Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
26/09/2016

Gra w Krakowie za nami, gra w Katowicach nadal przed nami. W sobotę 24 września w Krakowie w grze „Królewskie słowa. Koreczki w zalewie” udział wzięło niemalże 300 osób, które rywalizowały ze sobą tworząc 60 drużyn. Najlepsza okazała się czteroosobowa rodzina występująca jako drużyna "Skrzydlate arbuzy", zdobywając nie tylko główną nagrodę, ale również… rękę księżniczki Verbantii. 

22/09/2016

Coraz bliżej końca opłat roamingowych w UE - Komisja Europejska ustaliła nowe zasady, które pozwolą osobom podróżującym po Unii na korzystanie ze smartfonów na takich samych warunkach jak w swoim kraju. Zaproponowane rozwiązania zabezpieczają też operatorów przed ewentualnymi nadużyciami. - Od 15 czerwca 2017 r. osoby okresowo podróżujące po UE nie będą płacić opłat roamingowych - zapewnia komisarz Günther H. Oettinger.

Wydarzenia

Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki – to temat tegorocznego Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), które odbędzie się 28-30 września w Sopocie. Komisję Europejską reprezentować będą: pierwszy wiceprzewodniczący Frans Timmermans oraz odpowiedzialny za Europejską Politykę Sąsiedztwa i negocjacje w sprawie rozszerzenia Johannes Hahn. 

Data:
27/09/2016
Godzina:
12:00

Czy tłumacz i improwizator mają ze sobą coś wspólnego? 30 września, w Międzynarodowym Dniu Tłumacza, wyjaśnią to aktorzy Teatru Improwizowanego Klancyk, który przygotował scenki nawiązujące do tego zawodu. Obchody Międzynarodowego Dnia Tłumacza w Warszawie współorganizuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Data:
27/09/2016
Godzina:
14:00