Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/aplikacje-monitoruj%C4%85ce-covid-19-w-unijnej-sieci_plAplikacje monitorujące COVID-19 w unijnej sieci

Aplikacje monitorujące COVID-19 w unijnej sieci
AdobeStock

Polska aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe, z której korzysta już niemal 1,6 miliona osób, dołączyła do tzw. unijnej bramy sieciowej. Dzięki temu będzie można z niej korzystać również poza granicami kraju. STOP COVID – ProteGO Safe służy do ustalania kontaktów zakaźnych. Podobnie jak inne aplikacje tego typu może pomóc w przerwaniu łańcucha transgranicznych zakażeń.

/poland/file/sp%C3%B3jne-wykorzystanie-danych_plSpójne wykorzystanie danych

Spójne wykorzystanie danych
AdobeStock

- Przejrzystość zamówień jest nieodzowna, jeżeli chcemy zapewnić wydajność inwestycji publicznych zgodnie ze strategicznym celem UE – powiedział komisarz Thierry Breton. Komisja Europejska i EBOR promują innowacyjne wykorzystanie danych w zamówieniach publicznych z udziałem środków unijnych. Dwa projekty pilotażowe będą realizowane w Polsce i Grecji.

Wydarzenia

/poland/file/prawa-dzieci-do-przegl%C4%85du_plPrawa dzieci do przeglądu

Prawa dzieci do przeglądu
AdobeStock

Ryzyka związane z wykorzystywaniem nowych technologii i sztucznej inteligencji ma obejmować nowa strategia UE na rzecz praw dziecka. Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne w tej sprawie. Obecny program związany z prawami i ochroną dzieci obowiązuje od 2011 r. i w wielu obszarach wymaga aktualizacji lub nowego podejścia wynikającego m.in. z obecnej pandemii.

Data: 
01/09/2020 - 01/12/2020

/poland/file/konsultacje-jaka-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-europejskiej-wsi_plKonsultacje: jaka przyszłość europejskiej wsi?

Konsultacje: jaka przyszłość europejskiej wsi?
AdobeStock

UE dąży do ożywienia debaty na temat przyszłości obszarów wiejskich i ich roli w społeczeństwie. W ramach tej inicjatywy przedstawiona zostanie wizja przyszłości europejskiej wsi do 2040 r. Zebrane zostaną również opinie dotyczące takich wyzwań jak zmiany demograficzne, wykluczenie komunikacyjne, niski poziom dochodów, ograniczony dostęp do usług. Konsultacje są otwarte do końca listopada.

Data: 
07/09/2020 - 30/11/2020