Przedstawicielstwo w Polsce

Zapowiedzi

Warsztaty dla nauczycieli

W województwie dolnośląskim trwa cykl warsztatów dla nauczycieli, która ma zwiększyć kompetencje ich w zakresie edukacji w dziedzinie niedyskryminacji, praw człowieka i programów europejskich dla młodzieży. Warsztaty „Moja Europa”, których inicjatorem i współtwórcą jest Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, realizuje Towarzystwa Edukacji Obywatelskiej we współpracy ze stowarzyszeniem Semper Avanti.

Data:
  • 19/10/2017 to 30/11/2017
Z Widokiem na budżet Europy

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu „Z Widokiem na Europę”, które odbędzie się 20 listopada o godz. 9:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Spotkanie „Z Widokiem na budżet dla zmieniającej się Europy” będzie miało wyjątkowy, warsztatowy charakter. 

Data:
  • 20/11/2017
Ruchome obrazy

We wtorek 21 listopada w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie odbędzie się europejska konferencja o edukacji filmowej pt. "Images That Move". Organizatorem wydarzenia jest Creative Europe Desk Polska we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym (FINA). 

Data:
  • 21/11/2017
Seminarium europejskie o Katalonii

Czy Katalonia jest pod hiszpańską okupacją? Dlaczego katalońskie referendum było niekonstytucyjne? Co się może dalej wydarzyć w Hiszpanii? W środę 22 listopada Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Przedstawicielstwo KE w Polsce zapraszają na Seminarium europejskie na temat politycznych wydarzeń w Hiszpanii oraz sporu na linii Madryt-Barcelona.

Data:
  • 22/11/2017
Widok literatura

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na spotkanie z cyklu „Z Widokiem na Literaturę” poświęcone książce rumuńskiego pisarza Dana Lungu, pt. „O dziewczynce, która bawiła się w Boga". O blaskach i cieniach zróżnicowanego rozwoju gospodarczego Europy i doświadczeniach migrantów zarobkowych w Europie rozmawiać będziemy w czwartek 30 listopada o godz. 17:00 w Domu Europy we Wrocławiu.

Data:
  • 30/11/2017