Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
22/09/2016

Coraz bliżej końca opłat roamingowych w UE - Komisja Europejska ustaliła nowe zasady, które pozwolą osobom podróżującym po Unii na korzystanie ze smartfonów na takich samych warunkach jak w swoim kraju. Zaproponowane rozwiązania zabezpieczają też operatorów przed ewentualnymi nadużyciami. - Od 15 czerwca 2017 r. osoby okresowo podróżujące po UE nie będą płacić opłat roamingowych - zapewnia komisarz Günther H. Oettinger.

21/09/2016

- Polskie rolnictwo, jeśli chodzi o rynki zewnętrzne, radzi sobie bardzo dobrze. W ostatnich 10 latach, a nawet od roku 2004 eksport polskiej żywności na rynki poza Polską wzrósł sześciokrotnie – mówił w Warszawie Jerzy Plewa. Szef Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich przedstawił sejmowym komisjom rolnictwa oraz ds. UE informacje na temat negocjowanej między UE i USA umowy o wolnym handlu (TTIP) w kontekście sektora rolniczego.

Wydarzenia

Zgłoś się jak naszybciej, wyprzedź innych kandydatów! Zapraszamy studentów i absolwentów uczelni wyższych do odbycia praktyk w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce z siedzibą w Warszawie. Oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w instytucji międzynarodowej oraz pogłębienia wiedzy o Unii Europejskiej. Mogą się Państwo ubiegać o praktyki w dziale komunikacyjnym, politycznym, prasowym lub w sekcji językowej.

Data:
19/09/2016
Godzina:
7:15

Doroczne święto wielojęzyczności tu tuż. 26 września w całej Unii Europejskiej obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w całej Europie mnóstwo wydarzeń, które mają pokazać różnorodność językową naszego kontynentu i zachęcić do nauki języków obcych.

Data:
16/09/2016
Godzina:
15:30