Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
18/01/2017

Czy słyszałeś o programie "Europa dla Obywateli"? A może brałeś/aś udział w jednym z projektów realizowanych w jego ramach? Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest ocena dotychczasowych osiągnięć „Europy dla obywateli”. To okazja, by wyrazić swoje zdanie i zaproponować zmiany. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do poświęcenia 10 minut na wypełnienie ankiety – jest na to czas do 10 kwietnia br.

18/01/2017

Bruksela i Waszyngton publikują wspólne podsumowanie dotychczasowych negocjacji handlowy USA i UE. - Z nadzieją oczekuję na współpracę z kolejnym amerykańskim rządem – deklaruje komisarz Cecilia Malmström. Negocjacje w sprawie Transatlantyckiego partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP) trwają od trzech lat i obejmują wszystkie obszary związane z wymianą towarów i usług.

Zapowiedzi

Umowa handlowa UE z Kanadą nadal wywołuje wątpliwości wśród Europejczyków. Czy polscy rolnicy stracą z powodu CETA? Jakie nowe szanse zyskają mali i średni przedsiębiorcy? Przedstawicielstwo KE w Polsce, Ambasada Kanady, Ministerstwo Rozwoju oraz THINKTANK zapraszają na sesję informacyjną pt. "CETA w praktyce", która odbędzie się 26 stycznia 2017 r. Gościem specjalnym będzie Mauro Raffaele Petriccione, negocjator UE ds. CETA.

Data:
26/01/2017
Godzina:
10:30

Czy państwo w dzisiejszej Europie może się czuć w pełni niezależne? Co oznacza suwerenność w XXI wieku? Jak ją rozumieją Luksemburczycy? Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Komisja Europejska zapraszają w środę 25 stycznia na kolejne "Seminarium europejskie". Naszym gościem będzie m.in. dyplomata pracujący w Polsce Claude Trierweiler.

Data:
25/01/2017
Godzina:
17:00