Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Antonio Tajani, Jean-Claude Juncker i Jüri Ratas
17/11/2017

To przełomowy moment dla Europy. (…) Unia to nie tylko jednolity rynek, nie tylko pieniądze, nie tylko euro. Chodzi w niej o nasze wartości i nasz styl życia – powiedział szef KE Jean-Claude Juncker z okazji proklamowania europejskiego filara praw socjalnych. Inauguracji dokonano na nadzwyczajnym szczycie przywódców krajów UE, który odbywa się szwedzkim Göteborgu.

Dialog w Lublinie
15/11/2017

Bezpieczeństwo Europy i Polski w kontekście nowopowstałego Europejskiego Funduszu Obronnego to przewodni temat kolejnego Dialogu Obywatelskiego z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej. Komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP we wtorek 14 listopada spotkała się m.in. ze studentami i wykładowcami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zapowiedzi
Z Widokiem na budżet Europy

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu „Z Widokiem na Europę”, które odbędzie się 20 listopada o godz. 9:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Spotkanie „Z Widokiem na budżet dla zmieniającej się Europy” będzie miało wyjątkowy, warsztatowy charakter. 

Data:
  • 20/11/2017
Widok literatura

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na spotkanie z cyklu „Z Widokiem na Literaturę” poświęcone książce rumuńskiego pisarza Dana Lungu, pt. „O dziewczynce, która bawiła się w Boga". O blaskach i cieniach zróżnicowanego rozwoju gospodarczego Europy i doświadczeniach migrantów zarobkowych w Europie rozmawiać będziemy w czwartek 30 listopada o godz. 17:00 w Domu Europy we Wrocławiu.

Data:
  • 30/11/2017