Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Plastyk do ponownego wykorzystania
16/01/2018

Jeżeli nie zmienimy metod produkcji i sposobów wykorzystywania tworzyw sztucznych, do roku 2050 w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb – powiedział pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans prezentując pierwszą w historii ogólnoeuropejską strategię w tej dziedzinie. Jest ona jednym z elementów procesu przechodzenia na gospodarkę o bardziej zamkniętym obiegu. 

Pomoc dla stoczni
16/01/2018

Zgodnie z unijnymi zasadami pomocy państwa Komisja Europejska zatwierdziła udzielone przez Polskę wsparcie dla MŚP w sektorze stoczniowym. Środek ten będzie wspierać nowe inwestycje i rozwój regionalny w Polsce. Jednocześnie KE wszczęła dochodzenie w sprawie systemu opodatkowania stoczni w Polsce. Komisja obawia się, że system opodatkowania dawałby niektórym stoczniom selektywną przewagę nad konkurentami.

Wydarzenia
Słuchajcie oczami

Co mówią swoim ciałem politycy z różnych krajów? Czy możemy zrozumieć inne narody nie używając słów? W środę 17 stycznia Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają na pierwsze w nowym roku Seminarium europejskie – tym razem poświęcone komunikacji pozawerbalnej.

Data:
  • 17/01/2018
Promocja żywności z Europy

W 2018 r. KE zwiększy o 27 mln euro pulę pieniędzy na zapewnienie promocji europejskiej żywności na świecie. O zasadach dofinansowania będzie można dowiedzieć się podczas „dni informacyjnych" organizowanych w krajach UE. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Brukseli ostatniego dnia stycznia. Zapraszamy przedstawicieli potencjalnych beneficjentów, agencji reklamowych i organów krajowych.

Data:
  • 31/01/2018