Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Energetyczna synchronizacja
23/03/2018

Rok 2018 ma być decydujący pod względem synchronizacji sieci elektroenergetycznej państw bałtyckich z systemem europejskim. Ma to wzmocnić solidarność oraz regionalne bezpieczeństwo dostaw energii. To ustalenia, jakie zapadły podczas spotkania przywódcy krajów bałtyckich i Polski z przewodniczącym KE Jean-Claude'em Junckerem. Proces synchronizacji ma zakończyć się do 2025 r.

Dialog Obywatelski i „Powrót do szkoły” w Bielsku-Białej
22/03/2018

Dagna Lewandowska, która w Przedstawicielstwie Regionalnym KE od ponad 3 lat odpowiada za projekty komunikacyjne, odwiedziła 21 marca III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. Podczas dwóch spotkań prowadzonych w formule Dialogu Obywatelskiego, rozmawiała z uczniami m.in. o programach mobilności dla młodzieży oraz pracy w instytucjach europejskich.

Wydarzenia
Phil Hogan

"Nowa perspektywa budżetowa Wspólnej Polityki Rolnej – priorytety, założenia, propozycje zmian" – to temat Dialogu Obywatelskiego z komisarzem UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi. Phil Hogan będzie gościem specjalnym Europejskiego Forum Rolniczego. Dialogi Obywatelskie to inicjatywa KE, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r.

Data:
  • 23/03/2018
Miejsce:
Dialog o budżecie UE w Warszawie

O możliwych wariantach nowych wieloletnich ram finansowych (budżetów) Unii Europejskiej, priorytetach Komisji Europejskiej po 2020 oraz wyzwaniach finansowych stojących przed Europą będzie można porozmawiać podczas Dialogu Obywatelskiego z komisarzem UE ds. budżetu i zasobów ludzkich Güntherem Oettingerem w poniedziałek 26 marca w Warszawie.  Zapraszamy do dyskusji!

Data:
  • 26/03/2018
Miejsce:
ul. Słupecka 6, wejście B, Warszawa (Polityka Insight)