Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Wolny handel z Wietnamem
17/10/2018

- To jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek w Azji Południowo-Wschodniej, o dynamicznym rynku 95 mln konsumentów – mówiła komisarz Cecilia Malmström po przyjęciu przez KE umowy handlowej i inwestycyjnej z Wietnamem. To kolejny etap na drodze do realizacji porozumienia, które wyeliminuje ponad 99 proc. ceł na towary będące przedmiotem handlu między stronami. Umowę musi jeszcze ratyfikować Parlament i Rada.

Marc Lemaître
17/10/2018

Przyszłość polityki regionalnej w kontekście nowej perspektywy finansowej UE po 2020 roku była tematem spotkania w ramach cyklu Dialogów Obywatelskich podczas XI Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi. Na pytania publiczności odpowiadali: Marc Lemaître, Dyrektor Generalny ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej oraz Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Wydarzenia
Z Widokiem na wybory europejskie

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na debatę „Z Widokiem na wybory europejskie. Parlament Europejski - historia, znaczenie, przywódcy”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18.10.2018 r. o godzinie 12:30 w Domu Europy we Wrocławiu.

Data:
  • 18/10/2018
Sztuka na Jasnej

Sztuka bez granic, granice sztuki. Perspektywa europejska – to temat pierwszego spotkania w nowym cyklu "Sztuka na Jasnej". Przedstawicielstwo KE w Polsce zaprasza na wyjątkowe wydarzenie ze sztuką w roli głównej, na opowieść o artystach, którzy łączyli kraje i kultury Starego Kontynentu na długo przed powstaniem Unii Europejskiej. To także spotkanie z dziełami, które tworzą wspólne europejskie dziedzictwo kulturowe.

Data:
  • 18/10/2018