Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Stan zdrowia w UE
23/11/2017

Potrzebujemy lepszego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej, aby ostry dyżur nie był punktem pierwszego kontaktu – mówił komisarz Vytenis Andriukaitis prezentując sprawozdanie "Stan zdrowia w UE". Jest to przegląd profili zdrowotnych 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej. Analiza dotycząca Polski wykazuje m.in., że średnia życia Polaków wciąż znajduje się poniżej średniej UE.

Agnieszka Cianciara
20/11/2017

Czy po niespełna dekadzie funkcjonowania Partnerstwo Wschodnie spełniło pokładane w tym projekcie nadzieje? Czy sześć krajów z tzw. przestrzeni postsowieckiej skorzystało z oferty unijnej pomocy w przeprowadzaniu politycznych i społeczno-ekonomicznych reform? Czy państwa te realnie zbliżyły się do UE? W artykule z cyklu "Europa okiem eksperta" dr Agnieszka Cianciara* podsumowuje dotychczasowy dorobek PW w kontekście szczytu, który w listopadzie odbędzie się w Brukseli.

Zapowiedzi
Porozmawiajmy o przyszłości UE

"Europa po przejściach – w przebudowie" – to temat inauguracyjnej debaty obywatelskiej w ramach projektu "Porozmawiajmy o Unii Europejskiej". Gościem specjalnym spotkania, które odbędzie się we wtorek 28 listopada w siedziba Fundacji Centrum Prasowe w Warszawie, będzie dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce dr Marek Prawda.

Data:
  • 28/11/2017
Widok literatura

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na spotkanie z cyklu „Z Widokiem na Literaturę” poświęcone książce rumuńskiego pisarza Dana Lungu, pt. „O dziewczynce, która bawiła się w Boga". O blaskach i cieniach zróżnicowanego rozwoju gospodarczego Europy i doświadczeniach migrantów zarobkowych w Europie rozmawiać będziemy w czwartek 30 listopada o godz. 17:00 w Domu Europy we Wrocławiu.

Data:
  • 30/11/2017