Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Europejczycy oceniają sprawiedliwość
23/04/2018

Większość Europejczyków jest zdania, że życie wokół nich jest ogólnie sprawiedliwe, lecz mają obawy co do wymiaru sprawiedliwości, decyzji politycznych i nierówności w dochodach – pokazuje najnowszy sondaż Eurobarometru. Stał się on również podstawą do pierwszego sprawozdania na temat sprawiedliwości, przygotowanego przez Wspólne Centrum Badawcze (JRC).

Sygnaliści pod ochroną
23/04/2018

Powinniśmy wspierać osoby, które są gotowe wziąć na siebie ryzyko i ujawnić poważne przypadki naruszenia unijnych przepisów. Wymaga tego uczciwość Europejczyków – mówiła komisarz Věra Jourová prezentując propozycję przepisów mających chronić tzw. sygnalistów. Z badań wynika, że 36 proc. pracowników, którzy zgłosili nadużycie, doświadcza represji m.in. ze strony pracodawcy.

Wydarzenia
DzienEuropy

W środę 9 maja, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, zapraszamy do Parku Staromiejskiego we Wrocławiu na piknik z okazji Dnia Europy. W miasteczku europejskim na gości czekać będą konkursy, warsztaty, gry, a także stoiska informacyjne instytucji i krajów europejskich. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają też na debatę „Z Widokiem na Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego”.

Data:
  • 09/05/2018
Forum młodych liderów z dwóch kontynentów

Projekt "EU-Australia Emerging Leaders" poszukuje młodych liderów z krajów Unii Europejskiej i Australii, którzy chcieliby uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu w Brukseli. Czterodniowe forum, które odbędzie się w listopadzie br., ma być platformą kształtowania partnerstwa między obu kontynentami. Aplikacje można nadsyłać do końca maja.

Data:
  • 09/04/2018 to 31/05/2018
Miejsce: