Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
26/09/2016

Gra w Krakowie za nami, gra w Katowicach nadal przed nami. W sobotę 24 września w Krakowie w grze „Królewskie słowa. Koreczki w zalewie” udział wzięło niemalże 300 osób, które rywalizowały ze sobą tworząc 60 drużyn. Najlepsza okazała się czteroosobowa rodzina występująca jako drużyna "Skrzydlate arbuzy", zdobywając nie tylko główną nagrodę, ale również… rękę księżniczki Verbantii. 

22/09/2016

Coraz bliżej końca opłat roamingowych w UE - Komisja Europejska ustaliła nowe zasady, które pozwolą osobom podróżującym po Unii na korzystanie ze smartfonów na takich samych warunkach jak w swoim kraju. Zaproponowane rozwiązania zabezpieczają też operatorów przed ewentualnymi nadużyciami. - Od 15 czerwca 2017 r. osoby okresowo podróżujące po UE nie będą płacić opłat roamingowych - zapewnia komisarz Günther H. Oettinger.

Wydarzenia

Doroczne święto wielojęzyczności tu tuż. 26 września w całej Unii Europejskiej obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w całej Europie mnóstwo wydarzeń, które mają pokazać różnorodność językową naszego kontynentu i zachęcić do nauki języków obcych.

Data:
16/09/2016
Godzina:
15:30

Co roku w dniach 16–22 września Europa obchodzi Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – największe wydarzenie poświęcone ekologicznemu transportowi miejskiemu. Jego tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem  „Inteligentny i zrównoważony transport – inwestycją dla Europy”. W organizację Tygodnia zaangażowało się w tym roku ponad 2000 miast, w tym 25 z Polski. Przed nami cały tydzień obfity w wydarzenia, który zakończy się 22 września w Dzień bez Samochodu. Komunikacją miejską w wielu miastach Polski pojedziemy tego dnia za darmo. 

Data:
09/09/2016
Godzina:
13:15