Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
27/10/2016

Transgraniczna opieka zdrowotna, wpływ umowy handlowej UE-Kanada (CETA) na bezpieczeństwo żywności, zapobieganie marnowaniu jedzenia - to niektóre tematy dyskutowane podczas Dialogu Obywatelskiego z Vytenisem Andriukaitisem. W czwartek 27 października komisarz do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności spotkał się z polską publicznością w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, aby bezpośrednio kontaktować się z obywatelami krajów UE, wsłuchiwać się w ich opinie i reagować na uwagi.

28/10/2016

Bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji to główny sposób na powstrzymanie wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) – mówił w Warszawie Vytenis Andriukaitis. Komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności w piątek 28 października spotkał się z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem oraz przedstawicielami 11 krajów zagrożonych ASF.

Zapowiedzi

Smogathon Bootcamp to wydarzenie mające na celu walkę ze smogiem za pomocą technologii wywodzących się z różnych dziedzin nauki i biznesu. Druga edycja odbędzie się już 26-28 listopada. Przez 24 godziny startupowcy, naukowcy, wynalazcy i pasjonaci nowych technologii zmierzą się z mentorami – najlepszymi i międzynarodowymi specjalistami, a także potencjalnymi inwestorami. Partnerem imprezy jest m.in. Komisja Europejska. 

Data:
11/10/2016
Godzina:
21:15

Co to jest Plan Inwestycyjny? Jakie innowacyjne rozwiązania pomogą w tworzeniu nowych miejsc pracy? Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz całe społeczności szkolne do udziału konkursie "Inwestujemy u siebie". Stwórzcie projekt, który warto zrealizować by zmienić na lepsze Wasz kawałek Europy. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody - tablety i smartfony. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 grudnia. Wcześniej, w środę 9 listopada, zapraszamy na webinarium dla zainteresowanych tematyką konkursu.

Data:
19/10/2016
Godzina:
16:15