodarcze i długoterminowy wzrost w Europie. Pakiet ten opiera się na dwóch filarach: na sprawiedliwości i na prostocie. Jego celem jest m.in. walka z nadużyciami podatkowymi i uproszczenie przepisów i procedur.

Wydarzenia

/poland/file/za-rok-w-europie-0_plZa rok w Europie

Za rok w Europie
AdobeStock

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zadało pytanie o przyszłość Europy dziennikarzom i popularnym blogerom. Opinie na temat zmian w naszym życiu wywołanych pandemią koronawirusa będzie można poznać w cyklu felietonów „Za rok w Europie”. – Naszym celem jest próba zdefiniowania „nowego” jutra, które tworzy się na naszych oczach – mówi Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Data: 
04/07/2020 - 31/08/2020

/poland/file/zaproszenie-do-sk%C5%82adania-wniosk%C3%B3w-europe-direct-2021-2025_plZaproszenie do składania wniosków EUROPE DIRECT 2021-2025

Zaproszenie do składania wniosków EUROPE DIRECT 2021-2025
EC

Komisja Europejska za pośrednictwem Przedstawicielstwa w Polsce, ogłasza zaproszenie do składania wniosków w celu wybrania partnerów do prowadzenia punktów EUROPE DIRECT w latach 2021–2025. Partnerzy otrzymają dotację na działalność jako punkty EUROPE DIRECT, która umożliwi prowadzenie szeregu działań informacyjnych dotyczących UE i służących zaangażowaniu obywateli.

Data: 
30/06/2020 - 15/10/2020