Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Praworządność: Polska nie rozwiała wątpliwości KE
14/08/2018

Kolejny krok w postępowaniu w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w celu ochrony niezależności Sądu Najwyższego w Polsce. KE podjęła decyzję o przesłaniu uzasadnionej opinii w odniesieniu do ustawy przewidującej obniżenie wieku emerytalnego sędziów SN z 70 do 65 lat. Oznacza to, że 27 spośród 72 czynnych obecnie sędziów może zostać zmuszonych do przejścia w stan spoczynku.

Piotr Maciej Kaczyński
13/08/2018

Europa zjednoczona czy Unia narodów? W UE trwa dyskusja nad kierunkiem, w jakim ma pójść w najbliższych latach europejska integracja. Co jest ważne dla liderów państw członkowskich? Gdzie widzą konieczność zmian? W najnowszym artykule cyklu Europa okiem eksperta Piotr Maciej Kaczyński* podsumowuje wystąpienia ośmiu członków Rady Europejskiej, które od stycznia wygłoszono na forum Parlamentu Europejskiego.

Wydarzenia
Równość bez wyjątków

Tegoroczna Nagroda Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego za wybitne działania społeczeństwa obywatelskiego będzie dedykowana TOŻSAMOŚCI, WARTOŚCIOM EUROPEJSKIM I DZIEDZICTWU KULTUROWEMU W EUROPIE. Nagrodą w wysokości 50 tys. euro zostanie uhonorowanych maksymalnie pięć projektów. Gala laureatów odbędzie się 13 grudnia w Brukseli.

Data:
  • 11/06/2018 to 07/09/2018
Wystartował EU Datathon 2018

Urząd Publikacji Unii Europejskiej organizuje drugą edycję konkursu EU Datathon, który promuje potencjał łączenia danych unijnych i krajowych. Uczestnicy mają opracować aplikację, wykorzystując do tego celu co najmniej jeden zestaw danych udostępniony przez unijne instytucje i agencje w Portalu Otwartych Danych UE. Pula nagród dla najlepszych sięga 40 tys. euro.

Data:
  • 29/06/2018 to 23/09/2018