Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
30/09/2016

Europejscy ministrowie środowiska na nadzwyczajnym spotkaniu w Brukseli zaakceptowali ratyfikację przez UE Porozumienia Paryskiego. W grudniu 2015 r. na konferencji w Paryżu 195 krajów przyjęło pierwsze w historii powszechne, prawnie wiążące światowe porozumienie w dziedzinie klimatu. Dzisiejsza decyzja przybliża moment wejścia w życie przyjętych w ubiegłym roku zobowiązań. 

29/09/2016

Terroryzm, globalizacja, migracja i kryzys gospodarczy – to główne wyzwania, jakie stoją dzisiaj przed Europą – mówił w Sopocie Frans Timmermans. Pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej uczestniczył w gali otwarcia 6. Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI). Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki. 

Wydarzenia

Cykl spotkań z literaturą europejską to nowy rozdział w działalności Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. W czwartek 6 października o godz. 18.00 przy Jasnej 14/16a otwieramy salonik literacki z udziałem portugalskiego pisarza, Afonso Cruza, laureata Europejskiej Nagrody Literackiej za książkę "Kukła Kokoschki". Porozmawiamy nie tylko z autorem, ale również z tłumaczką książki, a także przeczytamy jej fragmenty w językach portugalskim i polskim.

Data:
29/09/2016
Godzina:
16:00

Czy tłumacz i improwizator mają ze sobą coś wspólnego? 30 września, w Międzynarodowym Dniu Tłumacza, wyjaśnią to aktorzy Teatru Improwizowanego Klancyk, który przygotował scenki nawiązujące do tego zawodu. Obchody Międzynarodowego Dnia Tłumacza w Warszawie współorganizuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Data:
27/09/2016
Godzina:
14:00