Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
28/09/2016

Polski plan wspierania wysoko wydajnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej stanowi pomoc państwa, ale jest zgodny z unijnymi przepisami – uznała Komisja Europejska. Podkreślono, że program przyczynia się do zwiększenia efektywności pozyskiwania energii. Plan będzie realizowany do 2018 r., a jego roczny budżet wynosi ponad 1 mld zł (232 mln euro).

steffen_moeller_widok
28/09/2016

Przygoda z nauką języków obcych może czasem zacząć się niespodziewanie. O tym, jak zaczął naukę języka polskiego, jakie trudności napotkał i jak sobie z nimi poradził opowiedział na spotkaniu „Z Widokiem na język obcy” Steffen Möller. Wydarzenie odbyło się 26 września w ramach Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu.

Wydarzenia

Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki – to temat tegorocznego Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), które odbędzie się 28-30 września w Sopocie. Komisję Europejską reprezentować będą: pierwszy wiceprzewodniczący Frans Timmermans oraz odpowiedzialny za Europejską Politykę Sąsiedztwa i negocjacje w sprawie rozszerzenia Johannes Hahn. 

Data:
27/09/2016
Godzina:
12:00

Czy tłumacz i improwizator mają ze sobą coś wspólnego? 30 września, w Międzynarodowym Dniu Tłumacza, wyjaśnią to aktorzy Teatru Improwizowanego Klancyk, który przygotował scenki nawiązujące do tego zawodu. Obchody Międzynarodowego Dnia Tłumacza w Warszawie współorganizuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Data:
27/09/2016
Godzina:
14:00