Przedstawicielstwo w Polsce

Zapowiedzi

Pages

Do 8 września Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) przyjmuje zgłoszenia do tegorocznej Nagrody dla Społeczeństwa Obywatelskiego. W 2017 r. wyróżnione będą najlepsze innowacyjne projekty na rzecz promowania wysokiej jakości zatrudnienia i przedsiębiorczości, które skupiają się na młodzieży, migrantach i innych osobach mających trudności z dostępem do rynku pracy.

Data:
08/09/2017
Godzina:
8:00

Nawet 50 tysięcy euro można wygrać w nowym konkursie Komisji Europejskiej, który ma zachęcić do upowszechniania wiedzy o Europie. Laureatami nagrody im. Altiero Spinellego mogą zostać naukowcy, artyści, działacze społeczni oraz inne osoby, które swoimi działaniami pokazują dlaczego warto „zakochać się w Europie”. Termin rejestracji uczestnictwa upływa 16 sierpnia 2017 r.

Data:
16/08/2017
Godzina:
23:30

Komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi Phil Hogan zaprasza przedstawicieli europejskich firm rolnych i spożywczych do udziału w delegacji biznesowej do Arabii Saudyjskiej i Iranu w listopadzie br. Podczas pobytu w Rijadzie i Teheranie uczestnicy będą mieli możliwość odbycia spotkań z lokalnym biznesem oraz przedstawicielami rządu. Osoby zainteresowane udziałem powinny do 10 lipca wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Data:
10/07/2017
Godzina:
20:00

Jak składać wnioski projektowe, aby uzyskały finansowanie ze środków UE? Jak dopasować projekt do właściwego konkursu i uniknąć typowych błędów w aplikacjach? W dniach 6-7 lipca zapraszamy na dwudniowe, bezpłatne szkolenie, które pomoże zwiększyć szanse na realizację ważnych działań o wymiarze europejskim, szczególnie dotyczących migracji i azylu.

Data:
06/07/2017
Godzina:
10:00

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego oraz Europejska Akademia Dyplomacji, zapraszają na "Debatę o przyszłości Unii Europejskiej – bezpieczeństwo i pozycja w świecie. Realia, perspektywy, pomysły, strategia" pod patronatem Przedstawicielstwa KE w Polsce. Zapraszamy w poniedziałek 3 lipca. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o rejestrowanie się. 

Data:
03/07/2017
Godzina:
9:00

Przewodniczący: Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, Rady Europejskiej Donald Tusk oraz Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani wezmą udział w uroczystości żałobnej Helmuta Kohla, która odbędzie się sobotę 1 lipca. Polskę w Strasbourgu będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda. Zmarły 16 czerwca były kanclerz Niemiec był jedną z trzech osobistości, którym przyznano tytuł "Honorowego Obywatela Europy".

Data:
01/07/2017
Godzina:
9:00

"Równość jest ważna. Karta Różnorodności w samorządzie i biznesie” - to konferencja organizowana w środę 28 czerwca 2017 r. przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Uniwersytet Wrocławski, pod patronatem Przedstawicielstwa KE w Polsce. Podczas wydarzenia marszałek Cezary Przybylski uroczyście podpisze Kartę Różnorodności, a Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego stanie się pierwszym sygnatariuszem tego dokumentu wśród polskich samorządów szczebla wojewódzkiego.

Data:
28/06/2017
Godzina:
9:30

Komisarz ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji ws. rozszerzenia w piątek 23 czerwca zainauguruje w Warszawie drugi dzień III Forum Młodzieży Partnerstwa Wschodniego. Komisarz spotka się również z przedstawicielami polskiego rządu. W ramach Dialogu Obywatelskiego Hahn weźmie udział w debacie ze studentami korzystającymi z programu Erasmus+.

Data:
23/06/2017
Godzina:
8:00

Stan negocjacji z Wielką Brytanią, kryzys migracyjny, współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa zewnętrznego i obrony oraz przygotowania do lipcowego spotkania grupy G-20 – to tematy szczytu Rady Europejskiej, który rozpocznie się w Brukseli w czwartek 22 czerwca. Ważnym wątkiem rozmów szefów państw i rządów krajów UE będzie również pobudzenie rozwoju gospodarczego w Europie. 

Data:
22/06/2017
Godzina:
12:00

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na kolejną debatę z cyklu „Z Widokiem na Europę”. W Światowym Dniu Uchodźcy 20 czerwca w Domu Europy będziemy rozmawiać o sytuacji uchodźców i formach międzynarodowej ochrony, jakie przysługują takim osobom.

Data:
20/06/2017
Godzina:
16:00

Pages