Przedstawicielstwo w Polsce

Zapowiedzi

Warsztaty dla nauczycieli

W województwie dolnośląskim trwa cykl warsztatów dla nauczycieli, która ma zwiększyć kompetencje ich w zakresie edukacji w dziedzinie niedyskryminacji, praw człowieka i programów europejskich dla młodzieży. Warsztaty „Moja Europa”, których inicjatorem i współtwórcą jest Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, realizuje Towarzystwa Edukacji Obywatelskiej we współpracy ze stowarzyszeniem Semper Avanti.

Data:
  • 19/10/2017 to 30/11/2017
Ruchome obrazy

We wtorek 21 listopada w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie odbędzie się europejska konferencja o edukacji filmowej pt. "Images That Move". Organizatorem wydarzenia jest Creative Europe Desk Polska we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym (FINA). 

Data:
  • 21/11/2017
Seminarium europejskie o Katalonii

Czy Katalonia jest pod hiszpańską okupacją? Dlaczego katalońskie referendum było niekonstytucyjne? Co się może dalej wydarzyć w Hiszpanii? W środę 22 listopada Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Przedstawicielstwo KE w Polsce zapraszają na Seminarium europejskie na temat politycznych wydarzeń w Hiszpanii oraz sporu na linii Madryt-Barcelona.

Data:
  • 22/11/2017
Porozmawiajmy o przyszłości UE

"Europa po przejściach – w przebudowie" – to temat inauguracyjnego dialogu z obywatelami w ramach projektu "Porozmawiajmy o Unii Europejskiej". Gościem specjalnym spotkania, które odbędzie się we wtorek 28 listopada w siedziba Fundacji Centrum Prasowe w Warszawie, będzie dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce dr Marek Prawda.

Data:
  • 28/11/2017
Widok literatura

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na spotkanie z cyklu „Z Widokiem na Literaturę” poświęcone książce rumuńskiego pisarza Dana Lungu, pt. „O dziewczynce, która bawiła się w Boga". O blaskach i cieniach zróżnicowanego rozwoju gospodarczego Europy i doświadczeniach migrantów zarobkowych w Europie rozmawiać będziemy w czwartek 30 listopada o godz. 17:00 w Domu Europy we Wrocławiu.

Data:
  • 30/11/2017
Smog. Ciemna strona energii

Dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce Marek Prawda zainauguruje konferencję"Smog. Ciemna strona energii", organizowaną przez Komisję Europejską, we współpracy z Polityką Insight i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Dyskusja, w której weźmie udział Pierre Schellekens z gabinetu komisarza ds. energii i klimatu, będzie dotyczyła m.in. sposobów walki ze smogiem poprzez stosowanie rozwiązań uzgadnianych na szczeblu UE. Zainteresowanych udziałem prosimy o rejestrowanie się.

Data:
  • 07/12/2017