Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
19/01/2017

„Czas na kobiety” to tytuł konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet, skierowanej do kobiet poszukujących wsparcia w aktywizacji zawodowej oraz wzmocnienia się na lokalnym rynku pracy. Wydarzenie odbyło się 13 stycznia na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej objęło honorowy patronat nad konferencją.

18/01/2017

Czy słyszałeś o programie "Europa dla Obywateli"? A może brałeś/aś udział w jednym z projektów realizowanych w jego ramach? Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest ocena dotychczasowych osiągnięć „Europy dla obywateli”. To okazja, by wyrazić swoje zdanie i zaproponować zmiany. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do poświęcenia 10 minut na wypełnienie ankiety – jest na to czas do 10 kwietnia br.

Zapowiedzi

Umowa handlowa UE z Kanadą nadal wywołuje wątpliwości wśród Europejczyków. Czy polscy rolnicy stracą z powodu CETA? Jakie nowe szanse zyskają mali i średni przedsiębiorcy? Przedstawicielstwo KE w Polsce, Ambasada Kanady, Ministerstwo Rozwoju oraz THINKTANK zapraszają na sesję informacyjną pt. "CETA w praktyce", która odbędzie się 26 stycznia 2017 r. Gościem specjalnym będzie Mauro Raffaele Petriccione, negocjator UE ds. CETA.

Data:
26/01/2017
Godzina:
10:30

Czy państwo w dzisiejszej Europie może się czuć w pełni niezależne? Co oznacza suwerenność w XXI wieku? Jak ją rozumieją Luksemburczycy? Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Komisja Europejska zapraszają w środę 25 stycznia na kolejne "Seminarium europejskie". Naszym gościem będzie m.in. dyplomata pracujący w Polsce Claude Trierweiler.

Data:
25/01/2017
Godzina:
17:00