Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
07/12/2016

100 tys. młodych wolontariuszy – tyle do 2020 r. ma liczyć Europejski Korpus Solidarności. Inicjatywa Komisji Europejskiej ma angażować Europejczyków w wieku 18-30 lat w projekty pomocowe w sytuacjach nadzwyczajnych na terenie całej wspólnoty. Jednocześnie będzie to okazja zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Dziś rusza portal rejestracyjny dla ochotników.

05/12/2016

Kształcenie i szkolenie zawodowe sprawia, że młodzi ludzie szybciej znajdują zatrudnienie – mówiła komisarz Marianne Thyssen inaugurując pierwszy Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych (5-9 grudnia). Jego celem jest zachęcenie ludzi do odkrywania, wykorzystywania i doskonalenia swoich talentów i umiejętności. Z tej okazji w całej Europie zaplanowano ponad 650 imprez – konferencji, warsztatów i "dni otwartych". 

Zapowiedzi

Ioana Pârvulescu, autorka książki „Życie zaczyna się w piątek”, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej, będzie gościem kolejnego spotkania pt. "Literatura na Jasnej". Na wieczór z rumuńską literaturą zapraszamy w środę 7 grudnia o godz. 18.00. Nasz cykl spotkań ma przybliżać Polakom twórczość literacką pisarzy europejskich, a równocześnie wspierać wymianę kulturową.

Data:
07/12/2016
Godzina:
18:00

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa zaprasza na Europejski Wykład Otwarty zatytułowany „Zrób sobie prezent na święta – poznaj prawa konsumenta”, który odbędzie się w czwartek 8 grudnia br. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Magda Witan, ekspert Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Data:
24/11/2016
Godzina:
21:00