Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Eurobarometr 88: Polacy w Unii – umiarkowani optymiści
16/02/2018

Wspólna polityka obrony i bezpieczeństwa cieszy się największym uznaniem Polaków – wynika z najnowszego badania opinii Eurobarometr 88. Polscy respondenci w większości nie popierają natomiast – podobnie jak w poprzednich latach – dołączenia od strefy euro, negatywne odczucia wywołuje również imigracja spoza krajów wspólnoty. Rośnie jednocześnie akceptacja dla pomocy uchodźcom – obecnie popiera ją 57 proc. badanych.

Obronność inspiruje naukowców
16/02/2018

Europejski Fundusz Obronny kieruje do realizacji kolejne innowacyjne projekty. Ocean2020 wesprze misje nadzoru morskiego i przechwytywania na morzu, zaś Vestlife – ultralekki pancerz osobisty – zabezpieczy żołnierzy przed pociskami nieprzyjaciela. - Oparte na współpracy paneuropejskie projekty badawcze mają na celu zapewnienie przewagi technologicznej Europy – podkreśla komisarz Elżbieta Bieńkowska.

Wydarzenia
Wolontariat europejski

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na debatę z cyklu „Z Widokiem na Europę”. Tematem wydarzenia będzie wolontariat zagraniczny – temat bardzo aktualny w kontekście edukacji globalnej i programów Unii Europejskiej. Podczas otwartego spotkania „Z Widokiem na świadomy wolontariat zagraniczny” zaproszeni goście opowiedzą o tym, czym jest edukacja globalna, zastanowią się, jak pomagać mądrze i z szacunkiem oraz...

Data:
  • 26/02/2018