Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
23/08/2016

Pakt Ribbentrop-Mołotow to początek jednego z najczarniejszych okresów w najnowszej historii Europy – oceniają w specjalnym oświadczeniu członkowie Komisji Europejskiej: Frans Timmermans, Vĕra Jourova i Tibor Navracsics. Od siedmiu lat 23 sierpnia - rocznica podpisania układu między nazistowskimi Niemcami a Związkiem Radzieckim – jest obchodzona jako Europejski Dzień Pamięci ofiar wszystkich reżimów totalitarnych i autorytarnych.

22/08/2016

Zespół orzekający Światowej Organizacji Handlu (WTO) potwierdził, że rosyjski zakaz importu żywych świń, świeżej wieprzowiny i innych produktów wieprzowych z UE jest nielegalny w świetle zasad handlu międzynarodowego. Orzeczenie dotyczy embarga nałożonego przez Rosję na początku 2014 r. z powodu ograniczonej liczby przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) na obszarach UE graniczących z Białorusią.

Wydarzenia

 

W środę 14 września br. Przewodniczący Komisji Europejskiej zaprezentuje – na forum Parlamentu Europejskiego – orędzie o stanie Unii. Jean-Claude Juncker podsumuje osiągnięcia minionego roku oraz przedstawi priorytety na nadchodzące 12 miesięcy. Szef KE ma również zapowiedzieć, jak Komisja będzie radzić sobie z najpilniejszymi wyzwaniami stojącymi przed Unią Europejską. Po wystąpieniu przewodniczącego Junckera odbędzie debata plenarna.

Data:
08/08/2016
Godzina:
13:30

Kulturalnie o niskiej emisji! – to hasło przewodnie tegorocznej IX edycji Pikniku z Klimatem, organizowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerem wydarzenia jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. W niedzielę 28 sierpnia w godz. 11.30-16.30 zapraszamy do odwiedzenia naszego EKOnamiotu na Placu Zamkowym – proponujemy konkursy i zabawy edukacyjne, zaś na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Data:
19/08/2016
Godzina:
12:30