Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Edukacja w sytuacjach nadzwyczajnych
19/05/2018

KE przyjęła nową ogólną strategię zmierzającą do zwiększenia finansowania edukacji w sytuacjach nadzwyczajnych i kryzysach. Od początku 2019 r. ma ono sięgać 10 proc. wartości łącznego budżetu przeznaczonego na pomoc humanitarną. Strategia ta ma także na celu zapewnienie dzieciom z terenów dotkniętych kryzysem humanitarnym powrotu do nauki w ciągu 3 miesięcy.

Taniej online? Nie zawsze
19/05/2018

Zdecydowałeś się zmienić pakiet telefoniczny korzystając z oferty online operatora? Wbrew zapewnieniom nie zawsze otrzymasz tańszy produkt. KE oraz krajowe organy ochrony konsumentów opublikowały wyniki kontroli 207 stron internetowych oferujących usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej, internetowe oraz streamingu audio i wideo. Okazało się, że w 163 przypadkach prawdopodobnie naruszono prawa konsumenckie.

Wydarzenia
Youth4Regions - konkurs dla młodych dziennikarzy

Potrafisz ciekawie opowiadać o tym, jak zmieniło się życie wokół Ciebie dzięki unijnym funduszom? Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej zaprasza studentów dziennikarstwa z całej Unii do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Nagrodą dla najlepszych będzie wyjazd do Brukseli oraz udział w szkoleniach.

Data:
  • 18/04/2018 to 29/06/2018
DzienWalkiZHomofobia

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej zaprasza do Wrocławia na wydarzenia organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią, którego obchody Unia Europejska wspiera we wszystkich państwach członkowskich. Poprzez debatę ekspercką, warsztaty oraz happening uliczny chcemy przybliżyć wyzwania, z jakimi zmagają się osoby LGBTI w Polsce i Europie.

 

Data:
  • 21/05/2018