Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
21/04/2017

Tegoroczne wakacje w UE będą tańsze dla użytkowników telefonów komórkowych. Już od połowy czerwca zniesione zostaną opłaty roamingowe dla osób, które korzystają ze swoich komórek i smartfonów w innym kraju Unii. Nowy mechanizm rozliczeń „Roam like at home” gwarantuje, że będziemy płacić za połączenia, wiadomości i przesył danych na takich samych zasadach jak w kraju zamieszkania.

20/04/2017

Negocjacje ws. Brexitu będą prowadzone dopiero po zakończeniu wyborów i wyłonieniu nowych władz w Londynie czyli prawdopodobnie pod koniec czerwca – zapowiedział Michel Barnier. Główny negocjator wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przyjechał do Warszawy na konsultacje z polskim rządem i przedstawicielami pracodawców oraz związków zawodowych. Barnier spotkał się także z członkami sejmowej Komisji do spraw UE.

Zapowiedzi

Lubisz obserwować świat wokół Ciebie? Czujesz, że drzemie w Tobie reportażysta? Konkurs pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie" jest właśnie dla Ciebie! Poszukaj inspirującej historii, opisz ją w niebanalnym tekście i wygraj udział w kursie reportażu pod okiem dziennikarza, reportażysty i autora książek Mariusza Szczygła!

Data:
26/04/2017
Godzina:
18:00

Ile osób przyjedzie do Europy w tym roku? Czego możemy spodziewać się w związku z trwającymi na świecie wojnami i konfliktami, które wypychają ludzi z naszego sąsiedztwa na europejskie brzegi? Odpowiedź na te i inne pytania będzie można usłyszeć w środę 26 kwietnia podczas konferencji "Uciec od ucieczki. Perspektywa krajów tranzytu i pochodzenia uchodźców". Współorganizatorem wydarzenia jest Przedstawicielstwo KE w Polsce.

Data:
26/04/2017
Godzina:
13:30