Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
26/04/2017

Równe szanse i dostęp do zatrudnienia, sprawiedliwe warunki pracy oraz ochrona socjalna i włączenie społeczne – to podstawy europejskiego filaru praw socjalnych, zaprezentowanego właśnie przez KE. Obejmuje on 20 głównych zasad i praw, na których mają opierać się sprawiedliwe i sprawnie funkcjonujące rynki pracy i systemy opieki społecznej. Koncepcja filaru powstała z myślą o strefie euro, lecz ma zastosowanie do wszystkich państw członkowskich UE.

26/04/2017

Rusza debata na temat społecznego wymiaru Europy do 2025 roku. Wraz z ogłoszeniem filaru praw socjalnych Komisja Europejska przedstawiła trzy scenariusze, według których mógłby postępować dalszy rozwój rynków pracy i zabezpieczeń społecznych. – To podstawa do dyskusji (…) jakie działania można podjąć na szczeblu europejskim, aby sprostać wyzwaniom – mówił wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis.

Zapowiedzi

Lubisz obserwować świat wokół Ciebie? Czujesz, że drzemie w Tobie reportażysta? Konkurs pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie" jest właśnie dla Ciebie! Poszukaj inspirującej historii, opisz ją w niebanalnym tekście i wygraj udział w kursie reportażu pod okiem dziennikarza, reportażysty i autora książek Mariusza Szczygła!

Data:
26/04/2017
Godzina:
18:00

Piknik Europejski rozpocznie trzydniową "Majówkę 2017", organizowaną w Bolesławcu przez Prezydenta Miasta w dniach 1-3 maja. Uczestnicy będą mogli odwiedzić stoisko Komisji Europejskiej, obejrzeć występy artystyczne i koncerty oraz wziąć udział w konkursach. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej objęło wydarzenie swoim patronatem honorowym.

Data:
01/05/2017
Godzina:
12:00