Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
18/10/2016

Widzimy pierwsze efekty naszego nowego podejścia do zarządzania migracjami wspólnie z państwami trzecimi, będącymi krajami pochodzenia albo tranzytowymi – ocenia Wysoka Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Federica Mogherini. Komisja Europejska opublikowała pierwsze raporty, które podsumowują m.in. współpracę z pięcioma krajami Afryki uznanymi za priorytetowe.

17/10/2016

Dywersyfikowanie źródeł energii i utrzymanie niezależności energetycznej jest strategicznym priorytetem regionu – mówił w Rzeszowie Maroš Šefčovič. Wiceprzewodniczący KE ds. Unii Energetycznej był gościem sesji plenarnej pt. „Bezpieczeństwo rynku gazu w Europie Środkowo-Wschodniej – regulacje, połączenie, dywersyfikacja dostaw”. W sobotę 15 października w stolicy Podkarpacia spotkali się prezydenci Grupy Wyszehradzkiej.

Zapowiedzi

W czwartek i piątek (20 i 21 października) przywódcy państw i rządów Unii Europejskiej spotykają się w Brukseli, aby dyskutować o migracji, handlu i stosunkach z Rosją w kontekście jej działań w Syrii. Jednym z kluczowych tematów szczytu będzie również przyszłość umowy handlowej UE–Kanada (CETA), która czeka na ratyfikację przez poszczególne kraje wspólnoty. Polskę w Brukseli reprezentuje premier Beata Szydło. 

Data:
20/10/2016
Godzina:
13:00

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Urząd Miejski w Słupsku zapraszają na debatę nt. hejtu i mowy nienawiści. Spotkanie będzie poświęcone tematyce walki z mową nienawiści, ksenofobią i różnymi formami dyskryminacji zarówno w Internecie, jak i realnym świecie.

Data:
20/10/2016
Godzina:
13:30