Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Solidarne wsparcie
18/10/2018

Polska otrzyma ponad 12 mln euro z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej jako pomoc w niwelowaniu skutków katastrofalnych deszczów i nawałnic w ubiegłym roku. - Obiecaliśmy, że nie zostawimy państw członkowskich samym sobie. Obiecaliśmy, że pomożemy im stanąć na nogi. Wywiązujemy się z tych obietnic – powiedziała komisarz Corina Crețu.

Digital4Culture: katalog filmów z Europy
18/10/2018

Podczas międzynarodowych targów filmowych w Lyonie komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego Marija Gabriel przedstawi wersję roboczą katalogu filmów europejskich. Jego opracowanie to kluczowa inicjatywa w ramach strategii „Digital4Culture”, która jest częścią obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Wydarzenia
Środki na innowacje

Europass Twoją szansą na rynku pracy i edukacji – to kolejny wykład otwarty organizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa. Tym razem zaproszony ekspert wyjaśni ideę i działanie Europass – to zestaw pięciu dokumentów pozwalających zaprezentować swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe w sposób jasny i zrozumiały w całej Europie.

Data:
  • 23/10/2018
Z Widokiem na nowy budżet UE

Jakie będą główne kategorie wydatków w latach 2021-2027 proponowane przez Komisję Europejską? Które obszary wydatków powinna wzmacniać Polska? Weź udział w debacie na temat wyzwań i szans dla Polski w nowym budżecie UE. Spotkanie odbędzie się w środę, 24 października 2018r. o godzinie 17:00 we wrocławskim Domu Europy.

Data:
  • 24/10/2018