Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
29/11/2016

Unię Europejską i państwa Bałkanów Zachodnich łączy współpraca oraz wspólne wartości i wyzwania, a więc więcej niż tylko rozszerzenie UE – mówiła Federika Mogherini po spotkaniu z ministrami spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Bałkanów Zachodnich, które odbyło się we wtorek w Warszawie.

29/11/2016

Do wtorku Podkarpacie było jednym z trzech polskich województw, w których nie funkcjonowało żadne Centrum Dokumentacji Europejskiej (CDE). 29 listopada Rzeszów przestał być białą plamą na mapie naszego kraju i po długich przygotowaniach, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, swoją działalność oficjalnie zainaugurowało pierwsze CDE na Podkarpaciu. Wcześniej studenci z tego regionu Polski musieli jeździć do Krakowa lub Lublina, aby uzyskać dostęp do źródłowych informacji nt. funkcjonowania UE. Gościem honorowym otwarcia był dr Marek Prawda - Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Zapowiedzi

Europejski Korpus Solidarności to nowa inicjatywa KE skierowana do młodych Europejczyków, którzy chcą pomagać innym w sytuacjach kryzysowych. Polska inauguracja projektu odbędzie się w środę 7 grudnia Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej w Warszawie. - Wielu młodych ludzi w Europie ma zacięcie społecznikowskie i chce wnieść znaczący wkład do społeczeństwa i pomóc w wyrażaniu solidarności – podkreśla przewodniczący KE Jean-Claude Juncker.

Data:
07/12/2016
Godzina:
15:00

Ioana Pârvulescu, autorka książki „Życie zaczyna się w piątek”, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej, będzie gościem kolejnego spotkania pt. "Literatura na Jasnej". Na wieczór z rumuńską literaturą zapraszamy w środę 7 grudnia o godz. 18.00. Nasz cykl spotkań ma przybliżać Polakom twórczość literacką pisarzy europejskich, a równocześnie wspierać wymianę kulturową.

Data:
07/12/2016
Godzina:
18:00