Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Kara dla Google’a
20/03/2019

Prawie półtora miliarda euro wyniesie grzywna, jaką zapłacić ma firma Google za złamanie przepisów antymonopolowych. Komisja Europejska uznała, że nadużywa ona swojej dominującej pozycji na rynku, bo w umowach ze stronami internetowymi osób trzecich stosuje wiele klauzul ograniczających. Uniemożliwiają one konkurentom zamieszczanie reklam w wynikach wyszukiwania na tych stronach.

Horyzont Europa już widoczny
20/03/2019

Jest wstępne polityczne porozumienie w sprawie „Horyzont Europa” - unijnego programu w zakresie badań naukowych i innowacji. W budżecie UE na lata 2021–2027 Komisja Europejska proponuje przydzielenie na ten cel 100 mld euro. - Jesteśmy na dobrej drodze do uruchomienia w 2021 r. najambitniejszego w historii europejskiego programu badań naukowych i innowacji – powiedział komisarz Carlos Moedas.

Wydarzenia
We Wrocławiu o ochronie przed powodzią i suszą

Jakie znaczenie dla ograniczenia skutków powodzi i suszy ma ochrona rzek i mokradeł? Na to i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas konferencji „Powódź i susza – jak chronić ludzi w zgodzie z naturą”, która odbędzie się 21-22 marca 2019 roku we Wrocławiu. Z okazji Światowego Dnia Wody, na wydarzenie zapraszają Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. 

Data:
  • 21/03/2019 - 22/03/2019
Miejsce:
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Budynek P
Młodzi tłumacze z Europy

Wyłoniono laureatów 12. edycji konkursu Juvenes Translatores organizowanego przez Komisję Europejską. Najlepszy młody tłumacz z każdego z 28 państw członkowskich UE wiosną pojedzie do Brukseli, aby odebrać nagrodę i spotkać się z zawodowymi tłumaczami z KE. Laureatem z Polski został Krzysztof Warzocha z warszawskiego XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí.

Data:
  • 24/03/2019