Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
24/03/2017

Traktaty rzymskie kończą sześćdziesiąt lat. Z tej okazji KE przypomina o osiągnięciach Europy i prowadzi dyskusję na temat przyszłości w gronie 27 państw. W sobotę 25 marca Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker weźmie udział w szczycie w Rzymie, wokół którego zorganizowano wiele imprez, aby podkreślić znaczenie wydarzenia i zastanowić się nad wspólną przyszłością Europy. 

24/03/2017

W pierwszym roku funkcjonowania platformy internetowej przeznaczonej do rozstrzygania sporów konsumenckich skorzystało z niej 24 tys. osób. Pomaga ona w sytuacjach gdy np. sprzedawca odmawia naprawy wadliwego sprzętu w okresie gwarancji.- Stosowanie tego narzędzia pomoże zdobywać zaufanie konsumentów, a jednocześnie zapewni prosty i szybki sposób rozwiązywania sporów – mówi komisarz Vera Jourová. 

Zapowiedzi

To projekt skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Proponujemy zorganizowanie lekcji tematycznych, angażujących uczniów w dyskusję na tematy obywatelskie jak wolontariat czy Europejski Korpus Solidarności. Relację z lekcji należy opublikować w internecie, aby mogły zostać ocenione przez organizatorów: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja Schumana.

Data:
07/04/2017
Godzina:
8:00

W dniu 9 maja po raz szósty zapraszamy do Parku Staromiejskiego na obchody Dnia Europy we Wrocławiu. W miasteczku europejskim, wśród mnóstwa atrakcji, na gości czekać będą stoiska instytucji i krajów europejskich, konkursy, warsztaty i gry z wiedzy o UE, a także niepowtarzalna przejażdżka europejskim tramwajem. 

Data:
09/05/2017
Godzina:
15:45