Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Lasy płoną coraz dłużej
20/09/2018

Ponad 90 proc. pożarów wywołuje działanie człowieka – przypomina komisarz Karmenu Vella prezentując roczne sprawozdanie dotyczące pożarów lasów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. W ubiegłym roku żywioł spowodował śmierć 127 osób – cywilów i strażaków – oraz straty gospodarcze rzędu 10 mld euro. Jednym z krajów najpoważniej dotkniętym problemem była Polska.

Rezerwuj nocleg ze spokojną głową
20/09/2018

Airbnb - serwis rezerwacji noclegów – zobowiązał się, że do końca roku wprowadzi zmiany we wszystkich wersjach językowych swojej strony internetowej. To reakcja na lipcowe wezwanie Komisji Europejskiej i organów ochrony konsumentów, którzy domagali się zmian w warunkach świadczenia usług i sposobu prezentacji cen. Chodzi o zagwarantowanie, aby działalność Airbnb była dostosowana do unijnych standardów.

Wydarzenia
Juvenes Translatores 2018

Dziedzictwo kulturowe Europy – to temat tegorocznego konkursu dla młodych tłumaczy Juvenes Translatores. Po raz 12. organizuje go Departament Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Konkurs skierowany jest do uczniów z całej Europy, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności w zakresie przekładu pisemnego. Rejestracja rusza w sobotę 1 września. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w 2001 r.

Data:
  • 01/09/2018 - 20/10/2018
Tydzień Mobilności we Wrocławiu

„Przesiadaj się i jedź” to hasło tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we współpracy z Biurem Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miasta Wrocławia oraz lokalnymi partnerami po raz kolejny zapraszają mieszkańców Wrocławia na tydzień atrakcji poświęconych nowoczesnemu i ekologicznemu poruszaniu się po mieście. 

Data:
  • 16/09/2018 - 22/09/2018
Miejsce:
Wrocław